آموزش صفر تا صد Reels اینستاگرام

Reels اینستاگرام یک قالب محتوایی است که به شما امکان ساخت و اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه و جذاب را می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی آپشن جدید اینستاگرام ناپدید نشدن آن بعد از 24 ساعت است. با وجود این که در ابتدا اینستاگرام به عنوان یک کپی کننده از برنامه TikTok مورد انتقاد قرار گرفت، حلقه‌های اینستاگرام مورد پسند اینفلوئنسرها، برندها، کاربران و هر آن که در اینستاگرام به نحوی درآمد کسب می‌کند، قرار گرفت. جالب است بدانید که برندهای مطرحی مانند Sephora، Walmart و Beardbrand از این امکان در بیزینس اکانت‌های خود استفاده می‌کنند.

اما آیا می‌دانید که Reels چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ برای یک برند با چه استراتژی بازاریابی می‌توان از آن استفاده کرد؟ برای پاسخ به تمامی این سوال‌ها ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

Reels اینستاگرام چیست؟

Reels یا همان حلقه‌های اینستاگرامی ویدئوهای کوتاه مدتی هستند که مدت زمان آن کمتر از 60 ثانیه طول می‌کشند. مشابه TikTok،Reels  مجموعه‌ای از ابزارهای ویرایش را ارائه می‌دهد که به کاربران اجازه ساخت فیلم‌های ویدیویی جذاب و سرگرم کننده را خواهد داد. Reels شامل چندین کلیپ ویدیویی، فیلترها، زیرنویس‌ها، پس‌زمینه‌های تعاملی، برچسب‌ها و موارد دیگر می‌شود.

آپدیت جدید اینستاگرام تبی را برای Reels در نظر گرفته. این تب اینستاگرام که مشابه صفحه TikTok For You است در پایین صفحه اصلی شما قرار دارد که در تصویر زیر آن را نشان داده‌ایم.

Reels در صفحه اصلی اینستاگرام شما قرار دارد.

محتواهای Reels   یک کاربر در یک برگه اختصاصی قابل مشاهده است که در بالای فید حساب قرار دارد.

محتواهای Reels در بالای صفحه فید قرار می‌گیرند.

این محتوا جدید اینستاگرام به شدت در Explore برجسته شده‌ است و در این مدت کم توانسته‌ مخاطبین خود را جذب کند. در صورتی که تمایل دارید محتواهایتان در اکسپلور نمایش داده شود، مقاله “ترفندهای راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام” را مطالعه کنید.

Reels اینستاگرام در مقابل  TikTok

با توجه به این که حلقه‌های اینستاگرام رقیب اصلی برنامه TikTok محسوب می‌شوند، بهتر است به شباهت‌ها و تفاوت‌های آن بپردازیم. ماهیت اصلی Reels اینستاگرام و TikTok یکسان است. در حقیقت هدف از ایجاد حلقه در اینستاگرام و تیک‌تاک ایجاد فضایی خلاقانه برای کاربران جهت تولید و اشتراک ویدئوهای کوتاه مدت با دیگران است. به طور معمول محتوای Reels را ویدئوهای خلاقانه در بر می‌گیرند که به کاربران اجازه ساخت بهترین کلیپ‌ها را می‌دهد.

آیا از تفاوت‌های Reels در اینستاگرام و تیک‌تاک اطلاعی دارید؟

با این وجود تفاوت‌های قابل ملاظه‌ای وجود دارد که این تفاوت‌ها به شرح زیر هستند:

 • در تیک‌تاک این امکان یک پلتفرم است، اما در اینستاگرام قابلیتی در داخل اکوسیستم این برنامه به شمار می‌آید.
 • محدویت زمانی ریلز در تیک‌تاک تا 3 دقیقه و در اینستاگرام تا 1 دقیقه است.
 • استوری‌های Reels در اینستاگرام تنها برای 24 ساعت به اشتراک گذاشته می‌شوند و پس از آن ناپدید خواهند شد، ولی در تیک‌تاک ویدئوها باقی می‌مانند.

Reels اینستاگرام در مقابل استوری‌های اینستاگرام

بین حلقه‌های اینستاگرام و استوری‌های آن شباهت بسیاری است. از این رو سعی کنید این دو را با یکدیگر اشتباه نگیرید، البته با وجود شباهت‌های بسیار بین استوری و Reels تفاوت‌هایی بین این دو نیز وجود دارد.

 • Reels چندین ابزار خلاقانه از قبیل جلوه‌های AR،کنترل‌های سرعت و گزینه‌ای برای تراز کردن ویدئوهای چند کلیپ در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • حلقه‌ها یا در واقع همان Reels در اکسپلور اینستاگرام نیز قابل نمایش هستند و قابلیت اشتراک در استوری را دارند. امکان پست کردن Reels در صفحه فید نیز وجود دارد. همچنین تمام ویدئوهای Reels در بخش اختصاصی نمایه شما مانند پست‌ها IGTV ظاهر می‌شوند.
 • در صورتی که صدای اصلی را به حلقه اینستاگرامی خود اضافه کنید، سایر کاربران می‌توانند از آن برای ایجاد حلقه جدید استفاده کنند.

اکنون که با چیستی حلقه‌های اینستاگرامی آشنا شدید وقت آن رسیده که با نحوه استفاده از آن نیز آشنا شوید.

نحوه ساخت قرقره در اینستاگرام

اگر با اینستاگرام یا تیک‌تاک آشنا هستید، ساختن ویدئو با Reels برای شما آسان خواهد شد.

نحوه ورود به  Reels

برای دسترسی به Reels تنها کافی است که دوربین اینستاگرام خود را باز کرده و Reels را انتخاب کنید.

برای ساخت Reels اینستاگرام روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

چگونه یک حلقه اینستاگرام بسازیم

Reels اینستاگرام دو گزینه برای ایجاد حلقه در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • دکمه ضبط را فشار داده و آن را نگه دارید که فیلم بگیرید.
 • فیلم ویدیویی را از رول دوربین خود آپلود کنید.
 • ویدئوهای مد نظرتان را در یک سری از کلیپ‌ها (در یک زمان) با به صورت یکباره ضبط کنید.

در ادامه شش مرحله زیر را برای ایجاد اولین Reels خود انجام دهید:

مرحله 1: به Reels در پایین صفحه بروید و روی آن کلیک کنید.

مرحله 2: از ابزارهایی برای آماده شدن ضبط خود می‌توانید استفاده کنید.در ابتدا روی گزینه Audio  کلیک کرده و صدا را از کتابخانه موسیقی اینستاگرام انتخاب کنید. صدای انتخاب شده را به ویدیوی خود اضافه کرده. اینستاگرام حتی امکان انتخاب قسمت مورد علاقه‌تان را فراهم کرده است.

سایر آپشن‌های موجود در Reels

برای تغییر سرعت ویدئوتان روی گزینه Speed ضربه بزنید. برای اعمال جلوه‌های ویژه نیز از  گزینه Effects  استفاده کرده. با گزینه Timer  نیز مدت زمان ویدئو خود را انتخاب کنید.

جلوه‌های سرعت reels اینستاگرام و ویژگی‌های تایمر

در انتها بعد از اینکه تنظیمات را انجام دادید، روی دکمه ضبط ضربه بزنید و آن را نگه دارید که کلیپتان ضبط شود. در صورتی که تایمر را زود تنظیم کرده باشید، قبل از شروع ضبط هندزفری شمارش معکوس خواهد داشت.

ضبط reels اینستاگرام

در طول ضبط برای پایان دادن به یک کلیپ روی دکمه ضبط کلیک کنید و سپس دوباره روی آن ضربه بزنید که ضبط یک کلیپ جدید شروع شود.پس از این مرحله دکمه Align  ظاهر خواهد شد. این گزینه به شما امکان می‌دهد قبل از ضبط کلیپ بعدی دکور خود را تغییر دهید. این گزینه به عنوان یک انتقال‌دهنده بدون مکث زمانی طراحی و در نظر گرفته شده است. از این گزینه برای تغییر لباس، افزودن موسیقی جدید یا افزودن دوستان به حلقه می‌توانید استفاده کنید.

در صورتی که تمایل دارید کلیپ ضبط شده را تماشا کنید، برش دهید یا حذف کنید، روی کلیپ ضربه بزنید و گزینه ویرایش را انتخاب کنید.

تماشای reels اینستاگرام، برش یا حذف کلیپ

مرحله 4: بعد از اتمام ضبط می‌توانید برچسب نقاشی و متن را برای ویرایش حلقه خود اضافه کرده.

برچسب‌ها و نقاشی‌ها را به کلیپ خود مطابق تصویر فوق اضافه کنید

آیا می‌دانید که با Reels اینستاگرامی خود چگونه ویدئو بسازید؟ ما را همراهی کنید که در ادامه نحوه ساخت ویدئو برای جذب فالوور را بیاموزید.

چگونه یک قرقره را به اشتراک بگذاریم

هنگامی که کلیپ مورد نظر خود را تولید کردید، دکمه Next را انتخاب کرده که به صفحه اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید. پس از آن روی گزینه Cover ضربه بزنید و کاور ریلز را انتخاب کنید. عکس کاور می‌تواند بخشی از خود ویدئو یا یکی از تصاویر گالری شما باشد. علاوه بر این امکان نوشتن متن زیر ویدئو نیز برای شما وجود دارد. در صورتی که عجله دارید، ویدئو را ذخیره کرده و در زمان دیگری آن را منتشر کنید.

صفحه اشتراک گذاری reels اینستاگرام

حلقه‌های اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد…

Reels اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که:

 • کلیپ را فقط در تب مخصوص به آن به اشتراک بگذارید. در حقیقت مخاطبان اینستاگرام شما می‌توانند در تب Reels  در آیدی پیج شما به ویدئوها دسترسی داشته باشند.
 • همچنین امکان اشتراک گذاری کلیپ در فید شما وجود دارد. در صورتی که این گزینه را انتخاب کردید، Reels به همراه سایر پست‌های شما در شبکه نمایه نمایش داده می‌شود.

زمانی که اشتراک‌گذاری تمام می‌شود، Reels مانند تصویر زیر نشان داده خواهد شد.

در این مرحله reels اینستاگرام شما تکمیل می‌شود.

اندازه حلقه‌های اینستاگرام

اگر در حال ساخت Reels هستید و فیلم‌های ویدیویی خود را با استفاده از دوربین Reels ضبط می‌کنید، لازم نیست نگران اندازه فایل باشید، ولی  اگر Reels شما شامل فیلم‌های آپلود شده می‌شود، اطمینان حاصل کنید که فایل‌های شما اندازه و ابعاد مناسبی دارند که محصول نهایی تار و بی‌کیفیت نشود.

همانند استوری، Reels  یک قالب اول برای موبایل است که برای گرفتن یک صفحه عمودی کامل طراحی شده. نسبت تصویر پیشنهادی برای حلقه‌های اینستاگرامی  9:16 و اندازه توصیه شده 1080 پیکسل است.

چگونه آمارهای Reels اینستاگرام را بررسی کنید

بیزینس اکانت‌ها آمارهایی در خصوص Reels نیز به شما ارائه می‌دهند که این آمارها به شما میزان مفید و جذاب بودن محتوا برای کاربر را می‌دهد. معیارهای خاصی برای بررسی عملکرد Reels در نظر گرفته شده که این موارد به شرح زیر است:

 • Accounts Reached: این معیار به شما تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که کاربران برای حداقل یکبار Reels شما را تماشا کرده‌اند.
 • :Plays این گزینه به شما تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که حلقه شما پخش شده است. این عدد احتمال دارد بیشتر از تعداد حساب‌های به دست آمده باشد. زیرا برخی از کاربران ممکن است بیش از یک بار Reel شما را تماشا کرده باشند.
 • Likes: این گزینه به شما تعداد لایک‌ها را نشان می‌دهد.
 • Comments: تعداد نظرات یک حلقه را بازگو می‌کند.
 • Saves: آمار تعداد دفعات ذخیره را نشان می‌دهد.
 • Shares: این گزینه تعداد دفعاتی را نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام Reel شما را در استوری خود به اشتراک گذاشتند یا آن را برای کاربر دیگری ارسال کردند.

تمامی موارد فوق در گزینه Insights نمایش داده می‌شوند. در این گزینه می‌توانید عملکرد Reel را در حلقه‌های جداگانه جستجو کنید. به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای آشنایی با امکانات بیزینس اکانت مقاله “آموزش صفر تا صد ساخت بیزینس اکانت” را مطالعه کنید.

تجزیه و تحلیل reels اینستاگرام

کلام آخر

Reels اینستاگرام از جدیدترین امکانات این برنامه است که در این مدت کوتاه مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده، اما با توجه به این که مدت زمان تولد این گزینه در اینستاگرام بسیار کم است بسیاری از افراد با چیستی آن و نحوه ساخت و استفاده‌اش آشنایی ندارند. از این رو در این متن سعی کردیم به طور کامل به هر آنچه که باید در خصوص آن بدانید، بپردازیم. امیدوارم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.