با این ترفندها مصرف اینترنت اینستاگرامتان را کم کنید!

با این ترفندها مصرف اینترنت اینستاگرامتان را کم کنید!

اینستاگرام محبوب‌ترین برنامه و رسانه اجتماعی بین مردم ایران است که در سال‌های اخیر برای بازاریابی بیشتر کاربرد دارد. با وجود این که اینستاگرام اپلیکیشنی بصری است و ابزارهای جذابی برای تولید محتوا دارد، ولی مصرف اینترنت آن بسیار بالا و سرسام آور است. با این وجود ما در این متن قصد داریم راه‌کارها و ترفندهایی را برای شما بازگو کنیم که به کمک آن مصرف اینترنت اینستاگرام خود را کاهش دهید. از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

ترفندهای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

اینستاگرام با توجه به این که برنامه‌ای بصری و بر پایه ویدئو و تصویر است، مصرف اینترنت بالایی دارد. اگر نگاهی  به مصرف اینترنت ماهانه خود بیاندازید متوجه خواهید شد که بیش از 80 درصد از مصرف اینترنت ماهانه شما به اینستاگرام اختصاص پیدا کرده است. در ادامه راه‌کارهای مختلف برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام را به شما اموزش می‌دهیم، ولی قبل از آن از شما دعوت می‌کنیم که مقالات زیر را نیز بخوانید:

9 ترفند اینستاگرامی که باید بدانید

آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام

بالا بردن امنیت اکانت اینستاگرام با چند روش کاربردی

با استفاده از ترفندهای مطرح شده در این متن مصرف اینترنت اینستاگرام خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

روش اول: ترفند کاهش اینترنت اینستاگرام به کمک اپلیکیشن

مهم‌ترین عاملی که باعث مصرف اینترنت شما می‌شود، پخش ویدئوها به صورت خودکار است. در حقیقت زمانی که شما وارد اینستاگرام می‌شوید فیلم‌ها بدون اجازه یا نیاز به کلیک پخش خواهند شد. اینستاگرام گزینه‌ای برای عدم پخش این ویدئوها در نظر گرفته که به کمک آن میزان مصرف اینترنت شما را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. برای تنظیم این گزینه مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید.
 2. روی نمایه پروفایل شخصی کلیک کنید.
 3. روی آیکون سه خط که بالا سمت راست صفحه قرار دارد، ضربه بزنید.
 4. در بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه Setting کلیک کنید که وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید.
 5. در صفحه باز شده روی گزینه Account کلیک کنید.
 6. با انتخاب گزینه Cellular Data Use به بخش تنظیمات مصرف اینترنت دسترسی پیدا می‌کنید.
 7. در صورتی که گزینه Data Saver فعال باشد دیگر ویدئوهای شما به صورت خودکار پخش نخواهند شد. همین کار موجب کاهش میزان اینترنت مصرفی شما می‌شود.
 8. گزینه High Resolution Media نیز زمان‌هایی که اینستاگرام ویدئو با وضوح بالا نشان می‌دهد را برای شما مشخص می‌کند. این گزینه شامل سه بخش زیر است:
 • Never: با انتخاب این گزینه ویدئوهای شما هیچ وقت با کیفیت بالا نشان نداده خواهد شد.
 • Wifi Only: تنها زمانی ویدئوها با کیفیت بالا نمایش داده می‌شوند که به اینترنتی وای‌فای وصل باشید.
 • Cellular + Wifi: با انتخاب این گزینه ویدئوها چه زمانی که به وای‌فای و چه زمانی که به دیتا گوشی خود وصل هستید، با کیفیت بالا نمایش داده می‌شود.

در صورتی که گزینه never را انتخاب کنید ویدئوهای شما به هیچ وجه با کیفیت بالا نمایش داده خواهد شد. از این رو مصرف اینترنت شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. البته اگر تنها از بسته اینترنتی گوشی خود استفاده می‌کنید، می‌تواندی گزینه Only WiFi  را انتخاب کنید.

روش دوم: کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام به کمک تنظیمات تلفن

راه‌کار دیگر برای کاهش مصرف اینترنت به کمک تنظیمات گوشی است. البته با کمک این ترفند می‌توانید علاوه بر اینستاگرام مصرف کلی اینترنت خود را مدیریت کنید. بدین منظور تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. ( البته آموزش این قسمت تنها برای گوشی‌هایی با اندروید 6 است.)

 • ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی خود یعنی srtting  شوید.
 • سپس از بین گزینه‌های نمایش داده شده در صفحه گزینه Data Using را انتخاب کنید.
 • حال باید روی گزینه Instagram ضربه بزنید.
 • صفحه‌ای که باز می‌شود شامل گزینه‌های متعددی است. در بالای صفحه میزان مصرف اینترنت شما نشان داده می‌شود. بازه زمانی برای نمایش مصرف اینترنت قابل تغییر است. با فعال سازی گزینه Restrict background data میزان فعال سازی داده‌های پس زمینه را می‌توانید محدود و مشخص کنید.
 • پس از کلیک روی گزینه‌های نام‌برده پیغامی برای شما ظاهر خواهد شد. این پیغام اعلام می‌کند که با فعال سازی این ویژگی برنامه‌هایی که به دیتا پس زمینه وابسته هستند در صورت خاموش بودن وای‌فای متوقف شوند. برای تنظیم میزان مصرف اینترنتی خود می‌توانید راه‌کارهای مناسب‌تری پیدا کنید. حال برای فعال سازی تنها کافی است که روی گزینه ok کلیک کنید.

به خاطر داشته باشید که مفهموم داده‌های پس‌زمینه به معنای این است که در زمان اتصال به اینترنت اگر برنامه بسته باشد نیز مواردی نظیر بروزرسانی به صورت خودکار صورت می‌گیرد. این نکته را نیز بهتر است بدانید که در صورت متوقف شدن داده پس‌زمینه ممکن است برخی از برنامه‌ها با مشکل و اختلال رو به رو شوند.

یکی از راه‌های کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام تغییر تنظیمات تلفن همراه است.

غیر فعال کردن اعلان اینستاگرام

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما در کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام‌تان کمک می‌کند، غیر فعال کردن اعلان برنامه است، اما چطوری به شما کمک می‌کند؟ 😊 قبول دارید که وقتی اعلان اینستاگرام بالای گوشی به چشمتان می‌خورد بیشتر به سراغ اینستاگرام می‌روید. پس با خاموش و غیر فعال کردن این گزینه کمتر به اینستاگرام رجوع خواهید کرد. از این طریق میزان مصرف اینترنت شما کاهش پیدا می‌کند. حالا که توجه شده‌اید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید که اعلان اینستاگرام خود را غیر فعال کنید.

 • ابتدا وارد بخش setting یا تنظیمات گوشی خود بروید.
 • حال از بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه Notification  کلیک کنید.
 • در این قسمت باید روی گزینه Advanced ضربه بزنید.
 • حال از بین برنامه‌های موجود اینستاگرام را انتخاب کنید.
 • برای غیر فعال کردن اعلان اینستاگرام تنها کافی است که گزینه Allow Notifications را با انگشت به سمت چپ بکشید.

غير فعال كردن آپديت اینستاگرام در گوگل پلی

ترفند دیگری که به شما در کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام‌تان کمک می‌کند، غیر فعال کردن آپدیت آن در فروشگاه گوگل است. بدین منظور باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. ابتدا وارد برنامه فروشگاه گوگل یا همان play store شوید.
 2. روی آیکون سه خط برای دسترسی به منو برنامه کلیک کنید.
 3. در بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه setting ضربه بزنید.
 4. در صفحه باز شده روی گزینه Auto_update apps ضربه بزنید.
 5. به طور کل سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که به شرح زیر است:
 • Over any network: با انتخاب این گزینه در صورت اتصال به دیتا گوشی یا وای فای به روز رسانی‌ها به طور خودکار انجام می‌شود.
 • Over WiFi Only: تنها در صورتی که به وای‌فای متصل باشید برنامه‌های شما به روی خواهند شد.
 • Don’t auto_update apps: با انتخاب این گزینه به صورت خودکار برنامه‌های شما در گوگل پلی آپدیت نخواهند شد.

ترفندهای مختلفی برای حل مشکل مصرف اینترنت اینستاگرام وجود دارد که در این متن به طور کامل به ان‌ها پرداخته شده است.

کلام آخر

اگر نگاهی به فروشگاه گوگل پلی و نظرات ثبت شده زیر برنامه اینستاگرام بیاندازید خواهید دید که بزرگترین و بیشترین نقد کاربران اینستاگرام میزان مصرف بالای اینترنت است. اینستاگرام برای حل این مشکل ترفندهایی را در نظر گرفته. علاوه بر این در متن بالا راه‌کارهای دیگری برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام آموزش داده‌ایم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.