ترفندهای راه‌ یافتن به اکسپلور اینستاگرام

فقط کسانی که در اینستاگرام درآمدزایی دارند، متوجه اهمیت حضور و دیده شدن در اکپسلور اینستاگرام می‌شوند. در واقع اکسپلور بهشت مشاغل و کسب و کارهای اینستاگرامی محسوب می‌شود که به آن‌ها کمک می‌کند ره صد ساله را یک شبه طی کنند.

برای راه یافتن به اکسپلور باید طبق الگوریتم اینستاگرام پیش بروید. در این متن ترفندهای راه یافتن به اکپسلور را آموزش داده‌ایم. در صورتی که به دنبال دیده شدن پست‌ها و درآمدزایی بیشتر در اینستاگرام هستید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور در کنار صفحه فید قرار دارد. در واقع صفحه‌ای که در آن اکانت‌های دیگر را جستجو می‌کنید با عنوان صفحه اکسپلور شناخته می‌شود. آیکون نشان دهنده صفحه اکسپلور ذره بین است. در این صفحه پست‌های مختلفی به جز پست‌های فالووینگ‌هایتان نمایش داده می‌شود.

اینستاگرام طبق الگوریتمی صفحات و پست‌هایی را در صفحه اکسپلور به نمایش می‌گذارد. حقیقتی که وجود دارد این است که الگوریتم اینستاگرام برای نمایش پست‌ها در اکسپلور به طور کامل مشخص نیست. با این حال تحقیقات ما نشان داده که برخی از ترفندها به نمایش پست‌ در اکسپلور کمک خواهند کرد. در ادامه به طور کامل به معرفی این ترفندها پرداخته‌ایم.

برای راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام باید طبق الگوریتم‌های اینستاگرام عمل کنید.

با این ترفندهای سه سوته در اکسپلور اینستاگرام دیده شوید!

تمامی ترفندهای زیر به طرق مختلفی به دیده شدن پست‌های شما در اکسپلور منجر می‌شود. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطالب زیر را به دقت بخوانید و آن‌ها را انجام دهید.

فالوورها

مهم‌ترین ترفند برای راه یافتن به اکسپلور اینستاگرام افزایش فالوور است. افزایش فالوور به طرق مختلفی مثل خرید فالوور واقعی، تبلیغات توسط بلاگرها و اینفلوئنسرها، ایجاد محتوای با کیفیت و … امکان پذیر می‌شود. به طور کلی احتمال دیده شدن پست‌های پیج شما در اکسپلور فالوورهای کسانی که شما را دنبال کرده‌اند وجود دارد.

شاید برای شما پیش آمده باشد که پستی را در اکسپلور ببینید و در بین لایک‌های پست لایک یکی از فالوورهایتان نیز به چشم بخورد. در واقع چون فالوور شما آن پست را دیده، لایک کرده یا پیجش را فالوور دارد در اکسپلور شما قرار می‌گیرد.

تعداد لایک

هر چه تعداد لایک یک پیچ بیشتر باشد، احتمال قرار گیری آن در اکسپلور اینستاگرام نیز بیشتر خواهد شد. از این رو هنگامی که پست جدید می‌گذارید از فالوورهای خود بخواهید که پست را لایک کنند. همچنین به این نکته دقت داشته باشید که یک پست جدید ممکن است در بین سایر پست‌ها در صفحه فید گم شود. از این رو در استوری خود اعلام کنید که پست جدید را به اشتراک گذاشته‌اید. به طور معمول استوری‌ها بیشتر توسط فالوورها دیده می‌شوند.

تعداد ذخیره

یکی از فاکتورهای دیگری که احتمال و درصد نمایش یک پست را در اکسپور افزایش می‌دهد، تعداد ذخیره است. یعنی هر چه یک پست توسط کاربران اینستاگرام بیشتر ذخیره شود، احتمال قرار گیری آن در اکپسلور نیز افزایش پیدا می‌کند.

فاکتورهای متعددی وجود دارد که در قرار گیری پست در اکسپلور اینستاگران تاثیر می‌گذارند.

تعداد کامنت

تعداد کامنت نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که در نمایش پست در اکسپولر تاثیر می‌گذارد. سعی کنید کپشن پست‌ها را به گونه‌ای بنویسید که فالوورهایتان را ترغیب به کامنت گذاشتن کنید. به عنوان مثال نظر آن‌ها را در خصوص مسئله‌ای مرتبط با پست بخواهید.

میزان بازدید

علاوه بر تعداد لایک میزان بازدید نیز از اهمیت ویژه‌ای برای نمایش پست برخوردار هست. توجه داشته باشید که میزان بازدید در قسمت insights دربیزینس اکانت نشان داده می‌شود. برای بالا بردن میزان بازدید خود از هشتگ‌های مناسب و استانداردی در زیر پست‌هایتان استفاده کنید. در صورتی که نحوه ساخت و ایجاد بیزینس اکانت را نمی‌دانید، مقاله “آموزش تصویری ساخت بیزینس اکانت” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

میزان تعامل

یکی از فاکتورهای موثر در دیده شدن پست‌های شما در اکسپلور میزان تعامل فالوور با شماست. برای افزایش میزان تعامل از استوری‌های تعاملی مانند پرسش‌های چهار گزینه‌ای، جعبه سوال، نظر سنجی و … استفاده کنید. همچنین می‌توانید مسابقاتی را راه‌اندازی کنید و از فالوورهای بخواهید که پست‌های شما را استوری که اسیر اکانت‌ها را در زیر پست تگ کنند.

چالش‌ها نیز راه‌کار مناسبی برای افزایش میزان تعامل است. از فالوورهای خود بخواهید در چالش‌های شما شرکت کنند و ویدئوهای خود را با نام پیج‌تان به اشتراک بگذارند. حتی شما می‌توانید این ویدئوها را استوری کنید و به این نحو فالوور برای پیج شما محتوا تولید می‌کند.

نکته مهم دیگر در این خصوص میزان کامنت‌ها و ریپلای استوری‌های شما است. سعی کنید استوری‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده که فالوور ترغیب به پاسخ دهی و ریپلای شود. یکی از فاکتورهای اینستاگرام برای سنجش میزان تعامل تعداد دفعاتی است که پست شما توسط فالوورهای برای کاربران دیگر ارسال می‌شود.

نکته طلایی

در ادامه قصد داریم مهم‌ترین و موثرترین نکته در خصوص افزایش احتمال راه‌یابی به اکسپلور اینستاگرام را توضیح دهیم.

در صورتی که تمایل دارید پست‌هایتان در اکسپلور دیده شود، چند ساعت قبل از نشر پست، پست‌هایی که در اکسپلور صفحه کاری‌تان است را لایک کنید، برایشان کامنت بگذارید و آن‌ها را  ذخیره کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه بیشتر برای این کار وقت بگذارید، احتمال قرار گیری شما در اکسپلور کاربران اینستاگرام بیشتر می‌شود.

برای افزایش میزان بازدید نیز چند ساعت قبل از نشر پست زیر پست‌های جنجالی کامنت بگذارید. توجه کنید که کامنت‌هایتان بدون هیچ جهت گیری و کاملا بی طرفانه باشد. همچنین در کامنت‌ها در هیچ صورتی به قشر خاصی توهین نکنید. با این حال به گونه‌ای کامنت بگذارید که سایر فالوورها را ترغیب به دیدن پیج خود کنید.

هر چه تعداد افرادی که وارد پیج شما‌ می‌شوند از پروفایلتان و به این روش به پیج شما رسیده باشند، در صد قرار گیری پست‌هایتان در اکپسلور اینستاگرام افزایش پیدا خواهد کرد.

برای راه‌یابی به اینستاگرام باید به میزان تعامل خود با فالوور نیز دقت کنید.

 

ترفند طلایی برای افزایش بازدید، لایک، کامنت و …

همان طور که در متن فوق توضیح دادیم باید به گونه‌ای محتوا تولید کنید که میزان بازدید، کامنت، لایک، تعامل و … افزایش پیدا کند. همه این گزینه‌ها شانس قرار گیری شما در اکسپلور اینستاگرام را افزایش می‌دهند. برای این که به این هدف برسید، پیشنهاد یا شاید توصیه‌ ویژه‌ای داریم.

برای آن که بهتر متوجه منظور ما شوید با یک مثال ترفند خود را توضیح می‌دهیم. نایک یکی از بزرگترین برندها در زمینه لوازم ورزشی برنامه فوق‌العاده کاربردی را به صورت کاملا رایگان در اختیار عموم مردم قرار داده است. در این برنامه بهترین مربی‌ها در زمینه‌های مختلف ورزشی تدریس می‌کنند. کمپانی نایک در کنار این آموزش‌های رایگان محصولات خود را معرفی و عرضه می‌کند.

در واقع آموزش بهانه‌ای برای جذب مشتری‌ها، نشان دادن کاربردی بودن محصولات نایک، معرفی و در نهایت فروش آن‌ها است. این دقیقا همان ترفند و راه‌کاری است که ما به شما پینشهاد و توصیه می‌کنیم. در واقع برای افزایش فروش، معرفی محصول، مهم‌تر از همه میزان بازدید و لایک و قرار گیری در اکسپلور اینستاگرام باید آموزش‌های مرتبط با محصول یا خدمات خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران اینستاگرام قرار دهید.

راضیه میرزایی نمونه ایرانی است که با آموزش و ساخت کلیپ‌های آموزشی میزان فالوور و بازدید خود را افزایش می‌دهد و در کنار آن پک‌های آموزشی خود را معرفی می‌کند. همچنین در کاربر اینستاگرام احساس نیازی برای خرید پک آموزشی ایجاد خواهد کرد.

آیا با 9 ترفند راه‌یابی به اکسپلور اینستاگرام آشنا هستید؟

کلام آخر

اکسپلور اینستاگرام دقیقا جایی است که اگر پست‌هایتان به آن راه پیدا کند، در مدت زمان کمی بازدید و لایک‌هایتان افزایش پیدا می‌کند. راه‌یابی به اکسپلور رویای دست نیافتنی نیست. برای رسیدن به این رویا تنها کافی است که نکات و ترفندهایی را در نظر بگیرید. در این مقاله به طور کامل به ترفندهای آن پرداخته شد. امیدواریم که مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.