استانداردهای کپشن نویسی در اینستاگرام

کپشن نویسی در اینستاگرام یک استعداد و مهارت است که به افزایش بازدید، لایک، فالوور و … منجر می‌شود. تا حالا شنیدید که یک جمله موجب تغییر و تحول در زندگی کسی شده باشد؟ همه این داستان‌هایی که شنیده‌ایم گواه اثر پر رنگ نوشته‌ها و جملات است. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که کپشن نویسی اینستاگرام را جدی بگیرید. برای این که با کپشن نویسی به صورت استاندارد آشنا شوید، ما را در این متن همراهی کنید. بعد از خواندن این متن با فرم استاندارد کپشن نویسی آشنا خواهید شد.

کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن به متن و توضیحاتی که زیر هر پست قرار دارد می‌گویند. اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که در 2200 کاراکتر هر آنچه که مایل هستید را  بنویسید. این کاراکترها شامل ایموجی، متن، هشتگ، منشن و … می‌شود. البته ما به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا مقاله راهنمای کامل کپشن نویسی اینستاگرام را مطالعه کنید و در وهله بعد با توجه به زمینه کاری خود و مطالب مطرح شده در این مقاله کپشنی جذاب بنویسید. هیچ وقت قدرت کلمات را نادیده نگیرید.

کپشن نویسی در اینستاگرام چه استانداردهایی دارد؟

استانداردهای کپشن نویسی در اینستاگرام

یک کپشن اینستاگرام باید مرتب نوشته شود. مرتب نوشتن خوانایی متن را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال دو نمونه زیر را بخوانید. کدام یک از آن‌ها خواناتر است؟ به وضوع مشخص است که متنی که استاندارد نوشته شده خوانایی بیشتری دارد.

نمونه‌ای از کپشن نویسی استاندارد و غیر استاندارد

به کلی مرتب نوشتن در کپشن موجب می‌شود که خواننده متن را بخواند حتی اگر طولانی باشد. همچنین روان خوانی متن را افزایش می‌دهد.

نحوه صحیح مرتب نوشتن کپشن

زمانی که قصد دارید متنی طولانی برای پست خود بنویسید، بهتر است که بین خطوط فاصله بگذارید که خوانایی متن بهتر شود. برخی از افراد از نقطه برای فاصله گذاری استفاده می‌کنند، ولی ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم.

به جای این که از نقطه استفاده کنید، بهتر است که از نیم فاصله استفاده کنید. دکمه نیم فاصله در کیبورد با علامت نشان داده شده در تصویر زیر نشان داده می‌شود.

با استفاده از نیم فاصله به صورت استاندارد کپشن بنویسید

وقتی که طرز استفاده از نیم فاصله را یاد بگیرید، دیگه نیازی به خط فاصله یا نقطه برای فاصله گذاری ندارید. در ادامه به طور کامل نحوه استفاده از این دکمه را به شما آموزش خواهیم داد.

  • در ابتدا جمله‌ای که قصد دارید را تایپ کنید.
  • سپس یک ردیف یا همان خط پایین‌تر بروید.
  • دکمه نیم فاصله که در تصویر بالا نشان داده شده را فشار دهید.
  • برای بار دیگر یک خط پایین بیایید و جمله بعدی خود را بنویسید.

با این ترفند کپشن مرتب‌تری خواهید داشت. همچنین بدون استفاده از نقطه بین خطوط فاصله گذاری کرده‌اید. این نکته را به خاطر داشته باشید که همه کیبوردهای اندروید نیم فاصله دارند. در صورتی که دکمه نیم فاصله را مشاهده نمی‌کنید، کیبورد خود را به حالت فارسی تغییر دهید. همچنین می‌توانید برنامه کیبورد گوگل را دانلود و نصب کرده. این کیبورد مجهز به دکمه نیم فاصله است.

اپلیکیشن Space نیز برای این کار مناسب بوده. تنها کافی است که متن را به اپلیکیشن دهید که خودش بین خطوط فاصله گذاری کند. در ادامه قصد داریم با بیان مثال‌هایی نحوه صحیح کپشن نویسی در اینستاگرام را توضیح دهیم.

نبات از جمله افرادی است که در اینستاگرام متن‌ها و کپشن‌های طولانی می‌نویسد. نکته قوت کپشن نویسی این اینفلوئنسر مطرح اینستاگرام مرتب نوشتن او است. یک لحظه تصور کنید که نبات متن خود را به صورت تصویر چپی در زیر متن بنویسد. آیا باز هم این تصویر خوانا است؟

نمونه‌ای از کپشن نویسی در اینستاگرام به صورت مرتب و استاندارد

استفاده به موقع و صحیح از ایموجی

قبول دارید که برخی از ایموجی‌ها خیلی بهتر از هزاران کلمه اصل مطلب را ادا می‌کنند. اصلا بدون این ایموجی‌ها رساندن مفهوم در فضای مجازی کاری بسیار سخت می‌شد. علاوه بر این ایموجی‌های متن شما را مرتب می‌کنند و به آن رنگ و لعاب می‌دهند.

ایموجی‌ها دنیای رنگارنگ و بزرگی دارند که روز به روز هم در حال افزایش و بزرگ شدن است. البته وجود این تعداد بالای ایموجی به معنای این نیست که شما باید در یک کپشن از همه آن‌ها استفاده کنید. استفاده بیش از حد از ایموجی متن شما را نه تنها جذاب نمی‌کند بلکه اعتبار ان را کم می‌کند و مهم‌تر این که اصل موضوع به چشم نمی‌آید. نکته دیگری که در استفاده از ایموجی‌های باید در نظر داشته باشید استفاده درست از ایموجی‌ها است. یعنی از ایموجی استفاده کنید که با مفهموم متن شما تطابق دارد.

کپشن نویسی در اینستاگرام با استفاده از ایموجی‌ها دنیای جذاب‌تری خواهند داشت.

منشن کردن

در صورتی که احتیاج است فرد یا برندی را زیر پست خود منشن کنید، به شما توصیه می‌کنیم که آن اکانت را هم در تصویر تگ کنید و هم در متن. در صورتی که برای تشکر پیجی را منشن می‌کنید آن را در آخر متن خود قرار دهید، ولی اگر تبلیغ اکانتی را کرده‌اید، در ابتدا متن آن را منشن و به کاربران خود معرفی کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که منشن و تگ کردن اکانتی زیر پست احتمال قرار گیری شما را در اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌دهد.

کلام آخر

اینستاگرام یک برنامه بصری است که در سال‌های اخیر پتانسیل بالای خود را در زمینه بازاریابی به خوبی نشان داده است به طوری که هر کسی که قصد فروش محصول یا ارائه خدماتی را دارد باید در اینستاگرام نیز فعالیت داشته باشد. یکی از ابزارهای اینستاگرام کپشن است، ولی کپشن‌ها زمانی به شما کمک می‌کنند که به صورت استاندارد نوشته شوند. به همین دلیل در این متن ما کپشن نویسی در اینستاگرام به صورت مرتب و استاندارد را توضیح دادیم که به کمک آن خوانایی متن خود را بالا ببرید. هر چقدر هم که قلم روانی داشته باشید، باز نیاز دارید که متن خود را مرتب بنویسید که بازدید آن بالا برود.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.