آموزش خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

زمانی که تصویر یا ویدئویی را در اینستاگرام منتشر می‌کنید، هر فردی در هر جای جهان به آن دسترسی دارد، اما ممکن است شما تصاویر خانوادگی، کاری یا … در آن منتشر کنید و علاقه‌ای به دیده شدن ان توسط تمامی کاربران اینستاگرام نشوید. در این حالت می‌توانید اقدام به خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود کنید. در صورتی که تمایل دارید با نحوه خصوصی کردن و مزایای آن آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

مزایای خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

زمانی که اکانت اینستاگرامی خود را خصوصی یا “private” می‌کنید، از مزایای زیر برخوردار می‌شوید:

  • پست‌ها، استوری‌ها، لایو و … در اکانت شما تنها توسط فالوورهایتان دیده خواهد شد.
  • امکان حذف فالوور وجود دارد.
  • فالوورهای تازه وارد باید به شما درخواست عضویت دهند. در صورتی که شما قبول کنید، می‌توانند اکانت شما را دنبال کنند.
  • تنها کسانی که فالوور شما هستند، می‌توانند زیر پست‌هایتان کامنت بگذارند.
  • وضعیت فعالیت شما تنها برای فالوورهایتان نمایش داده خواهد شد.

در نهایت اکانت خصوصی اینستاگرام گزینه‌ ایده‌آل برای کسانی است که قصد ندارند در اینستاگرام کسب درآمد داشته باشند و از این رسانه تنها برای نشر پست‌ و محتوای خصوصی استفاده می‌کنند. در صورتی که تمایل دارید در اینستاگرام کسب و کاری راه بیاندازید یا آن را توسعه دهید، به شما توصیه می‌کنیم که مقاله آموزش صفر تا صد ساخت بیزینس اکانت را مطالعه کنید.

امکانات و ویژگی‌های بیزینس اکانت برای کسب و کارهای اینستاگرامی در نظر گرفته شده. البته به شما توصیه می‌کنیم که اگر پیج خود را تبلیغ کرده‌اید، پیج خود را برای مدت زمان کوتاهی خصوص کنید که متوجه تعداد فالوورهای جدید بشوید.

نحوه خصوصی کردن اکانت اینستاگرامی

خصوصی کردن اکانت اینستاگرامی برای گوشی‌های اندروید و ios امکان پذیر است. برای انجام این کار تنها کافی است که راهنمای زیر را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید:

ابتدا روی آیکون نمایش داده شده در تصویر زیر که گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

روی ایکون نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

پس از ان روی آیکون سه خط که در سمت چپ بالای صفحه قرار دادر، ضربه بزنید.

 آیکون نشان داده شده در تصویر فوق را انتخاب کنید.

حال باید روی آیکون چرخ دنده که منوی تنظیمات اینستاگرام است، کلیک کنید.

روی آیکون نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.

روی گزینه privacy که در تصویر زیر با علامت پیکان نشاده داده شده، کلیک کنید.

روی آیکون نمایش داده شده در تصویر ضربه بزنید.

در بین گزینه‌های نمایش داده شده در تصویر فوق روی گزینه Account Privacy کلیک کنید.

روی گزینه نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.

برای خصوصی کردن اکانت اینستاگرامی روی دکمه آبی private account کلیک کنید. زمانی که برای اولین بار روی این گزینه ضربه می‌زنید. اینستاگرامی گزینه‌ای را به شما نمایش می‌دهد که می‌دهد که در صورت تمایل فالوورهای فعالی خود را بررسی و برخی را از لیست حذف کنید.

روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

برای عمومی کردن مجدد حساب تنها کافی است که گزینه آبی را به سفید تغییر دهید که حریم خصوصی شما غیر فعال شود.

روی گزینه تغییر برای عمومی کردن پیج خصوص اینستاگرام کلیک کنید.

نحوه خصوصی کردن اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر یا مرورگر موبایل

در صورتی که تمایل دارید اکانت خود را از طریق مرورگر یا لپ‌تاب خصوصی کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا روی لینک www.instagram.com  کلیک کرده و وارد صفحه اینستاگرام شوید.

به اکانت خود لاگین شوید

روی یکی از اوارتارهای نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کرده که وارد صفحه نمایه خود شوید.

روی گزینه‌های نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

حال روی نماد چرخ‌دنده که در کنار گزینه edit profile قرار دارد، ضربه بزنید.

روی آیکون نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

در این مرحله باید روی گزینه privacy and security گه در منوی پاپ آپی ظاهر می‌شود، ضربه بزنید.

در بین گزینه‌های نمایش داده شده در تصویر فوق روی گزینه privacy and security کلیک کنید.

اکنون تنها کافی است که کنار گزینه private account تیک بزنید.

خصوصی شدن اکانت اینستاگرام

پس از طی کردن مراحل فوق اکانت شما خصوصی می‌شود. در این حالت کسانی که اکانت شما را جستجو می‌کنند، صفحه‌تان را به صورت تصویر زیر خواهند دید. در صورتی که کسی تمایل دارد شما را فالو کند، در وهله اول باید روی گزینه request کلیک کند و منتظر پاسخ شما بماند. در صورتی که شما موافق هستید، باید روی گزینه confirm کلیک کنید. در غیر این صورت روی ignore ضربه بزنید. تمامی درخواست‌ها در قسمت فعالیت ظاهر می‌شود که آیکون آن قلب بود.

نمایی از اکانت خصوصی در اینستاگرام

مزایا و معایب اکانت خصوصی اینستاگرام برای برندها

با وجود این که ما به برندها و کسب وکارهای اینستاگرامی بیزینس اکانت یا فروشگاه اینستاگرامی را توصیه می‌کنیم، در ادامه به مزیت‌ها و معایب خصوصی کردن اکانت اینستاگرام برای برندها خواهیم پرداخت:

مزیت‌های خصوص کردن اکانت اینستاگرام برندها

مزیت‌های اکانت خصوصی برای برندها به شرح زیر است:

آیا خصوصی کردن اکانت اینستاگرام برای برندها مفید است؟

فیلتر کردن فالوورها

همان طور که خود می‌دانید یک اکانت عمومی امکان مشاهده پست و فالو کردن را به همه کاربران اینستاگرام می‌دهد. در حقیقت هیچ فیلتری برای این کار وجود ندارد. بنابراین حتی حساب‌های جعلی نیز می‌توانند اکانت یک برند را دنبال کنند.

برای برندها چنین حساب‌های چیزی جز اسپم محسوب نمی‌شود. چرا که هیچ فعالیت و تعاملی ندارند و ارزشی برای آن‌ها نخواهد داشت. از این رو برندها به دنبال راه‌کاری برای فیلر کردن پروفایل‌های جعلی و ایجاد فالوور صد در صد معتبر هستند. از این رو می‌توانند اکانت خود را خصوصی کنند. از این طریق پس از تحقیقات درخواست فالوور جدید را قبول یا رد خواهد کرد.

حفاظت از دادهها

امروز سرقت ادبی و محتوا آسان‌تر از آن چیزی شده که فکرش را می‌کنید. در صورتی که محتوایی در اینستاگرام علامت تجاری نداشته یا ثبت اختراع نشده باشد، امکان شکایت از کپی کننده وجود ندارد! در این حالت یک حساب خصوص در اینستاگرام چاره‌ساز خواهد شد.

البته این ترفند محافظت کامل از محتواهای شما را تضمین نخواهد کرد، اما خطر سرقت را به طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد، چراکه تنها فالوورهای شما می‌توانند محتوا را دنبال کنند. همچنین این کار از اشتراک گذاری محتواها در استوری یا دایرکت جلوگیری خواهد کرد.

معایب خصوصی کردن اکانت اینستاگرام برندها

با وجود مزایایی خصوص کردن اکانت برندها معایبی نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام به دلیل معایبی به برندها توصیه نمی‌شود.

کاهش دسترسی و دنبال کردن

همان طور که خود مطلع هستید برندسازی در اینستاگرام برای رسیدن به تعداد افراد بیشتر است. وجود یک اکانت خصوصی در حالی که از اسپم‌ها و دنبال‌کنندگان جعلی جلوگیری می‌کند، دسترسی برند به تعداد فالوور بیشتر را محدود خواهد کرد.

به عنوان نمونه هر کمپین بازاریابی تنها برای دنبال کنندگان ان قابل مشاهده خواهد بود. حتی هشتگ‌های مرتبط با کمپین نیز کمک زیادی به این کمپین نمی‌کنند، زیرا در جستجوهای عمومی قابل مشاهده نیستند. بنابراین ترافیک ایجاد شده با کاهش روبرو خواهد شد و این هرگز برای یک برند خوب نیست.

زمانی که هدف اصلی یک برند به حداکثر رساندن دسترسی و دیده شدن است، یک حساب خصوصی کمک چندانی به او نخواهد کرد (مگر اینکه فالوورهای خصوصی آن زیاد باشد).

نرخ مشارکت کمتر

تعامل از جمله عوامل مهم برای برندسازی در رسانه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام است. از این رو برای یک برند افزایش تعداد فالوور مهم خواهد بود و این کار برای یک برند با حساب خصوص دشوار خواهد شد، چراکه فقط دنبال کنندگان می‌توانند لایک کنند یا نظر دهند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که یک اکانت خصوصی امکان مشاهده پست‌ها، استوری و … را به کسانی به غیر از فالوورهای شما نمی‌دهد. همچنین امکان اشتراک گذاری برای فالوورهایتان محدود می‌شود که این خود یک مانع بزرگ برای تبلیغات و برندسازی در اینستاگرام به شمار می‌آید.

بدون بینش نمایه

برخلاف بیزینس اکانت یک حساب خصوصی در اینستاگرام گزینه‌های آماری مانند میزان بازدید، تجزیه و تحلیل و … را به شما ارائه نمی‌دهد. تلاش برای یافتن چنین اعدادی بدون کمک نرم‌افزار سخت یا حتی محال است. از این رو اگر در اینستاگرام کسب درآمد دارید، اقدام به ساخت بیزینس اکانت کنید.

کلام آخر

همانطور که اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که یک حساب تجاری و عمومی داشته باشند، گزینه‌ای برای داشتن یک حساب کاملا خصوصی در این پلتفرم نیز وجود دارد. یک حساب خصوصی تضمین می‌کند که هر پست به اشتراک گذاشته شده در یک فید خصوصی فقط برای دنبال کنندگان آن قابل مشاهده است.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم حساب‌های خصوصی را انتخاب می‌کنند که امنیت مهم‌ترین آنها است. برای فردی که به دنبال تبلیغ یا فروش چیزی از طریق اینستاگرام نیست، یک حساب خصوصی در واقع یک گزینه عالی به شمار می‌آید.

خصوصی کردن اینستاگرام از طریق اپلیکیشن و نسخه وب آن ممکن است. در متن فوق به طور کامل، مرحله به مرحله و تصویری نحوه خصوص کردن اکانت اینستاگرام را به شما آموزش دادیم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.