آموزش نحوه ارسال پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که پیج‌های کسب و کار با آن مواجه هستند، مدیریت پیام‌ها در دایرکت است. با توجه به این که تعداد پیام‌ها در چنین اکانت‌هایی بیش از حد است، پاسخ دهی به آن‌ها زمان بر می‌شود. خیلی از مواقع پاسخ‌های به چند جمله تکراری محدود خواهد شد. از این رو اینستاگرام برای مدیریت زمان و پاسخ به دایرکت گزینه‌ای جالب را در نظر گرفته است. از این رو در این متن قصد داریم نحوه ارسال پاسخ خودکار در دایرکت اینستاگرام که یک ویژگی جدید در در این برنامه است را توضیح دهیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

فعال سازی پاسخ خودکار در اینستاگرام

برای آن که به راحتی در زمان‌های کمتری بتوانید به سوالات فالوورهای خود در اینستاگرام پاسخ دهید لازم است که پاسخ خودکار اینستاگرام را فعال کنید. این آپشن برای مواقعی که پاسخ سوالات یکسان است، مفید واقع می‌شود. با این گزینه می‌توانید پاسخ‌هایی را به صورت پیشفرض در نظر بگیرید و به این طریق به راحتی سوالات مطرح شده در دایرکت را پاسخ دهید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که چنین امکانی تنها برای بیزینس اکانت‌ها در نظر گرفته شده که با نام پاسخ آماده ارائه می‌شود. به کمک این گزینه پاسخ‌های مکرر خود را می‌توانید ذخیره کنید.  برای چگونگی ساخت و استفاده از این پاسخ قسمت بعدی را به صورت کامل مطالعه کنید.

همچنین از شما دعوت می‌کنیم که مقاله‌ها زیر را مورد مطالعه قرار دهید:

آموزش صفر تا صد ساخت بیزینس اکانت

روش بستن کامنت‌های اینستاگرام

آموزش تصویری ترفندهای مخفی اینستاگرام

با فعال سازی ارسال پیام خودکار در اینستاگرام زمان پاسخ دهی در دایرکت خود را کوتاه کنید.

نحوه ارسال پیام خودکار در اینستاگرام

در صورتی که تمایل دارید قابلیت ارسال پیام به صورت خودکار را در اینستاگرام فعال کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • به صفحه پروفایل خود بروید و روی گزینه سه خط که بالای صفحه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.
 • در بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه setting ضربه بزنید.
 • در این مرحله برای فعال سازی ارسال پاسخ به صورت خودکار گزینه creator را انتخاب کنید.
 • حال برای این که بتوانید متن و پاسخی را ذخیره کنید، باید روی گزینه Saved Replies ضربه بزنید.
 • با کلیک روی گزینه New Saved Reply امکان یادداشت اولین پاسخ برای شما محیا می‌شود.
 • در این قسمت برای شما صفحه‌ای باز می‌شود که حاوی دو فیلد خالی است. در فیلد اول پاسخ اماده خود را تایپ کنید. در فیلد پایینی نیز شورت کد پیام را بنویسید. برای یافتن پاسخ آماده خود در ابتدا باید شورت کد را یادداشت کنید. در واقع به نوعی برای پاسخ یک موضوع یا عنوان در نظر می‌گیرید. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که عنوان مرتبط با متن پاسخ خود را آماده کنید.
 • پس از این که پاسخ‌ خودکار را نوشته و اماده کردید. به قسمت دایرکت اکانت خود بروید و در صورت لزوم از پاسخ‌های آماده خود استفاده کنید و از این طریق در مدت زمان کمتری به دایرکت‌ها پاسخ داده و در زمان خود صرفه جویی کنید. در ادامه به طور کامل نحوه استفاده از پاسخ‌های خودکار ذخیره شده را توضیح خواهیم داد.

با استفاده از پاسخ خودکار اینستاگرام پاسخ‌های مکرر خود را ذخیره کنید.

‌نحوه استفاده از پاسخ خودکار اینستاگرام

برای استفاده از پاسخ‌های خودکار اینستاگرام تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در ابتدا به قسمت دایرکت خود بروید. در فیلد چت شورت کد ذخیره شده خود را تایپ کنید.
 • در این حال برای شما آیکونی نمایش داده می شود. به منظور وارد کردن پاسخ خودکار خود آیکون را لمس کنید.
 • پس از آن که متن اماده شده نمایش داده شد. روی گزینه send کلیک کنید و از این طریق پاسخ مدنظرتان را برای فالوورهای خود ارسال کرده.

دسترسی به لیست پیام‌ خودکار اینستاگرام

اینستاگرام به شما امکان دسترسی به تمامی پاسخ‌های خودکار را می‌دهد. از این طریق می‌توانید به راحتی پیام مدنظرتان را از بین تمامی پیام‌های ذخیره شده انتخاب کنید. بدین منظور تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا روی گزینه + که در فیلد چت دایرکت قرار دارد کلیک کنید. با لمس این گزینه تمامی آپشن‌ها و امکانات چت در دایرکت اینستاگرام برای شما نمایش داده می‌شود.
 • حال در لیست نمایش داده شده روی آیکون گپ ضربه بزنید.
 • با کلیک روی این گزینه به تمامی پاسخ‌های اماده دسترسی پیدا خواهید کرد. پیام مد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی ان کلیک کرده که ارسال شود.

با استفاده از گزینه پاسخ خودکار اینستاگرام به سوال‌های مشابه به راحتی در کمترین زمان پاسخ دهید.

کلام آخر

زمانی که تعداد فالوورهای شما زیاد می‌شود، به طبع دایرکت شلوغ‌تری نیز خواهید داشت. در این حال پاسخ دهی به سوالات کمی زمان‌بر می‌شود. از این رو اینستاگرام امکانی جالب و جذاب برای فالوورهای خود در نظر گرفته است. این آپشن به شما اجازه ذخیره پاسخ خودکار را می‌دهد. در حقیقت با کمک پاسخ‌های خودکار ذخیره شده می‌توانید به سوال‌هایی با پاسخ مشابه در مدت زمان کمتری جوا دهید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.