آموزش تصویری استوری اینستاگرام

یکی از ابزارهای هیجان‌انگیز اینستاگرام برای تولید محتوا استوری است که در سال‌های ابتدایی تولید این پلتفرم پا به عرصه رسانه‌های اجتماعی گذاشت. در این متن قصد داریم در خصوص استوری اینستاگرام به صورت تصویری آموزش‌هایی داشته باشیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید که به یک متخصص در حیطه ساخت و تولید استوری تبدیل شوید.

استوری اینستاگرام چیست؟

همان طور که در ابتدای متن توضیح دادیم، استوری از جمله ابزارهای اینستاگرام محسوب می‌شود که اجازه اشتراک عکس و فیلم را به شما می‌دهد. استوری‌ها تنها برای 24 ساعت ماندگاری دارند. یعنی بعد از این مدت زمان ناپدید خواهند شد.

با وجود این که استوری‌ها ماندگار نیستند، ولی ابزار پر ارزشی در این برنامه به شمار می‌آیند. استوری‌ها در صفحه فید روی پروفایل شما نمایش داده می‌شوند. این گونه نمایش باعث شده که استوری‌ها بیشتر از پست‌ها بازخورد داشته باشند. در ابتدا که استوری به اینستاگرام اضافه شد، جز انتشار ویدئو و تصویر برای مدت زمان 24 ساعت ویژگی خاص دیگری نداشت.

استوری اینستاگرام از جمله ابزارهای جالب این پلتفرم محسوب می‌شود.

ولی آپدیت‌های جدید اینستاگرام آپشن‌ها و ویژگی‌های خاصی به استوری اضافه کرده که منجر به ساخت محتواهای جذاب و خلاقانه‌ای می‌شود. جالب است بدانید که طبق آمارهای بدست آمده بیش از نیمی از کاربران فعال اینستاگرام یعنی چیزی در حدود 500 میلیون کاربرب به طور روزانه استوری تولید می‌کنند. یعنی در حدود 1 میلیارد استوری هر روز در اینستاگرام منتشر می‌شود.

استوری اینستاگرام ابزار مهمی برای کسب و کارهای اینستاگرامی نیز به شمار می‌آید. این موضوع را آمارها ثابت می‌کنند. در حقیقت آمارها نشان می‌دهند که 62 درصد از افرادی که استوری شما را دیده‌اند ترغیب به خرید محصول یا علاقه‌مند به آن می‌شوند.

مدت زمان استوری اینستاگرام

شما در اینستاگرام قادر هستید که ویدئو نیز استوری کنید، ولی مدت زمان ویدئو در استوری تنها 15 ثانیه است. البته راه‌کارها و ترفندهایی وجود دارد که به شما در استوری کردن ویدئوهای طولانی کمک می‌کند. تمامی استوری‌ها به مدت 24 ساعت نشان داده خواهند شد.

اینستاگرام امکان ویدئوهایی که از 15 ثانیه بیشتر هستند را به صورت سری استوری منتشر می‌کند. با این حال برای استوری کردن ویدئوهای طولانی مدت می‌توانید از برنامه‌های ادیت فیلم استفاده کرده و آن‌ها را ویدئوهای کوتاه مدت 15 ثانیه‌ای تبدیل کنید و هر قسمت را به صورت جداگانه پشت سر هم استوری و منتشر کنید.

با وجود این که استوری‌ها تنها برای مدت 24 ساعت نمایش داده می‌شوند، آپشنی برای ماندگار شدن یا به نوعی آرشیو کردن آن وجود دارد که با اصطلاح هایلایت شناخته می‌شود. در صورتی که تمایل دارید با نحوه هایلایت کردن استوری و تنظیمات آن آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله “آموزش تصویری هایلایت اینستاگرام” را بخوانید.

نحوه تغییر ساعت در استوری‌های اینستاگرام

برخی از کاربران اینستاگرام تمایل دارند که استوری‌شان را برای مدت زمانی کمتر از 24 ساعت نمایش دهند، یعنی به عنوان مثال برای 10 ساعت استوری خود را به اشتراگ بگذارند و پس از آن به طور خودکار استوری شما پاک می‌شود. لازم به توضیح است که تاکنون چنین امکانی برای استوری در نظر گرفته نشده. البته شما می‌توانید بعد از مدت زمانی آن را پاک کنید.

آیا با تنظیمات استوری اینستاگرام آشنا هستید؟

نحوه مشاهده استوری‌های اینستاگرام

استوری‌ها در صفحه فید در کنار پروفایل شما نمایش داده می‌شوند. با توجه به این که استوری‌ها اولین محتوایی است که توسط کاربر اینستاگرام دیده می‌شود، می‌توانند موجب افزایش تعامل شود. برای مشاهده استوری‌ها در ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید. استوری‌ها همان طور که در تصویر زیر نمایش داده شده بالای صفحه قرار دارند. برای دیدن استوری تنها کافی است که روی پروفایل‌ها ضربه بزنید. در صورتی که صفحه بسته باشد، تنها فالوورها به استوری دسترسی پیدا می‌کنند.

برای آن که استوری را به صفحه بعدی انتقال دهید سمت راست صفحه استوری را کلیک کرده و زمانی که تمایل دارید به استوری قبلی بروید، سمت چپ صفحه استوری ضربه بزنید. در صورتی که تمایل دارید استوری شخص دیگری را ببنید انگشت خود را از راست به چپ صفحه بکشید.

نحوه ساخت استوری اینستاگرام

در صورتی که تمایل دارید یک ویدئو یا عکس را استوری کنید، مراحل زیر را با دقت بخوانید و آن‌ها را انجام دهید.

مراحل اشتراک گذاری استوری اینستاگرام

برای اشتراک گذاری استوری تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

در ابتدا اینستاگرام را باز کنید. سپس روی آیکون دوربین که بالای صفحه سمت چپ قرار دارد، کلیک کنید. همچنین برای دسترسی به استوری می‌توانید صفحه فید را از راست به چپ بکشید.

دو راه‌کار برای اشتراک استوری وجود دارد. شما می‌توانید صفحه استوری را به سمت بالا بکشید و از گالری خود عکس یا ویدئویی را انتخاب کنید. در گذشته تنها امکان اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدئوهایی بود که در 24 ساعت اخیر به گالری شما اضافه شده، ولی در آپدیت‌های جدید اینستاگرام این محدودیت برداشته شده است. علاوه بر این شما می‌توانید روی دوربین کلیک کرده و تصویری را برای استوری ضبط کنید یا دوربین را فشار دهید و ویدئو ضبط کنید.

در استوری گزینه‌های مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد که در ادامه هر یک از آن‌ها را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

 Live اینستاگرام

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید گزینه‌هایی در استوری شما نمایش داده می‌شوند. یکی از این گزینه‌ها لایو است. با این ابزار می‌توانید به صورت مستقیم و زنده با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید. در لایو اینستاگرام امکان لایک، کامنت و لایو چند نفره وجود دارد. بعد از اتمام لایو ویدئوی آن ناپدید می‌شود، البته ادمین پیج می‌تواند آن را برای 24 ساعت در کنار استوری‌های خود نمایش دهد. امکان هایلایت کردن آن نیز وجود دارد.

Normal

این گزینه در واقع همان استوری است که در برای گرفتن عکس باید روی آیکون دوربین ضربه بزنید. همچنین برای فیلم‌برداری باید انگشت خودتان را روی آیکون نگه دارید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نواری از مجموعه فیلترها وجود دارد. با کلیک روی هر یک از فیلتر‌ها می‌توانید ویدئو و عکس خود را در قالب آن استوری کنید.

استوری اینستاگرام آپشن‌های مختلفی برای تولید محتوا دارد.

Boomerang

بومرنگ اینستاگرام به شما امکان ساخت گیف‌های حلقه‌ای 3 ثانیه‌ای را می‌دهد. بومرنگ با آیکون بی‌نهایت در صفحه استوری نمایش داده می‌شود. برای ساخت بومرنگ تنها کافی است که روی بی‌نهایت کلیک کنید. سپس انگشت خود را روی آیکون ضبط قرار دهید و بومرنگ خود را ضبط کنید.

Create

این قسمت به شما صفحه زمینه‌ای برای قرار دادن محتوای متنی می‌دهد. برای دسترسی به صفحه زمینه‌های متنوع تنها کافیه که نوار نمایش داده شده در تصویر زیر را به سمت راست بکشید و یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید.

Layout

این ویژگی به شما کلکسیون کردن عکس‌ها و اشتراک چند عکس به طور همزمان را می‌دهد. اینستاگرام برنامه‌ای جداگانه با این نام نیز برای ساخت آلبوم‌های عکسی متنوع در نظر گرفته.

Hands-Free

اگر می‌خواهید بدون نگه داشتن ممتد دکمه ضبط ویدئویی را تهیه کنید، از این حالت کمک بگیرید. قبل از فیلم‌برداری گوشی خود را در حالت ثابت قرار دهید.

Level

اگر علاقه دارید به طور حرفه‌ای عکاسی کنید، به صفحه شطرنجی نیاز خواهید داشت. اینستاگرام برای عکاسی حرفه‌‌ای نیز آپشن‌هایی را طراحی کرده. برای این که به صفحه شطرنجی دسترسی داشته باشید، تنها کافی است که روی گزینه level کلیک کنید.

در نهایت که استوری خود را در یکی از قالب‌های مطرح شده در متن بالا تولید کردید، روی گزینه your story کلیک کنید که استوری شما به اشتراک گذاشته شود. در صورتی که قصد انتشار استوری را در آن زمان ندارید، با کلیک روی آیکون دانلود ان را در گالری خود ذخیره کرده و در زمانی بعد آن را به راحتی منتشر کنید.

در صورتی که قصد استوری کردن ویدئویی را دارید، با کلیک روی بلندگو می‌توانید صدای آن را قطع کنید. برای آشنایی با سایر تنظیمات اینستاگرام از شما دعوت می‌کنیم که مقاله صفر تا صد امکانات استوری اینستاگرام را بخوانید.

کلام آخر

استوری اینستاگرام از جمله ابزارهای قدرتمند تولید محتوا در این برنامه به شمار می‌آید. به جرات می‌توان گفت که بازدید استوری در یک مدت زمان معین بیشتر از پست است. در این متن به طور کامل و تصویری توضیحاتی در خصوص نحوه استوری کردن ویدئو، تصویر و برخی از امکانات آن را مطرح کردیم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.