آموزش تصویری ساخت بیزینس اکانت (Business Profile)

در سال 2010 که اینستاگرام پا به عرصه تکنولوژی و ارتباطات گذاشت، تنها برنامه اشتراک گذاری تصاویر و محتواهای بصری بود، اما با گذشت زمان و افزایش تعداد کابران آن اینستاگرام به برنامه‌ای برای کسب و کار تبدیل شد. به طوری که بیشترین درآمدها به افراد شاغل در این برنامه منصوب می‌شود. چنین صفحاتی برای گسترش کار خود به ابزار آماری احتیاح داشتند، علاوه بر این به گونه‌ای باید پیج‌های کسب و کار از صفحات معمولی قابل تشخیص می‌شد. از این رو اینستاگرام صفحاتی با عنوان بیزینس اکانت را برای کسب و کارها در نظر گرفت.

در صورتی که تمایل دارید صفحه اینستاگرامی خود را به صفحه تجاری تغییر دهید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با آموزش تصویری آن آشنا شوید.

نحوه ایجاد بیزینس اکانت در اینستاگرام

تبدیل صفحه شخصی به صفحه تجاری امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به واسطه آن بتوانید به کسب و کار خود توسعه دهید. امکاناتی همچون تعداد لایک، ذخیره پست، کامنت، بازدید و … در این صفحات برای ادمین پیج در نظر گرفته شده است. همچنین در پروفایل نوع فعالیت شما مشخص می‌شود.

برای پی بردن به سودمند بودن هشتگ‌های پست نیز آماری در بیزینس اکانت اینستاگرام وجود دارد. این آمار مشخص می‌کند که چه تعداد از بازدید کننده‌ها از طریق هشتگ‌ها به پست شما دسترسی پیدا کرده‌اند. در صورتی که تمایل دارید با نحوه صحیح هشتگ گذاری پست‌های اینستاگرامی آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که نگاهی به مقاله “روش هشتک گذاری اینستاگرام” بیندازید.

آیا با نحوه ساخت بیزینس اکانت در اینستاگرام آشنا هستید؟

قبل از تبدیل صفحه شخصی به تجاری، اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه اینستاگرام را نصب کرده‌اید. نمایه شما باید در حالت عمومی باشد. نمایه خصوصی را نمی‌توان به حالت تجاری تبدیل کرد. پس از آن برنامه اینستاگرام را باز کنید و به صفحه پروفایل خود بروید. پس از آن مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

مراحل تبدیل صفحه شخصی به بیزینس اکانت در اینستاگرام

برای تبدیل صفحه شخصی به تجاری مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1. ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید. برای دسترسی به تنظیمات روی سه خط که بالای صفحه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

مطابق تصویر فوق برای دسترسی به تنظیمات اینستاگرام روی آیکون سه خط کلیک کنید.
در بین گزینه‌های نمایش داده شده، گزینه setting را انتخاب کنید.

گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق را انتخاب کنید.

  1. در این مرحله باید گزینه Account را انتخاب کنید.

برای ایجاد بیزینس اکانت گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق را انتخاب کنید.

  1. حال در بین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه Switch To Professional Account را که رنگ آبی دارد را انتخاب کنید.

برای تغییر صفحه شخصی به بیزینس اکانت گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق را انتخاب کنید.

  1. در قدم بعدی برای تبدیل صفحه شخصی خود به بیزینس اکانت روی گزینه  Countinue کلیک کنید.

در تمامی مراحل فوق گزینه Countinue را انتخاب کنید.

  1. در صفحه نمایش داده شده گزینه Business را که در تصویر زیر نیز نمایش داده شده انتخاب کنید.

در بین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه Business  را انتخاب کنید.

  1. در مرحله بعدی باید شماره تلفن، ایمیل و آدرس خودتان را در کادرهای نمایش داده شده در تصویر زیر وارد کنید.

فیلدهای نمایش داده شده در تصویر فوق را پر کنید.

  1. در این قسمت امکان اتصال به فیس بوک را باید بررسی کنید. با انتخاب گزینه skip این مرحله را رد کنید.

گزینه Skip را که در تصویر فوق نمایش داده شده را انتخاب کنید.

  1. پس از گذراندن تمامی مراحل روند ایجاد بیزینس اکانت به پایان می‌رسد. مراحل نمایش داده شده در تصویر زیر را به ترتیب طی کنید.

با طی کردن مراحل مطرح شده در متن مقاله اکانت شخصی خود را به بیزینس اکانت تغییر دهید.

با طی کردن مراحل مطرح شده در متن مقاله اکانت شخصی خود را به بیزینس اکانت تغییر دهید.

ویژگی و امکانات بیزینس اکانت

سوالی مطرح می‌شود این است که اکانت تجاری چه ویژگی و امکاناتی دارد که شما را ترغیب به آن می‌کند؟ نحوه استفاده از این امکانات چگونه است؟ هر یک از این گزینه‌ها چه مفهومی دارد؟ برای پاسخ به این سوال‌ها در ادامه به طور کامل به معرفی ویژگی‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها پرداختیم.

برای استفاده از اطلاعات آماری در ابتدا روی گزینه Insight کلیک کنید. با انتخاب این گزینه صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که در ادامه به طور کامل هر یک از گزینه‌ها را معرفی و توضیح داده‌ایم.

اینسایت اطلاعات آماری برای توسعه بیزینس اکانت‌ها در نظر گرفته است.

بازه زمانی

در ابتدا لازم است توضیح بدهیم که بازه زمانی آماری اینستاگرام قابل تغییر است. همان طور که در تصویر فوق می‌بینید بازه زمانی پیج مربوط به هفت روز اخیر است. با کلیک روی گزینه last 7 days بازه‌های زمانی دیگری نیز به نمایش درمی‌آید. در واقع در تصویر فوق تمامی اطلاعات آماری مربوط به هفت روز اخیر است و اگر شما اطلاعات روزهای بیشتری را می‌خواهید باید بازه زمانی بزرگتری را انتخاب کنید.

Insights Overview

وقتی وارد صفحه اینسایت می‌شوید، اولین بخشی که می‌بینید Insights Overview است. این بخش امار کلی بر مبنای پست‌ها، استوری‌ها، impression و پیشرفت شما در طول زمان نشان می‌دهد. به طور مثال در تصویر زیر پیج کاری در حدود 12.4 درصد نسبت به هفته گذشته رشد داشته است.

میزان رشد صفحه در بازه زمانی مشخصی در بیزینس اکانت مشخص می‌شود.

Account Reach

این قسمت تعداد افرادی که محتواهای شما را دیده‌اند مشخص می‌کند. به طور مثال تعداد 424 نفر پست‌ها شما را در بازه زمانی انتخابی‌تان دیده‌اند که رشد 12.4 درصدی نسبت به هفته قبل دارد.

گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق تعداد افرادی که پست و محتوای شما را دیده‌اند نمایش می‌دهد.

Account Engaged

این بخش میزان تعامل یا تاثیر گذاری پست‌های اینستاگرامی پیج را بررسی می‌کند. در واقع این فاکتور میزان تعامل را بر حسب تعداد کل فالوورها بیان خواهد کرد. به طور کلی فاکتور اینگیجمنت بر حسب معیارهایی تعیین می‌شود. این معیارها شامل تعداد لایک، کامنت، فالوور و میزان ذخیره پست می‌شود. به طور مثال در تصویر زیر 67.7 درصد در میزان تعامل وجود دارد.

یکی از فاکتورهای مهم برای بیان میزان تعامل فالوور با ادمین پیج تنها در حالت بیزینس اکانت قابل مشاهده است.

 

Total Followers

این گزینه که همانند سایر گزینه‌های معرفی شده در بیزینس اکانت موجود است، تعداد فالوورها را نشان می‌دهد. همچنین میزان رشد و افزایش فالوورها را در بازه زمانی مورد نظر شما مشخص می‌کند.

Content You Shared

این بخش به پست‌ها و استوری‌های منتشر شده شما اختصاص پیدا می‌کند. در واقع به طور کلی هر پست و استوری که از روز اول فعالیت به اشتراک گذاشته‌اید را نشان می‌دهد. اگر به طور جداگانه روی پست‌ها و استوری‌ها کلیک کنید، پست‌ها و استوری‌ها بر حسب تعداد لایک و بازدید نمایش داده می‌شود.

کلام آخر

از اولین قدم‌هایی که برای کسب و کار در اینستاگرام باید برداشته شود، ایجاد یک بیزینس اکانت است. اکانت تجاری ویژگی‌هایی دارد که به شما در افزایش فروش و درآمدزایی کمک می‌کند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به راهنمای تصویری فوق اکانت شخصی خود را به حالت تجاری تغییر دهید و از آمارهای آن در جهت تغییر و چیدن استراتژی تولید محتوا و نشر خود قدم بردارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.