آموزش صفر تا صد دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در صورتی که تمایل دارید به صورت موقت یا دائم از این رسانه‌ اجتماعی فاصله بگیرید، ما را در این متن همراهی کنید که با انواع روش‌های دیلیت اکانت و تفاوت‌های آن آشنا شوید. برای آموزش بهتر شما تمامی مطالب همراه با تصویر ارائه شده است.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت و دائم

همان طور که در ابتدای متن توضیح دادیم به دو صورت موقت و دائم می‌توانید از اینستاگرام خارج شوید. در صورتی که به صورت موقت اکانت خود را پاک کنید، پس از مدت زمانی امکان استفاده دوباره از اکانت‌تان برای شما فراهم می‌شود، ولی در دیلیت اکانت دائم دسترسی دوباره به پیج برای شما مقدور نیست.

البته اینستاگرام بازه یک ماهی را در این حالت در نظر گرفته. در حقیقت اگر بعد از یک ماه دوباره به پیج خود وصل شوید، اکانت شما با تمامی اطلاعات بازیابی خواهد شد. البته در این یک ماه اکانت شما از تمامی کاربران اینستاگرام مخفی می‌ماند. بعد از این مدت زمان یک ماه اکانت شما غیر قابل دسترس خواهد و برای همیشه حذف می‌شود. در ادامه به طور کامل حذف اکانت اینستاگرام را به صورت موقت و دائم توضیح خواهیم داد.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت

در صورتی که تنها تمایل دارید برای مدت زمانی کوتاهی اکانت خود را پاک کنید، اکانت اینستاگرامی‌تان را تنها به صورت موقت حذف کنید. برای این کار کافی است که مراحل زیر را از طریق مرورگر وب انجام دهید:

ابتدا با مرورگر خود وارد آدرس اینترنتی اینستاگرام شوید. سپس نام کاربردی و رمز ورود خود را در فیلدهای نشان داده شده در صفحه زیر وارد کنید.

فیلدهای نمایش داده شده در تصویر فوق را پر کنید.

در قدم بعدی همان طور که در تصویر زیر نمایش دادیم ابتدا روی گزینه profile کلیک کنید. سپس روی گزینه Edit Profile  ضربه بزنید.

مطابق تصویر فوق مراحل را پیش ببرید.

حال وارد بخش ویرایش پروفایل خود شده و جهت حذف اکانت اینستاگرام روی گزینه Temporarily disable my account کلیک کرده.

مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام

حال برای شما پنجره جدید باز می‌شود که 2 فیلد متفاوت را دارا است:

Why are you disabling your account: در این فیلد باید علت غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود به صورت موقت را مشخص کنید.

To continue, please re-enter your password: در این نوار باید رمز ورود به اکانت اینستاگرامی خود را وارد کنید که به این طریق غیر فعال سازی اکانت‌تان را تایید کرده.

در نهایت روی گزینه Temporarily Disable Account کلیک کنید. حال دیلیت اکانت اینستاگرامی شما به صورت موقت فعال می‌شود.

مطابق تصویر فوق مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت انجام دهید.

در وهله بعدی پنجره‌ای به صورت پاپ اپ نمایش داده می‌شود. برای تایید غیر فعال سازی اکانت اینستاگرامی خود به صورت موقت روی گزینه yes کلیک کنید. در نهایت این نکته را به خاطر داشته باشید که فرایند پاک شدن اکانت اینستاگرامی ممکن است بلافاصله بعد از طی شدن این مراحل یا چند ساعت بعد از ان صورت گیرد.

همانطور که در تصویر فوق نمایش داده ایم مراحل را طی کنید

نکاتی که در خصوص دیلیت اکانت موقت اینستاگرام باید بدانید

لازم به توضیح است که پس از غیر فعال کردن اکانت اینستاگرامی خود در هر زمانی می‌توانید به طور مجدد به ان متصل شوید و اطلاعات شما بدون هیچ تغییری بازگردانی می‌شود. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که غیر فعال کردن موقت اکانت اینستاگرامی به کمک اپلیکیشن امکان پذیر نیست و تنها با مراجعه به سایت اینستاگرام ممکن است.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

در صورتی که تمایل دارید اکانت اینستاگرامی خود را به صورت دائم پا کنید این نکته را در خاطر داشته باشید که با این کار به هیچ وجه اکانت شما باز نخواهد گشت. برای این منظور تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. برای این کار ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

حال در صفحه باز شده فیلدهای زیر را پر کنید:

:Why are you deleting your account در این قسمت اینستاگرام در خصوص علت حذف اکانت از شما پرسش می‌کند.

:To continue, please re-enter your password در این نوار باید رمز ورود به اکانت‌تان را وارد کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی را مطابق تصویر فوق انجام دهید.

پس از آنکه فیلدهای نشان داده شده در تصویر فوق را پر کردید، روی دکمه delete my account کلیک کرده که فرایند دیلیت اکانت صورت گیرد. حال اینستاگرام در خصوص مطمئن بودن شما برای دیلیت اکانت سوال می‌پرسد که باید روی گزینه ok کلیک کنید.

پس از ان که پیج شما به صورت دائمی پاک شد. پیغامی با مضمون Your account has been removed. We’re sorry to see you go  برای شما نمایش داده می‌شود. مواجه شدن شما با این پیام نشان‌دهنده اتمام روند دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائم است.

این نکته را به خاطر داشته باشید که دیلیت اکانت ممکن است در همان لحظه یا چند دقیقه بعد صورت گیرد. در هر حال تا بعد از یک ماه شما می‌توانید دوباره به اکانت خود بازگشته و ان را بازیابی کنید. در این مدت زمان اطلاعات شما مخفی است و به هیچ وجه نمایش داده نمی‌شود. همچنین اگر در این بازه زمانی دوباره لاگین شوید، اطلاعات شما بدون هیچ تغییری در دسترس‌تان قرار خواهد گرفت. این نکته را به خاطر داشته باشید که اکانت شما در این مدت زمان برای کسانی که از طریق دایرکت در تماس بودید به صورت Instagram user  نمایش داده می‌شود.

نکاتی مهم در خصوص دیلیت اکانت

قابل توضیح است که تمامی اطلاعات شما به صورت دائم از این طریق حذف می‌شود. در حقیقت تمامی تصاویر، فیلم‌ها، دایرکت و … بعد از این فرایند غیر قابل دسترسی و بازیابی می‌شود. دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام نیز تنها از طریق وب و آدرس سایت اینستاگرام ممکن است و این فرایند با اپلیکیشن اینستاگرام ممکن نخواهد شد.

کلام اخر

اینستاگرام به دو صورت دائمی و موقت امکان پاک شدن و حذف اکانت را به شما می‌دهد. دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت قابل بازیابی است، ولی به صورت دائم آن غیر قابل برگشت است. با توجه به اینکه دیلیت اکانت با اپلیکیشن ممکن نیست، در این متن به طور کامل نحوه دیلیت اکانت را به صورت تصویری آموزش داده‌ایم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.