آموزش کامل حل مشکلات استوری اینستاگرام

چگونگی حل مشکلات استوری اینستاگرام

استوری گذاشتن در اینستاگرام بعد از فعال شدن این قابلیت در این برنامه و شبکه اجتماعی محبوب تبدیل به عادتی شیرین برای بسیاری از کاربران آن شده است. اما همواره در بحث استوری گذاشتن مشکلاتی وجود داشته است که در این مقاله در خصوص حل مشکلات استوری اینستاگرام

صحبت خواهیم کرد.

بنابراین اگر تجربه داشتن مشکل با قرار دادن استوری در صفحه شخصی یا عمومی خود را داشته‌اید، ادامه مطلب می‌تواند راهنمای خوبی برایتان باشد.

چگونگی حل مشکلات استوری اینستاگرام

مطمئنا برای بسیاری از افراد در هنگام قرار دادن استوری یا دیدن استوری‌های دیگر افراد مشکلاتی به وجود آمده است که گاه ساعت‌ها وقت‌ آن‌ها را تلف کرده است.

این که چرا این مشکلات به وجود می‌آیند دلایل مختلفی را شامل می‌شود و برای کاربران این شبکه اجتماعی بسیار مهم است که بتوانند به سرعت این مشکلات را شناسایی کرده و بلافاصله بعد از وقوع آن‌ها را رفع کنند و در صورت امکان از  بروز آن‌ها به طور کل جلوگیری کنند.

در ادامه ما به رایج‌ترین مشکلات استوری در اینستاگرام که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند می‌پردازیم و روش‌های حل آن را نیز بررسی می‌کنیم.

مشکل آپلود فیلم یا عکس در استوری اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که کاربران زیادی با آن حداقل یک بار روبرو شده‌اند، مشکل آپلود نشدن عکس یا فیلمی است که قصد قرار دادن آن در استوری خود را دارند.

اولین نکته‌ای که همواره به آن تاکید می‌شود توجه به آپدیت بودن نرم افزار اینستاگرام نصب شده روی گوشی خود است. مورد بعدی که می‌تواند روی آپلود نشدن عکس یا فیلم تاثیرگذار باشد پر بودن حافظه گوشی است که این نکته را نیز باید همواره مد نظر داشته باشید.

همچنین اگر فرمت ویدیو شما با استانداردهای اینستاگرام در تضاد باشد امکان آپلود آن برایتان وجود ندارد و باید با ابزار مناسب فرمت آن را تغییر دهید. اینستاگرام فرمت‌های MP4 و MOV را مجاز می‌داند.

سرعت اینترنت هم روی آپلود نشدن استوری بسیار موثر است و در کل عامل مهمی در حل مشکلات استوری اینستاگرام است.

حافظه کش موبایل که حافظه پنهانی در گوشی است و اطلاعات خاصی از برنامه‌های موجود در موبایل را در خود نگه می‌دارد هم در صورت پر شدن می‌تواند روی آپلود نشدن استوری تاثیرگذار باشد.

در برخی موارد خاص نیز اکانت شما توسط اینستاگرام بلاک شده و اجازه قرار دادن استوری تا مدت زمان معینی را نخواهید داشت.

حل مشکلات استوری اینستاگرام

عدم نمایش استوری و سیاه شدن صفحه

دیگر مشکل رایجی که برای بسیاری از کاربران اینستاگرام رخ داده است عدم نمایش استوری یا همان سیاه شدن صفحه نمایش است.

در خیلی از موارد دیده شده است که استوری بعد از انتشار تنها به رنگ سیاه و بدون هیچ صدا و تصویر دیگری منتشر می‌شود.

برای حل این مشکل هم باید به سراغ چک کردن اتصال خود به اینترنت و سرعت اینترنت بروید. سپس یک بار برنامه را بسته و مجدد به آن وارد شوید. در مرحله بعدی بهتر است حافظه اصلی و کش موبایل خود را هم چک کنید.

اگر مشکل رفع نشد، ری استارت کردن گوشی و نصب مجدد آخرین نسخه اینستاگرام هم می‌تواند به عنوان راه حلی مناسب عمل کند.

لازم به ذکر است که یکی دیگر از دلایل رخ دادن این مشکل تنظیم نبودن تاریخ و ساعت گوشی است؛ برای این منظور به تنظیمات گوشی خود مراجعه کرده و تاریخ و زمان را به صورت اتوماتیک انتخاب کنید.

نمایش ندادن استوری دیگران

از دیگر مشکلات موجود در را به با استوری اینستاگرام، عدم نمایش استوری دیگران است. در حقیقت اصلی‌ترین دلیل این مشکل پر بودن حافظه گوشی یا حافظه کش است. در ابتدا این موارد را بررسی کرده و سپس با بازگشت مجدد به برنامه موضوع را بررسی کنید.

در صورتی که استوری‌های همچنان برای شما به نمایش در نمی‌آیند، بهتر است برنامه را حذف و سپس آخرین نسخه را مجدد نصب کنید  و گوشی خودتان را نیز ری استارت کنید.

هنگ کردن گوشی

دیگر مشکل اینستاگرام در بخش استوری مربوط به هنگ کردن ناگهانی گوشی است. در بسیاری از موارد حتی در بهترین و سریع‌ترین گوشی‌های روز دنیا دیده شده است که در زمان قرار دادن استوری در صفحه اینستاگرام، گوشی هنگ می‌کند. در حقیقت این مشکل به گوشی موبایل شما ارتباطی ندارد و مربوط به خود اینستاگرام است.

راه حل پیشنهاد شده برای این مشکل این است که در ابتدا برنامه اینستاگرام را به طور کلی ببندید و سپس مجدد آن را باز کنید. اگر مشکل همچنان پابرجا بود در مرحله بعدی گوشی خود را ری استارت کنید و در مرحله آخر در صورت ادامه دار بودن مسئله، برنامه را حذف و مجدد نصب کنید.

اپدیت نشدن استوری‌های جدید و عدم نمایش گیف‌ها و افکت‌ها

از مشکلات دیگری که بیشتر کاربرانی ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، آپدیت نشدن استوری‌های جدید برای مشاهده کردن است. در برخی موارد استفاده کردن از انواع فیلترشکن‌ها و تغییر آی پی می‌تواند راهگشا باشد.

همچنین برای بسیاری از کاربران هم امکان استفاده از انواع گیف‌ها و افکت‌های استوری اینستاگرام وجود ندارد. در این خصوص نیز در صورت آپدیت بودن برنامه، با تغییر آی پی به دیگر کشورها احتمال بسیار بالا این مشکل حل خواهد شد.

مشکل هایلایت کردن استوری

در بحث حل مشکلات استوری اینستاگرام، آخرین موردی را که به آن می‌پردازیم هایلایت استوری است. با اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام بسیاری از کاربران به دنبال ذخیره استوری‌های خود برای همیشه هستند که تحت عنوان هایلایت در صفحه آن‌ها قرار می‌گیرند.

اگر این قابلیت برای شما فعال نیست، در ابتدا از آپدیت بودن نرم افزار خود اطمینان حاصل کنید. سپس در صورت ادامه دار بودن مشکل ری استارت کردن گوشی ممکن است مشکل شما را حل کند.

همچنین اگر شما هایلایتی داشته باشید و تعداد مشخصی استوری در آن ذخیره شده باشد، اینستاگرام اجازه افزودن بیشتر استوری به شما را نمی‌دهد و باید هایلایت دیگری را برای خود ایجاد کنید.

حل مشکلات استوری گذاشتن در اینستاگرام

کلام پایانی

در این مقاله مهم‌ترین مشکلات استوری اینستاگرام و آموزش حل مشکلات استوری اینستاگرام را بررسی کردیم.

اینستاگرام در هر آپدیت خود مشکلات عمده کاربران را حل می‌کند و به دنبال این است که کاربران خود بدون هیچ گونه مشکلی به فعالیت در این شبکه اجتماعی بپردازند. در بسیاری از مواقع مشکلات به وجود آمده مربوط به اینستاگرام نیست و باید توسط کاربر برطرف شوند و کاملا مربوط به گوشی و سیستم در دست او هستند.

اگر تا به حال با این مشکلات روبرو شده‌اید با هم اکنون درگیر آن‌ها هستید، این مطلب قطعا می‌تواند برایتان کمک‌کننده باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.