ترفندهای قرار گیری در لیست پیشنهادی اینستاگرام

برای دسترسی به لیستی از اکانت‌ها و حساب‌های پیشنهادی اینستاگرام تنها کافی است که روی گزینه Suggest کلیک کنید. در این حالت اینستاگرام اکانت‌ها و حساب‌های اینستاگرامی را نشان می‌دهد که شما در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فالو کنید. لیست پیشنهادی اینستاگرام به طور معمول در زمانی که جستجو می‌کنید، نشان داده می‌شود. همچنین زمانی که یک اکانت را فالوو می‌کنید، لیستی برای شما نمایش داده می‌شود.

اما الگوریتم و اساس نمایش اکانت‌ها در این لیست بر چه اساسی است؟ در صورتی که شما نیز تمایل دارید در لیست پیشنهادی اپلیکیشن اینستاگرام قرار بگیرید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با ترفندهای آن و الگوریتم اینستاگرام آشنا شوید.

لیست پیشنهادی اینستاگرام چیست؟

لیست پیشنهادی اپلیکیشن اینستاگرام یا همان Suggestion For You از جمله ابزارهای این برنامه محسوب می‌شود که به شما در یافتن حساب‌ها و اکانت‌های جدید کمک می‌کند. هنگامی که فرد جدیدی را در اینستاگرام فالو می‌کنید، اکانت‌هایی به شما معرفی و پیشنهاد داده می‌شود. هدف از این کار معرفی اکانت‌های جدید اینستاگرامی است. در این حالت می‌توانید با بررسی پست‌ها و استوری‌های آن پیج در خصوص همراهی یا عدم همراهی آن تصمیم بگیرید.

در حقیقت یکی از ترفندهای افزایش تعداد فالوور قرار گیری در لیست پیشنهادی اینستاگرام است، اما الگوریتم اینستاگرام برای انتخاب و نمایش این پست‌ها چیست؟ چگونه می‌توان در لیست پیشنهادی آن قرار گرفت؟ برا پاسخ به تمامی سوالات بخش بعدی را به دقت بخوانید.

 اینستاگرام بر حسب الگوریتم‌هایی اکانت‌هایی را در لیست پیشنهادی خود قرار می‌دهد.

الگوریتم اینستاگرام برای انتخاب اکانت‌ها در نمایش لیست پینشهادی اینستاگرام

قسمت Suggestion اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده که اکانت‌ها بر حسب جستجوی کاربران و فالووینگ‌هایشان پیشنهاد می‌شوند. در صورتی که تمایل دارید تمامی اکانت‌های پیشنهادی اینستاگرام را تماشا کنید، گزینه See All را لمس کنید. برای قرار گیری در این لیست ترفندهایی وجود دارد که در متن زیر به آن پرداخته‌ایم.

نحوه قرارگیری در لیست پیشنهادی اینستاگرام

همان طور که خودتان مستحضر هستید قرار گیری در لیست پیشنهادی امتیازی مثبت برای افزایش تعداد فالوور است. راه‌کارها و ترفندهای بسیاری وجود دارد که به شما در قرار گیری لیست پیشنهاد اینستاگرام کمک می‌کند.  در صورتی که تمایل دارید در لیست پینشهاد قرار بگیرید، در قدم اول باید گزینه Similar Account Suggestion را فعال کنید. از این رو باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ابتدا وارد نسخه وب اینستاگرام شده.
 • وارد اکانت کاربری خود در اینستاگرام شوید. برای دسترسی به پروفایل روی آیکون آدمک که در بالا سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.
 • ابتدا روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید. حال صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید.
 • گزینه Similar Account Suggestion در پایین صفحه قرار دارد. با فعال کردن تیک در کنار آن امکان پیشنهاد دادن اکانت خود را در اینستاگرام فعال خواهید کرد.
 • در نهایت با کلیک روز گزینه آبی رنگ Submit تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

حال که گزینه پیشنهاد دادن در اینستاگرام را برای اکانت خود فعال کرده‌اید، ترفندهای زیر را بخوانید که احتمال قرار گیری در این لیست را افزایش دهید.

 • فعالیت خود را در اینستاگرام با گذاشتن لایو بیشتر کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین فاکتور نمایش یک اکانت برای اینستاگرام میزان فعالیت آن است.
 • پست‌های متنوع مرتبط با زمینه فعالیت خود در اینستاگرام نشر دهید.
 • با ترفندهای مختلف مثل تبلیغات در اینستاگرام، خرید فالوور واقعی و … تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید. در حقیقت افزایش تعداد فالوور به معنای افزایش احتمال قرارگیری در لیست پیشنهادی اینستاگرام است.
 • تعداد لایک، کامنت، تعامل فالوورهای با ادمین و میزان ذخیره پست نیز از جمله فاکتورهایی هستند که احتمال و شانس قرار گیری اکانت شما را در لیست پیشنهادی اپلیکیشن اینستاگرام افزایش می‌دهد. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که پست‌ها و ویدئوهای جذابی را برای صفحه کاری خود تولید کنید.
 • افراد مشهوری که در زمینه کاری شما فعالیت دارند را فالو کنید. در حقیقت یکی از الگوریتم‌های اینستاگرام نشان دادن اکانت‌های مرتبط با یک پیج است. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ساخت بیزینس اکانت و انتخاب زمینه فعالیت خود درصد احتمال پیشنهاد دادن اکانت خود را افزایش دهید.

در صورتی که تمایل ندارید اکانت شما در این لیست قرار نگیرد یا لیست ساجست برای شما نمایش داده نشود، بخش‌های بعدی را به دقت مطالعه کنید.  همچنین به شما پیشنهاد می‌دهیم که جهت افزایش تعداد فالوور و میزان بازدید مقاله ترفندهای ورود به اکسپلور اینستاگرام را بخوانید. طبق الگوریتم‌های مطرح شده در این مقاله می‌توانید شانس قرارگیری پست‌های خود را در اکسپلور افزایش دهید.

تنظیمات اینستاگرام گزینه‌هایی را برای عدم نمایش اکانت شما در لیست پیشنهادی در نظر گرفته است.

حذف لیست پیشنهادی اینستاگرام

زمانی که یک اکانت را در اینستاگرام فالوو می‌کنید به صورت خودکار اینستاگرامی لیستی به شما نمایش می‌دهد. این لیست شامل اکانت‌هایی است که شما آن‌ها را فالو ندارید. برخی از این اکانت‌ها در زمینه مرتبط با صفحه فالو کرده هستند و برخی دیگر بدون هیچ ربطی تنها بر اساس الگوریتم اینستاگرام که در متن بالا ذکر شده نمایش داده می‌شوند.

 • در صورتی که به هر دلیل تمایل ندارید در این لیست قرار بگیرید می‌توانید آن را خاموش کنید. از این رو در ادامه دستورالعمل‌هایی را معرفی خواهیم کرد که برای نسخه وب و اپلیکیشن اینستاگرام کاربرد دارد.
 • ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. یک اکانت را انتخاب کرده و روی گزینه فالو کلیک کنید.
 • پس از آن که اکانت و صفحه اینستاگرامی را فالو کردید، صفحه اینستاگرام نشان داده خواهد شد. روی آیکون پیکان که در کنار گزینه contact قرار دارد ضربه بزنید.
 • زمانی که روی آیکون نام‌برده کلیک کردید، لیست ساجست برای شما مخفی می‌شود. در صورتی که تمایل دارید تنها یک یا چند اکانت را حذف کنید روی ضربدر نمایش داده شده کنار اکانت ضربه بزنید.
 • با کلیک دوباره روی ایکون پیکان لیست پیشنهادی برای بار دیگر نمایش داده می‌شود.

برای نمایش مجدد لیست ساجست اینستاگرام دوباره روی علامت پیکان ضربه بزنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که این لیست تنها به اکانت‌های عمومی تعلق می‌گیرد.

پنهان كردن پروفايل در لیست پیشنهادی اينستاگرام

در صورتی که به هر دلیلی تمایل ندارید اکانت شما در این لیست نمایش داده شود، باید بخش Suggestion For You را در اینستاگرام حذف کنید. بعد از آن دیگر اکانت شما برای کسی پیشنهاد داده نمی‌شود. برای این کار تنها کافی است که مراحل طی شده برای قرار گیری و فعال کردن گزینه Suggestion For You را انجام دهید و در نهایت تیک را از روی گزینه بردارید.

با برداشتن این تیک اکانت شما دیگر در قسمت ساجسشن قرار نمی‌گیرد و پیج شما به هیچ یک از کاربران اینستاگرام پیشنهاد داده نمی‌شود.

کاربرد لیست پیشنهادی اینستاگرام

این گزینه به شما امکان می‌دهد که به راحتی دوستان و مخاطبینی را پیدا کنید که به طور معمول قادر به جستجو و یافتن آن‌ها نیستید. علاوه بر این با این روش اکانت‌های کاری به راحتی توسط فالوورها و کاربران اینستاگرام دیده می‌شوند. در حقیقت اینستاگرام این ابزار را برای افزایش فالوور و میزان بازدید پیج‌های کاری در نظر گرفته است.

آیا از کاربرد و مزایا قرار گرفتن اکانت شما در لیست پیشنهادی اینستاگرام اطلاعی دارید؟

کلام آخر

لیست پیشنهادی اینستاگرام زمانی که پیجی را برای اولین بار فالو می‌کنید نمایش داده می‌شود. وجود این گزینه برای افزایش تعداد فالوور و بازدید در نظر گرفته شده است. اکانت‌های نمایش داده شده در این لیست بر مبنای الگوریتم خاصی است که در متن فوق به طور کامل آن را توضیح دادیم. همچنین با رعایت نکاتی در تنظیمات اینستاگرام می‌توانید اکانت‌های نمایش داده شده در لیست ساجسشن را حذف کنید یا اکانت خود را در این لیست نمایش ندهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.