آموزش اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام

بازاریابی با توجه به رقابتی که بین کسب و کارها ایجاد شده بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. هر ابزاری که به بازاریابی و فروش بیشتر محصولات به شما کمک می‌کند باید مورد استفاده قرار گیرد تا فروش محصولات‌تان به طور شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کند. در دنیای امروز یکی از ابزارهای مهم بازاریابی اینستاگرام و ساخت بیزینس اکانت است. اینستاگرام در ابتدا یک برنامه بصری بوده، ولی در ادامه این پلتفرم به برنامه‌ای برای بازاریابی تبدیل شد. یکی از امکاناتی که اینستاگرام در این سال‌ها در اختیار کاربران قرار داد، امکان اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام است.

در صورتی که شما نیز کسب و کاری در اینستاگرام دارید، ما را در این متن همراهی کنید که با نحوه اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام آشنا شوید.

اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام

اینستاگرام برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی گزینه اضافه شدن لینک در بیو را در اختیار کاربران خود قرار داد. با این گزینه شما می‌توانید لینک وب سایت، سایر شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، واتس آپ و … و دیگر لینک‌های دلخواه را به بیو اینستاگرام خود اضافه کنید و از این طریق میزان مخاطبین خود را افزایش داده، فروش‌‌تان را در فروشگاه اینترنتی خود افزایش دهید، بازدید را در سایر شبکه‌های اجتماعی بیشتر کرده و در نهایت از سایر مزیت‌های آن بهره‌مند شوید.

اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که شما تنها امکان اضافه کردن یک لینک را در بیو اینستاگرام دارید. ما را تا پایان این متن همراهی کنید که علاوه بر آموزش اضافه کردن لینک با برنامه‌ها با ابزارهایی که به شما امکان اضافه کردن لینک به صورت نامحدود را می‌دهد آشنا شوید.

آموزش اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام

اضافه لینک در بیو اینستاگرام به صورت تکی

همان طور که در متن بالا توضیح دادیم، امکان اضافه کردن تنها یک لینک در بیو اینستاگرام وجود دارد. برای این کار کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید.
 • در نوار پایین برنامه اینستاگرام روی گزینه پروفایل کلیک کنید.
 • سپس در صفحه پروفایل روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.
 • لینک مورد نظرتان را در تب Website وارد کنید.
 • در نهایت برای ذخیره آن روی علامت تیک کلیک کنید.

به شما توصیه می‌کنیم که بعد از اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام یک بار روی آن ضربه بزنید که از درست بودنش مطمئن شوید. پس از این کاربران برای دسترسی به لینک مورد نظر شما می‌توانند روی لینک ضربه بزنند.

اضافه کردن لینک تلگرام در بیو اینستاگرام

کاربران و فروشگاه‌های اینستاگرامی بسیاری تمایل دارند که لینک کانال یا اکانت تلگرام خود را به بیو اینستاگرام‌شان اضافه کنند. اضافه کردن لینک تلگرام نیز دقیقا همانند اضافه کردن لینک وب سایت است. برای این کار شما باید لینک اکانت یا کانال تلگرامی‌تان را در قسمت Website اضافه کنید. به عنوان مثال اگر لینک اکانت تلگرام شما pageabi است باید عبارت t.me/pageabi را در کادر وب‌سایت تایپ کنید.

آموزش اضافه کردن لینک تلگرام در بیو اینستاگرام

اضافه کردن لینک یوتیوب در بیو اینستاگرام

با وجود این که یوتیوب در ایران فیلتر است، ولی کابران ایرانی بسیاری را به خود جلب کرده. فعالیت و تولید محتوا برای یوتیوب از جمله ایده‌های کسب و کار اینفلوئنسرها است، چرا که به ازای هر بازدید در یوتیوب مبلغی را دریافت خواهند کرد.

از این رو به شما توصیه می‌کنیم که ویدئوهای طولانی، ولاگ‌ها و … را در یوتیوب آپلود کنید. در استوری اینستاگرام تبلیغ ویدئو خود را کرده و از فالوورها‌تان بخواهید که چنل یوتیوب شما را سابسکرایب و ویدئوهای‌تان را تماشا کنند. علاوه بر این لینک یوتیوب خود را به روش زیر در صفحه اینستاگرامی خود قرار دهید.

برای اضافه کردن لینک یوتیوب به بیو اینستاگرام باید تمامی مراحل یاد شده در متن فوق را انجام دهید. به چنل یوتیوبی خود رفته و لینک ان را به طور مستقیم از چنل کپی کنید و آن را در کادر وب سایت قرار دهید. از این طریق تمامی فالوورهای شما و کاربران اینستاگرام به چنل یوتیوبی شما به صورت مستقیم دسترسی پیدا می‌کنند.

گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام

اینستاگرام امکان اضافه کردن چند لینک در بیو اینستاگرام را به کاربران خود نمی‌دهد. در حقیقت اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام یکبار برای هر کاربری مجاز است. با این حال برنامه‌های جانبی طراحی شده‌اند که به شما در اضافه کردن چند لینک در بیو اینستاگرام کمک می‌کنند. در ادامه به معرفی این برنامه‌ها خواهیم پرداخت.

آموزش اضافه کردن چند لینک در بیو اینستاگرام

اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام با برنامه Zilink

زیلینک از جمله ابزاری است که به شما در اضافه کردن چند لینک در بیو اینستاگرام کمک می‌کند. روش کار با این برنامه کاربردی به شرح زیر است.

 • ابتدا وارد سایت Zilink شوید.
 • برای استفاده از این ابزار باید در ابتدا عضو سایت آن شوید. از این رو گزینه ثبت نام را انتخاب کنید و به صورت رسمی عضو سایت شوید.
 • پس از آن که اطلاعات مربوطه را در کادرهای مشخص شده آن وارد کردید، روی کلید سبز رنگ ثبت نام ضربه بزنید.
 • در نهایت در داشبورد سایت گزینه ساخت اولین زیلینک را انتخاب کنید.
 • صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد. در این صفحه پروفایل جدیدی برای خودتان بسازید. برای ساخت پرفایل شما به نام کاربری، تصویر، عنوان و زیر عنوان نیاز دارید. پس از پر کردن گزینه‌های نام‌برده کلمه ذخیره کنید را انتخاب کرده که ثبت نام‌تان نهایی شود.
 • برای اضافه کردن لینک در بیو اینستاگرام روز گزینه بلاک جدید کلیک کنید. در این قسمت لازم است که نوع بلاک را نیز مشخص کنید.
 • گزینه لینک را انتخاب کرده و آدرس آن را به طور صحیح و دقیق وارد کنید.
 • پس از آن برای ثبت تمامی اطلاعات روی گزینه ذخیره ضربه بزنید.
 • در وهله بعدی لازم است که در داشبورد سایت گزینه کپی لینک را انتخاب کنید.
 • لینک کپی شده را از طریق تنظیمات اینستاگرام و طبق مطالب نوشته شده در متن بالا در کادر وب‌ سایت قرار دهید.

ترفندهای افزایش کارایی لینک در بیو

در متن فوق به طور کامل تمامی روش‌های اضافه کردن بیو اینستاگرام چه به صورت تکی و چه به صورت چندتایی را توضیح دادیم. حال لازم است که اطلاعاتی در خصوص افزایش کارایی آن نیز به دست آورید. بدنی منظور لازم است که از کلمات معنی دار و مشخصی استفاده کنید. لینک‌هایی که متشکل از حروف رندوم هستند معمولا کاربرهای اینستاگرام را به خود جذب نخواهند کرد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که از کلمات معنادار در لینک خود استفاده کنید.

ترفندهای افزایش کارایی لینک در بیو اینستاگرام

همچنین بهتر است که کلمات شما به گونه‌ای با محتوای آن ارتباط داشته باشد. با این کار خود کاربر را از محتوای لینک مطلع می‌کنید. آمارها نشان می‌دهد که در این حالت کاربر و فالوور بیشتر راغب به کلیک روی لینک می‌شود.

از دیگر مواردی که منجر به افزایش کارایی لینک بیو اینستاگرام می‌شود، کوتاه بودن طول لینک است. از این رو تا جای امکان از لینک‌های کوتاه استفاده کنید. البته در خصوص لینک‌های آماده امکان کوتاه کردن آن وجود ندارد. در این حالت به شما پیشنهاد می‌دهیم که با ابزارهای کوتاه کننده لینک را خلاصه و جمع و جور کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که افزایش بازده و کلیک روی لینک بدون تبلیغات میسر نخواهد شد. از این رو با استفاده از استوری کاربران را ترغیب به کلیک روی لینک کنید. در سال‌های قبل امکان اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام تنها برای اکانت‌هایی که بیش از 10 هزار فالوور داشتند میسر می‌شد، ولی در آپدیت‌های جدید اینستاگرام با هر تعداد فالووری می‌توانید به استوری خود لینک اضافه کنید.

در صورتی که نحوه اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌دهیم که مقاله آموزش صفر تا صد اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام را مورد مطالعه قرار دهید. برای آن که نظر فالوورهایتان را به لینک اضافه شده در استوری جذب کنید، از ایموجی‌های، گیف‌ها و سایر ابزار استوری استفاده کنید.

سخن آخر

اضافه کردن لینک در استوری اینستاگرام از جمله ابزارهای کارآمد اینستاگرام است که به درآمدزایی بیشتر کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند. این موضوع برای فروشگاه‌های اینستاگرامی یا اینفلوئنسرها بیشتر اهمیت پیدا خواهد کرد. از این رو در متن فوق به طور کامل نحوه اضافه کردن یک تا چند لینک در استوری اینستاگرام را اموزش دادیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.