نحوه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اگر تنها نگاهی به استوری‌های اینفلوئنسرها و فروشگاه‌های اینستاگرامی بیاندازید، در استوری‌های آن‌ها به طور مکرر با لینک‌هایی رو به رو می‌شود. این امکان به آن‌ها کمک می‌کند که بازدید بالایی در سایت، کانال یوتیوبی و … داشته باشند.

اما اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام برای چه کسانی امکان پذیر است و چگونه صورت می‌گیرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال‌ها ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

آیا تمامی افراد می‌توانند به استوری خود لینک اضافه کنند؟

اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام در سال 2017 به این برنامه اضافه شد. در واقع این امکان نیز ابزاری برای کسب درآمد بیشتر است که موجب افزایش بازدید وب‌سایت یا کانال یوتیوبی می‌شود.  در گذشته تنها اکانت‌هایی که تیک آبی داشتند قادر به اضافه کردن لینک در استوری‌هایشان بودند. بعدها تنها امکان اضافه کردن لینک برای افرادی که بیش از 10 k فالوور داشتند میسر شد، ولی در اپدیت‌های جدید اینستاگرام تمامی افراد می‌توانند از این امکان استفاده کنند. در ادامه نحوه اضافه کردن ان را به شما آموزش خواهیم داد.

با اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام خود بازدیدتان را بالا ببرید.

نحوه اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام

برای این که لینکی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

استوری اینستاگرام خود را انتخاب کنید

ابتدا لازم است که به بخش استوری‌ اینستاگرام بروید. سپس از گالری خود ویدئو یا عکسی را انتخاب کنید یا می‌توانید با فیلترها یا بومرنگ آن و … ویدئو و تصویری را آماده کنید. در صورتی که نحوه کار با استوری اینستاگرام با تنظیمات آن را نمی‌دانید پیشنهاد می‌کنیم که مقاله آموزش صفر تا صد استوری اینستاگرام را مطالعه کنید.

اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام

بعد از آن که تصویر یا ویدئو خود را آماده کردید، صفحه را به سمت بالا بکشید که به استیکرهای موجود در استوری دسترسی پیدا کنید. حال مطابق با تصویر زیر از بین استیکر‌های نمایش داده شده روی گزینه لینک کلیک کنید.

برای اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام روی استیکر نمایش داده شده کلیک کنید.

 پس از کلیک روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق پنجره‌ای برای شما باز می‌شود. در این پنجره باید آدرس صفحه را وارد کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که لینک مقصد باید به طور کامل وارد شود. در نهایت روی گزینه Done کلیک کرده که ادرس لینک شما ذخیره شود. برای اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام باید لینک را به طور کامل وارد کنید. در نهایت استیکرها یا متن مورد نظرتان را به استوری اضافه کنید.

Call To Action به استوری خود اضافه کنید

اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام به افزایش بازدید شما کمک می‌کند، چراکه تعداد بالای کاربران اینستاگرام در هیچ برنامه‌ دیگری یافت نمی‌شود. پس بهتر است از این ابزار برای افزایش بازدید در یوتیوب یا سایت خود استفاده کنید.

ولی اضافه کردن لینک تنها منجر به افزایش بازدید نمی‌شود. برای این که بازدید و تعداد کلیک روی لینک را افزایش دهید لازم است که قبل از آن در خصوص ویدئو یا محصولی که در یوتیوب یا فروشگاه اینترنتی خود عرضه کرده‌اید صحبت کنید و آن‌ها ترغیب به کلیک روی لینک کرده.

با وجود این که 5 سالی از اضافه شدن این ابزار به اینستاگرام می‌گذرد، ولی بهتر است که نحوه استفاده از آن را به فالوورهای خود آموزش دهید. البته در بروزرسانی‌های جدید تنها کافی است که روی لینک ضربه بزنید. به آن‌ها توضیح دهید که با کلیک روی لینک به طور مستقیم به چه صفحه‌ای متصل می‌شوند و چه چیزی انتظار آن‌ها را می‌کشد.

لینک استوری شما چگونه نمایش داده می‌شود؟

زمانی که شما را لینکی را در استوری خود اضافه می‌کنید، کاربران و فالوورهای شما استیکر لینک را به صورت زیر خواهند دید.

لینک اضافه شده در استوری اینستاگرام به صورت فوق نمایش داده می‌شود.

با وجود این که لینک استوری اینستاگرام قدمت طولانی دارد و به وضوح نمایش داده می‌شود، اما در استوری‌های قبلی در خصوص آن با کاربران‌تان صحبت کنید. بسیار از افراد از اینستاگرام خیلی استفاده نمی‌کنند یا ممکن است به تازگی وارد این اپلیکیشن شده باشند. پس بهتر است در خصوص لینک توضیح دهید و با فلشی یا گیفی توجه کاربران را به آن جلب کنید.

ایده‌های استفاده از اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام

همان طور که در متن بالا توضیح دادیم اضافه کردن لینک در استوری بیشتر برای کسب و کارهای اینستاگرامی در نظر گرفته شده که به افزایش بازدید وب‌سایت‌های آن‌ها کمک می‌کند، اما به این نکته توجه داشته باشید که در همه استوری‌های خود از این ابزار استفاده نکنید. چراکه این کار به ندیده شدن لینک شما و کاهش تاثیرش منجر می‌شود.

قبل از اضافه کردن لینک از موثر بودن آن اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام کنید. در ادامه ایده‌هایی را برای استفاده از این ابزار موثر اینستاگرام آورده‌ایم.

افزایش بازدید در کانال یوتیوب

همان طور که خودتان مطلع هستید یوتیوب به میزان بازدید ویدئوهای به صاحب کانال درآمدی را پرداخت می‌کند. این درآمد حاصل از تبلیغات‌های پخش شده در طور ویدئو است. با توجه به این که میزان پیج‌های کاری در اینستاگرام افزایش پیدا کرده کسب درآمد از طریق تبلیغ سایر پیج‌های اینستاگرامی کم رونق شده است. از این رو بیشتر اینفلوئنسرها و بلاگرها به ساخت کانال یوتیوبی و اپلود ویدئو در آن پرداخته‌اند.

آن‌ها محبوبیت و معروفیت خود را در اینستاگرام کسب می‌کنند، ولی درآمدزایی اصلیشان در یوتیوب است. حتی برای رسیدن به این درآمد حاضر می‌شوند که فیلم زایمان خود را به اشتراک بگذارند! شما نیز می‌توانید ویدئوهای آموزشی، ولاگ یا … در کانال یوتیوبی خود قرار دهید.

برای این که میزان بازدید خود را با توجه به فیلتر بودن یوتیوب افزایش دهید، تنها کافی است که در خصوص ان با کاربران‌تان در استوری صحبت کنید و نهایتا لینک آن را نیز اضافه کنید.

افزایش ترافیک پست وبلاگ

ایده دیگر اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام برای کسانی است که صاحب وبلاگی هستند. استوری اینستاگرام این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که کاربران خود را به طور مستقیم به پست جدید اپلود شده در وبلاگتان برسانید.

بسیاری از خبرنگاران و نویسنده به کمک همین لینک مخاطبان خود را از جدیدترین نوشته‌هایشان در خبرگزاری‌ها یا وب‌سایت‌ها مطلع می‌کنند.

به کمک اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید.

پل ارتباطی با فروشگاه اینستاگرامی خود برقرار کنید

فروشگاه‌های اینستاگرامی امکان فروش محصولات به صورت اینترنتی را بسیار آسان کرده است. با اضافه کردن لینک فروشگاه اینترنتی خود می‌توانید مخاطبین و مشتریان خود را به طور مستقیم به صفحه فروش هر محصولی وصل کنید. از این طریق کاربر بدون صرف زمان برای پیدا کردن محصول یا سردرگم شدن در فروشگاه اینترنتی شما به راحتی محصول مورد نظرش را انتخاب و خرید می‌کند.

این امکان به شما کمک می‌کند که تبلیغات شما در استوری اینستاگرام هدفمند‌تر شود. آمارها نشان می‌دهد که با اضافه شدن این ابزار به اینستاگرام فروش فروشگاه‌های اینستاگرامی با رشد قابل توجهی رو به رو بوده است.

کلام آخر

اینستاگرام تنها یک رسانه اجتماعی برای سرگرمی نیست، بلکه ابزاری فوق‌العاده برای بازاریابی و کسب درامد است که در سال‌های اخیر امکانات بسیاری را در این راستا در خدمت کاربران خود قرار داده. یکی از این ابزارها امکان اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام است که در متن فوق به طور کامل در خصوص ان توضیح داده‌ایم. همچنین ایده‌هایی نو برای استفاده از ان را بازگو کرده‌ایم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.