آموزش صفر تا صد لایو اینستاگرام

یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های اینستاگرام که به افزایش میزان بازدید و فالوور کمک می‌کند، لایو اینستاگرام است. اواخر سال 2017 اینستاگرام برای حمایت از اینفوئنسرها و سلبریتی‌ها لایو را به امکانات خود اضافه کرد، ولی امروزه لایو تنها برای این افراد مفید نیست و برای همه کسب و کارهای اینستاگرامی مفید واقع می‌شود. در این متن قصد داریم به طور کامل به نحوه گذاشتن لایو بپردازیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد؟

لایو به برقراری ارتباط زنده با فالوور گفته می‌شود که تعامل بین ادمین پیج و فالوور را افزایش می‌‌دهد. نوع استفاده شما از لایو به زمینه کاری‌تان در اینستاگرام بستگی دارد. در صورتی که محصول یا خدماتی را در اینستاگرام به فروش می‌رسانید یا ارائه می‌دهید، از لایو برای معرفی محصول خود یا در خصوص این که چه محصولاتی بیشتر مد نظر فالوورهایتان است پرس و جو کنید.

اگر بلاگر یا اینفلوئسر هستید، از لایو برای برقرای ارتباط با فالوورهایتان استفاده کنید. با آن‌ها در خصوص ماجرای خاصی صحبت کنید، لایو دو نفره بگیرید، چالش یا مسابقه برگزار کنید، مکان جدید را به آن‌ها نشان دهید یا پشت صحنه کاری را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. باور کنید که ایده‌های خلاقانه بسیاری وجود دارد که از طریق لایو به رشد صفحه شما کمک می‌کند.

چگونه در  اینستاگرام ویدئوی لایو استوری بگذاریم؟

برای این که بتوانید در اینستاگرام لایو استوری بگذارید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. آیکون را در سمت چپ بالای صفحه اینستاگرام لمس کنید یا صفحه را از سمت راست به چپ بکشید. با این کار بخش استوری برای شما نمایش داده می‌شود. برای دسترسی به این بخش از علامت + عکس پروفایل‌تان نیز می‌توانید استفاده کنید.

برای دسترسی به لایو اینستاگرام از مراحل یاد شده در متن فوق ‌می‌توانید استفاده کنید.

 1. همانند تصویر گزینه Liveرا در پایین صفحه انتخاب کنید. سپس برای شروع روز گزینه Start live Video کلیک کنید. در صورتی که این گزینه برای شما نمایش داده نمی‌شود، به این معنا است که این گزینه برای شما هنوز فعال نشده و باید همواره منتظر بمانید.

با کلیک روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق لایو استوری بگیرید.

 1. وقتی لایو استوری شما به پایان رسید، گزینه End را که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. با کلیک روی این گزینه لایو استوری شما تمام می‌شود. با کلیک روی گزینه Save  که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد،لایو را در Camera Roll گوشی‌تان ذخیره کنید.

تعداد افرادی که در لایو شما حضور پیدا می‌کنند در بالای صفحه و کامنت‌های ارسالی در پایین صفحه نمایش داده می‌شود. در صورتی که تمایل دارید یک کامنت به طور ثابت در معرض دید تمامی تماشاچیان قرار گیرید، کامنت را چند لحظه لمس کرده زمانی که گزینه pin نمایش داده شد آن را انتخاب کنید. با این کار کامنت در بالای صفحه ثابت باقی می‌ماند و همه فالوورهای حاضر آن را خواهند دید.

دقت داشته باشید که نیاز به با خبر کردن دوستانتان برای دیدن لایو نیست، چراکه به صورت خودکار و اتوماتیک پیایمی برای فالوروهایتان ارسال می‌شود و شروع لایو را به آن‌ها اطلاع می‌دهد. با این حال به شما پینشهاد می‌کنیم که چند روز قبل از لایو آن را به فالوورهایتان اطلاع دهید. همچنین در روز لایو نیز به آن‌ها یادآوری کنید.

نحوه بستن کامنت در لایو اینستاگرام

در صورتی که تمایل دارید در امکان کامنت گذاشتن را در لایو ببندید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید. آیکون اینستاگرام برای کاربران اپل با علامت  و برای کاربران اندروید با آیکون  نمایش داده می‌شود. در هر دو سیستم آیکون تنظیمات در بالای صفحه سمت راست قرار دارد.

 • روی گزینه Turn Off Commenting کلیک کنید.
 • دقت داشته باشید که با فعال کردن این گزینه امکان گذاشتن کامنت در لایو استوری نیز برداشته می‌شود.

نحوه تماشای لایو استوری کاربران اینستاگرام

زمانی که یکی از افرادی که شما صفحه او را دنبال می‌کنید یا به اصطلاح یکی از فالوینگ‌های شما لایو می‌گذارد، عکس پروفایل او در صفحه فید در کنار سایر استور‌ی‌ها همراه با دایره رنگی به نمایش در می‌آید. به طور کلی پیجی که لایو دارد به عنوان اولین اکانت در قسمت فید نمایش داده می‌شود. در کنار دایره‌های رنگی کلمه live نیز وجود دارد. برای تماشای لایو هر یک از کاربران اینستاگرام تنها کافی است که روی دایره رنگی کلیک کنید.

در صفحه لایو گزینه کامنت و لایک وجود دارد. هنگامی که برای چند ثانیه قلب را لمس کنید، صفحه لایو قلب باران می‌شود. البته در مواقعی امکان کامنت گذاشتن وجود ندارد و کامنت‌ها توسط ادمین بسته می‌شود. همچنین امکان جوین شدن و برقراری لایو دو نفره وجود دارد. برای این کار باید گزینه request to join را انتخاب کنید. در صورتی که ادمین با درخواست شما موافقت کند، می‌توانید لایو دو نفره داشته باشید.

صفحاتی که لایو اینستاگرام می‌گذارند به صورت بالا نمایش داده می‌شوند.

در این حالت تمامی کامنت‌ها و لایک‌ها برای افراد حاضر در لایو نشان داده‌ می‌شود. ورود و خروج شما و سایر افراد نیز برای همه افراد مشخص است. در صورتی که کامنتی از نظر شما نامناسب است، روی کامنت ضربه بزنید و دربین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه Report Comment را انتخاب کنید.

در صورتی که امکان گذاشتن کامنت نبود، نظرات خود را در قسمت دایرکت ارسال کنید.

نمایی از اشتراک و نمایش لایو اینستاگرام

نحوه غیر فعال کردن اطلاع‌رسانی لایو اینستاگرام فالوور‌ها

در صورتی که تمایل دارید اطلاع و نوتیفیکیشن لایو دیگران برای شما ارسال نشود، به صفحه شخصی خود بروید. وارد تنظیمات شوید. در قسمت تنظیمات روی گزینه Push Notifications Settings کلیک کرده و سپس Live Video را روی Off تنظیم کنید.

برای غیرفعال کردن نوتیفیکیشن لایو اینستاگرام طبق تصاویر بالا عمل کنید.

نحوه اشتراک لایو دو نفره در اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های جدید و جذاب اینستاگرام امکان لایو دو نفره است. برای این که بتوانید لایو دو نفره بگذارید دو راه وجود دارد که در ادامه به طور کامل آن را توضیح داده‌ایم:

 • از یکی از دوستان خود دعوت کنید که به لایو شما ملحق و جوین شود.
 • در لایو شخص دیگری درخواست جوین شدن دهید و از این طریق لایو دو نفره برگزار کنید.

نمونه‌ای از لایو اینستاگرام دو نفره

مراحل دعوت به لایو اینستاگرام

برای دعوت به لایو اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. آیکون دوربین را که در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد را لمس کرده یا در در صفحه فید، صفحه را از راست به چپ بکشید که صفحه استوری برای شما نمایش داده شود.
 2. گزینه لایو که در پایین صفحه قرار دارد را انتخاب و سپس گزینه Start live Video را انتخاب کنید.
 3. روی آیکون کلیک کنید.
 4. اسم کسی که قصد دارید با او لایو برگزار کنید را جستجو و سپس انتخاب کنید. البته به این نکته دقت داشته باشید که تنها کسانی که در لایو شما قرار دارند را می‌توانید برای لایو دو نفره دعوت کنید.
 5. اگر درخواست شما پذیرفته شد، لایو شما به صورت دو نفره نمایش داده می‌شود. یعنی یک صفحه مشترک به دو قسم تقسیم شده و هر دو در یک زمان لایو خواهید داشت. در صورتی که درخواست شما رد شود، شما متوجه آن خواهید شد.
 6. برای حذف کسی که به لایو شما دعوت شده، گزینه X را در گوشه سمت راست کلیک کنید.

نحوه درخواست و گذاشتن لایو دو نفره

نحوه درخواست کردن و پیوستن به لایو اینستاگرام

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در صورتی که گزینه درخواست را در لایو اینستاگرام یکی از کاربرهای مد نظر خود دیدید، روی آن کلیک کنید.
 2. سپس درخواست خود را ارسال کنید. (Send Request)
 3. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، برای پیوستن به لایو برای شما نوتیفیکیشن آن می‌آید.

نحوه درخواست و پیوستن به لایو اینستاگرام

کلام آخر

لایو اینستاگرام امکانی جذاب است که افزایش بازدید و فالوور را به دنبال خواهد داشت. در سال‌های اخیر اینستاگرام امکانات جذاب را برای لایو در نظر گرفته که در متن بالا به طور کامل به نحوه گذاشتن لایو، سایر امکانات و تنظیمات آن پرداختیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.