آموزش مرحله به مرحله بازیابی رمز اینستاگرام

به دلایل مختلفی ممکن است که هر فردی از حساب اینستاگرامی خود خارج شود و بعد از مدتی قصد استفاده و ورود به ان را داشته باشد. برای ورود دوباره تنها باید نام کاربری و رمز ورود را به یاد اورید، اما مشکل رایج عدم به یاد آوردن رمز ورود است. اینستاگرام برای حل این مشکل راه‌کارهایی را در نظر گرفته که به کمک آن بتوانید اقدام به بازیابی رمز اینستاگرام کنید.

از این رو از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با ترفندهای بازیابی رمز اینستاگرامی خود آشنا شوید.

روش‌های بازیابی رمز اینستاگرام

به طور کلی دو روش برای بازیابی روز وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • بازیابی رمز ورود اینستاگرام با سایت
 • بازیابی رمز ورود به اینستاگرام به کمک برنامه

به این نکته دقت داشته باشید که برای بازیابی رمز در وهله اول شما باید شماره تلفن یا ایمیل خود را در اکانت خصوصی‌تان ثبت کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام به روش‌های مختلفی ممکن است.

بازیابی رمز اینستاگرام به کمک سایت

یکی از راه‌کارهای بازیابی پسورد با استفاده از سایت اینستاگرام است. در این روش مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ابتدا به سایت اینستاگرامی به نشانی instagram.com مراجعه کنید.
 • در وهله بعدی روی گزینه forget password که در پایین گزینه log in قرار دارد، ضربه بزنید.
 • در این مرحله لازم است که اطلاعایت از قبیل نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را در فیلدها مخصوص به آن وارد کنید. در نهایت برای شروع فرایند بازیابی پسورد اکانت‌تان روی گزینه send login link ضربه بزنید.
 • سپس کد کپچایی را در فیلد مخصوص به آن وارد کرده و از این طریق به اینستاگرام نشان دهید که شما ربات نیستید. تنها زمانی گزینه next برای شما فعال می‌شود که کد را در فیلد آن وارد کنید.
 • در صورتی که کد کپچا برای شما نشان داده نشد، باید با اتصال به وی‌پی‌ان آی‌پی خود را تغییر دهید و از آی‌پی دیگری مجددا این مرحله را طی کنید.
 • بعد از تایپ کپچا لازم است روی گزینه next نمایان شده کلیک کنید.
 • در این مرحله پیغامی برای شما ارسال می‌شود مبنی بر این که کدی برای شما ایمیل یا پیامک شده است.
 • حال به ایمیل یا پیامک تلفن همراه خود مراجعه کنید. در پیام ارسال شده روی گزینه Reset your password کلیک کرده.
 • برای ورود مستقیم به اینستاگرام بدون تغییر رمز می‌توانید روی گزینه log in as کلیک کنید، ولی اگر تمایل دارید رمز ورود خودتان را تغییر دهید، همان طور که در متن فوق توضیح دادیم عمل کنید. یعنی در ابتدا روی گزینه Reset your password ضربه بزنید.
 • در صفحه باز شده رمز ورود جدید را انتخاب کنید. در نهایت با کلیک روی گزینه Reset Password بازیابی رمز خود را تکمیل کرده. این نکته را به خاطر داشته باشید که رمز انتخابی شما باید دارای حداقل 6 رقم باشد.

لازم به توضیح است که در برخی از مواقع هنگام ریست رمز ورود اینستاگرام با شماره تلفن لینک ارسال شده توسط اپلیکیشن کار نخواهد کرد. در حقیقت با کلیک روی لینک به طور مجدد برای شما صفحه لاگین باز می‌شود. به شما توصیه می‌کنیم که برای حل این مشکل به جای وارد کردن لینک به طور مستقیم آن را کپی کرده و در مرورگر گوشی یا سیستم خود باز کنید. در این حالت صفحه ریست کردن پسورد برای شما نمایش داده خواهد شد که به راحتی می‌توانید رمز خود را تغییر دهید.

یکی از راه‌کارهای بازیابی رمز اینستاگرام استفاده از سایت اینستاگرام است.

بازیابی رمز اینستاگرام به کمک برنامه

دومین ترفند برای بازیابی پسورد اینستاگرام استفاده از برنامه است. برای بازیابی رمز به این روش لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. در ابتدا برنامه اینستاگرام را از فروشگاه گوگل دانلود و سپس آن را نصب کنید.
 2. سپس روی گزینه get help with logging in که در صفحه لاگین اینستاگرام قرار دارد ضربه بزنید.
 3. پس از آن باید نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کرده. در قدم بعدی روی گزینه Next کلیک کنید.
 4. بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خود صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که شامل گزینه یا کمتر است. (تعداد گزینه‌های نمایش داده شده به اطلاعات وارد شده شما در زمان ثبت نام بستگی دارد). این گزینه‌های به شرح زیر هستند:
 5. Send an Email: در صورتی که در زمان ثبت نام ایمیل خود را وارد کرده‌اید، اینک می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید.
 6. Send an SMS: اگر به کمک شماره تلفن خود اکانت‌تان را ساخته‌اید، این گزینه در دسترس شما قرار می‌گیرد.
 7. Log in with Facebook: این گزینه تنها زمانی شما برای‌تان فعال می‌شود که به کمک آن اکانت خود را ساخته باشید.
 8. در نهایت با توجه به تمامی اطلاعاتی که در دسترس دارید، یکی از گزینه‌های نام‌برده را انتخاب کرده و بازیابی رمز اینستاگرام خود را شروع کنید.
 9. پس از انتخاب گزینه send an email اینستاگرام برای شما ایمیلی ارسال خواهد کرد. برای آن که بتوانید رمز خود را ریست کنید کد ایمیل شده را کپی کرده. در صورتی که گزینه بازیابی با شماره تلفن را وارد کنید، کد برای شما پیامک می‌شود.
 10. این نکته را در نظر داشته باشید که با کلیک روی گزینه Reset your password امکان عوض کردن پسورد برای شما فراهم می‌شود. پس از آن می‌توانید با رمز جدید به حساب خود وارد شوید.
 11. در قدم آخر کد فرستاده شده از طریق پیامک یا ایمیل را در فیلد مربوط به آن وارد کرده و روی گزینه Next ضربه بزنید.

حال شما می‌توانید با رمز جدید به آیدی پیج خود وارد شوید. در حقیقت دیگر به رمز قدیمی برای وارد شدن به اکانت اینستاگرام نیازی نیست.

برای بازیابی رمز اینستاگرام می‌توانید با اپلیکیشن اقدام کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام به کمک تنظیمات برنامه

در کنار روش‌ها و ترفندهای نام‌برده در متن فوق برای بازیابی پسورد اینستاگرام لازم می‌دانیم که روش تغییر رمز را نیز به شما آموزش دهیم. در حقیقت ممکن است پس از بازیابی رمز نیاز داشته باشید که رمز خود را در تنظیمات اینستاگرام تغییر دهید. برای این کار تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. در قدم اول برای تغییر رمز اینستاگرام باید روی آیکون سه خط که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید.
 2. در قدم بعدی از منوی نمایش داده شده گزینه setting یا همان تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. حال در بین گزینه‌ها روی گزینه security یا امنیت ضربه بزنید.
 4. در صفحه باز شده روی گزینه password یا همان رمز عبور کلیک کنید.
 5. حال پیامی برای شما نمایش داده می شود مبنی بر این که برای ریست رمز اینستاگرام برای شما پیامک یا ایمیلی ارسال شده.
 6. لینک ارسال شده از طریق ایمیل یا پیامک را باز کنید. برای بازیابی رمز اینستاگرام روی لینک ارسال شده با عنوان  Reset Password ضربه بزنید.
 7. با کلیک روی لینک صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه فیلدهایی برای تعیین رمز جدید وجود دارد. پس از تعیین رمز جدید روی گزینه تیک کلیک کنید که تغییرات ذخیره شود.
 8. حال فرایند ریست کردن پسورد به پایان می‌رسد. در صفحه باز شده روی گزینه save password کلیک کنید که رمز جدید اینستاگرامی شما با موفقیت ذخیره شود.

اینستاگرام امکان تغییر رمز اینستاگرام را نیز برای کاربرانش در نظر گرفته است.

کلام آخر

فراموشی رمز عبور از جمله اتفاقاتی است که برای هر کاربر اینستاگرام رخ می‌دهد. در این حالت بهترین کار بازیابی رمز اینستاگرام است. این اتفاق به دو روش ممکن می‌شود که در متن بالا به دو روش ان پرداخته‌ایم. همچنین روش تغییر رمز را برای کسانی که قصد تغییر پسورد اینستاگرامی خود را دارند توضیح داده‌ایم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.