با این 8 مرحله بلاگر اینستاگرام شوید

بلاگری یکی از ده شغل محبوب و پردرامد در سطح دنیا است. امروزه افراد بسیاری در اینستاگرام از این طریق کسب درآمد می‌کنند. در صورتی که شما نیز به این شغل علاقه دارید، ما را در این متن همراهی کنید که تنها با گذراندن 8 مرحله به یک بلاگر اینستاگرام تبدیل شوید.

8 قدم برای رسیدن به بلاگری در اینستاگرام

در ادامه به طور کامل 8 مرحله برای بلاگر شدن در اینستاگرام را توضیح داده‌ایم

قدم اول: یک اکانت اینستاگرام بسازید

ایجاد اکانت اینستاگرام رایگان است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد. تنها مرحله مهم و شاید طولانی انتخاب نام کاربری برای اکانت است. با وجود این که امکان تغییر نام کاربری در اینستاگرام وجود دارد، ولی به شما پیشنهاد می‌دهیم که در همان روز اول نام کاربری مناسبی را انتخاب کنید، چراکه قرار است با این نام کاربری به شهرت و کسب درآمد برسید.

به شما پیشنهاد می دهیم که در مرحله بعدی اینستاگرام خود را به حالت بیزینس اکانت تغییر دهید. از این رو از شما دعوت می‌کنیم که مقاله “آموزش صفر تا صد ساخت بیزینس اکانت را مطالعه کنید.”

اولین مرحله برای اینکه به بلاگر اینستاگرام تبدیل شوید ساخت بیزینس اکانت در اینستاگرام است.

قدم دوم: زمینه کاری خود را انتخاب کنید

در مرحله دوم لازم است که زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید که در اینده تنها در آن زمینه تولید محتوا و فعالیت داشته باشید. برای آشنایی با انواع بلاگری از شما دعوت می‌کنیم که مقاله ” انواع بلاگری در اینستاگرام + روش کسب درامد در آن” را مطالعه کنید.

قدم سوم: بیوگرافی جذاب بنویسید

بیوگرافی اینستاگرام دومین چیزی است که نظر فالوور و کاربر اینستاگرامی را به خود جلب می‌کند. در واقع متن زیر پروفایل بیوگرافی اکانت شما است. بیوگرافی تنها شامل 150 کاراکتر می‌شود که باید حاوی اطلاعاتی از قبیل این که شما چه کسی هستید، چه خدماتی می‌کنید، رسانه‌های دیگر شما چیست و … می‌شود. در نهایت سعی کنید که با استفاده از ایموجی‌ها، تگ‌، هشتگ و جذاب‌ترین کلمات کاربران را ترغیب به همراهی و بازدید از صفحه خود کنید.

قدم چهارم: عکس‌های جذاب منتشر کنید

اینستاگرام یک پلت فرم بصری است که در آن عکس‌هایی که به نمایش می‌گذارید بیشتر از کپشن‌ها اهمیت دارند. عکس‌هایی که به اشتراک می‌گذارید باید از طراحی هویت برند شما پیروی کنند، چراکه هر پست باید به گونه‌ای امضای محتوهای شما باشد.

زیبایی شناسی باید در تمامی پست‌های اینستاگرام شما ثابت بماند. این زیبایی شناسی به ایجاد ظاهری منسجم در نمایه شما کمک می‌کند. توجه داشته باشید که همیشه نیازی به استفاده از تصاویر خودتان برای پست‌ها ندارید. سایت‌های بسیاری از قبیلPexels  و Pixabay  استوک رایگان را در دسترس شما قرار می‌دهند.

بسیاری از این تصاویر نیازی به ذکر منبع ندارند، اما بهتر است بررسی کنید که چه محدودیت‌هایی برای هر عکس وجود دارد. عکس‌های Pexels همان حال و هوای گرمی دارند و برای فید اینستاگرام گزینه مناسبی هستند.

با انتشار عکس‌های جذاب به یک بلاگر اینستاگرام تبدیل شوید.

قدم پنجم: کپشن مناسب بنویسید

پست وبلاگ اینستاگرام به عنوان کپشن شناخته می‌شوند. کپشن یا همان توضیحات شما نباید بیش از 2200 کاراکتر باشند. از این رو بسیاری گمان می‌کنند که استفاده از اینستاگرام برای وبلاگ نویسی به این معنی است که در مقایسه با نوشتن یک وبلاگ میکروبلاگینگ هستید.

توضیحات اینستاگرامی شما لزوماً نباید 2200 کلمه باشند که راوی یک داستان باشند. بسیاری از اوقات کپشن‌های کوتاه و قابل تامل در اینستاگرام حتی بهتر از یک تصویر با کیفیت عمل می‌کنند.  خط اول و خط فراخوانی در توضیحات از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اولین خطی که می‌نویسید باید توجه خواننده را جلب کند که باید یک خط نسبتا کوتاه باشد. در این حالت بدون نیاز به کلیک روی گزینه “بیشتر” برای مشاهده مابقی کپشن را خواهند خواند. توصیه می‌کنیم که یک بیانیه جذاب ارائه دهید، یک پاسخ احساسی را تحریک کنید یا پیشنهادی را به اشتراک بگذارید.

آخرین خط شما باید کاربر را به اقدامی فراخواند یا به اصطلاح باید Call to action یا همان CTA باشد. در حقیقت باید اخرین جمله خود را به گونه‌ای طراحی کنید که دنبال کنندگان شما را ترغیب به فعالیت در قسمت نظرات کند یا از لینک قرار گفته در بیوگرافی اقدامی را انجام دهند، پست را ذخیره کرده و آن را لایک کنند.

نکته دیگری که به شما پیشنهاد می‌دهیم نوشتن متنی با زبان محاوره است. البته این ترفند برای متن‌های طولانی مناسب بوده که خواندن ان را جذاب‌تر می‌کند.

قدم ششم: از هشتگهای مرتبط استفاده کنید

هشتگ یک کلمه یا عبارت است که قبل از آن علامت (#) قرار می‌گیرد. هشتگ‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که پست‌ها و محتواهایی در مورد یک موضوع خاص پیدا کنند. به عنوان مثال، هنگام وارد کردن هشتگ #travelinspo در قسمت جستجو اینستاگرام عکس‌های سفر نشان داده می‌شود.

به عنوان بلاگر اینستاگرام از هشتگ‌ها در پست‌های ثابت اینستاگرام و هم در استوری‌ها استفاده کنید. در پست‌های ثابت حداکثر از 30 هشتگ می‌توانید استفاده کنید. همچنین می‌توانید 10 هشتگ در یک استوری اضافه کنید. هنگام استفاده از هشتگ حتی افرادی که دنبال کننده شما نیستند نیز می‌توانند محتوای شما را در صورت جستجوی آن هشتگ خاص پیدا کنند. این امکان به بلاگر اینستاگرام اجازه می‌دهد که به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنند و فالوورهای خود را افزایش دهند.

بسیاری از بلاگرها برای یافتن هشتگ‌های مرتبط از برنامه Later.com استفاده می‌کنند. این برنامه علاوه بر معرفی هشتگ‌های مرتبط، هشتگ‌هایی که معمولا با آن کلمات به کار می‌روند را نیز به شما معرفی خواهد کرد. این برنامه به محض اینکه محدودیت 30 هشتگ خود را برای کپشن وارد کردید به شما اطلاع می‌دهد.

هشتگ‌های مرتبط نکته مهمی است که یک بلاگر اینستاگرام به آن پایبند است.

قدم هفتم: پست‌های خود را برچسب گذاری جغرافیایی کنید

برای برچسب گذاری جغرافیایی یک پست به سادگی یک مکان جغرافیایی به پست یا استوری خود اضافه کنید. از این طریق لوکیشن خود را به آن‌ها اطلاع خواهید داد. برخی از کاربران ترجیح می‌دهند در مورد محل ثبت عکس، مانند نام دقیق یک کافی‌شاپ، جزئیات بسیار زیادی ارائه دهند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند لوکیشن را به طور کلی‌تر مانند تهران یا کرج وارد کنند.

برچسب گذاری جغرافیایی به دیگران امکان می‌دهد که از لوکیشن شما اطلاع پیدا کنند. همچنین به کاربران اینستاگرام کمک می‌کند که پست‌هایی که در آن لوکشین تولید شده‌اند را پیدا کنند. این امکان به یک بلاگر اینستاگرام کمک می‌کند که به بازدید بالایی برسد، زیرا پست‌های شما در جستجوی لوکیشن کاربران اینستاگرام نیز نمایش داده خواهد شد.

قدم هشتم: تعامل با سایر کاربران اینستاگرام

تمام هدف استفاده از اینستاگرام تعامل با سایر کاربران این برنامه است.  پست‌های دیگر کاربران را لایک کنید، در مورد آن‌ها نظر دهید و آن‌ها را دنبال کنید. هنگامی که با سایر کاربران تعامل می‌کنید، آن‌ها به احتمال زیاد نمایه و میکروبلاگ شما را بررسی می‌کنند. در صورتی که آنچه را که می‌بینند دوست داشته باشند، ممکن است که شما را دنبال کنند یا حداقل یک لایک یا نظر بگذارند.

تنها با گذراندن هشت قدم به یک بلاگر اینستاگرام تبدیل شوید.

کلام آخر

بلاگری در اینستاگرام شاید در سال‌های گذشته کاری بی آینده و غیر حرفه‌ای به نظر می‌رسید، ولی در سال‌های اخیر بیشتر مردم با این شغل به طور کامل آشنا شده‌اند. برای این که به یک بلاگر اینستاگرام تبدیل شوید، تنها کافی است که هشت قدم راحت، ولی مهم را پشت سر بگذارید. هشت قدمی که در متن بالا به طور کامل به آن پرداخته شد.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.