تنظیمات IGTV اینستاگرام

تا قبل از اضافه شدن IGTV تنها امکان نشر ویدئوهای یک دقیقه‌ای در اینستاگرام وجود داشت. بعدها اینستاگرام گزینه پست‌ها آلبومی را برای نشر ویدئوهای ده دقیقه در نظر گرفت، ولی در چند سال اخیر با تولد IGTV اینستاگرام امکان بارگذاری و آپلود فیلم‌ها با کیفیت بالا تا مدت زمان 1 ساعت وجود دارد. در این متن قصد داریم در خصوص تنظیمات مختلف IGTV مطالبی را ارائه دهیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

IGTV اینستاگرام چیست؟

در ابتدا لازم می‌دانیم که توضیحی مختصر و کلی در خصوص IGTV به شما ارائه دهیم. IGTV از جمله سرویس‌های ویدئویی اینستاگرام است. این پلتفرم با در نظر گرفتن IGTV سعی دارد خود را به نوعی تلویزیون اینترنتی تبدیل کند. در ابتدا IGTV تنها برای حمایت از سلبریتی‌ها و آثار هنری آن‌ها عرضه شد، ولی امروزه همه کاربران اینستاگرام مخصوصا کسانی که در این برنامه کسب درآمد دارند از این آپشن استفاده می‌کنند.

IGTV بسیاری از محدودیت‌های نشر پست‌های ویدئویی را برطرف کرده و کیفیت بالایی از ویدئو را تقدیم نگاه کاربران اینستاگرام می‌کند. در ادامه به طور کامل و تصویر تنظیمات IGTV اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

آموزش تصویری تنظیمات IGTV اینستاگرام

IGTV همانند سایر امکانات و آپشن‌های اینستاگرام قابلیت‌های تنوعی دارد که از طریق تنظیمات آن قابل دسترسی و کنترل است. برخی از این تنظیمات قبل یا هنگام آپلود ویدئو قابل بررسیو تغییر هستند و برخی دیگر بعد از انتشار ویدئو صورت می‌گیرند. از این رو ما تنظیمات IGTV اینستاگرام را در دو بخش تنظیمات قبل از آپلود و بعد از آپلود ویدئو تقسیم کرده‌ایم.

آموزش تنظیمات IGTV اینستاگرام قبل از آپلود ویدئو

همانطور که در متن بالا توضیح دادیم تنظیمات IGTV هم به قبل از انتشار ویدئو و هم بعد از انتشار ویدئو مربوط می‌شود. تنظیمات قبل از آپلود IGTV شامل انتخاب عنوان، نوشتن کپشن (توضیحات)، کاور، تگ و … است. در حقیقت نحوه آپلود ویدئو در قالب IGTV به صورت زیر است:

در ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید.

روی آیکون پروفایل کلیک کرده و از این طریق وارد صفحه پروفایل خود شوید.

روی آیکون + که بالای صفحه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

طبق تصویر فوق روی گزینه + نمایش داده شده کلیک کنید.

با کلیک روی این گزینه پنجره زیر برای شما باز می‌شود. از بین گزینه‌های نمایش داده شده “post” را انتخاب کنید.

با کلیک روی این گزینه پنجره زیر برای شما باز می‌شود. از بین گزینه‌های نمایش داده شده "post" را انتخاب کنید.

به قسمت گالری بروید و ویدئوی مد نظرتان را انتخاب کنید. ( توجه داشته باشید که ویدئوهای بیشتر از 1 ساعت و کمتر از 15 ثانیه قابلیت پست شدن در قالب IGTV اینستاگرام را ندارند. همچنین حجم فیلم باید کمتر از 3.6 گیگا بایت باشد. IGTV تنها از فیلم‌هایی با نسبت تصویر 9:16 پشتیبانی می‌کند)

با کلیک روی گزینه "Gallery" ویدئو مد نظر خود را انتخاب کنید.

حال روی آیکون بعدی که در تصویر زیر نیز نمایش داده شده کلیک کنید

روی آیکون نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

در این مرحله می‌توانید ویرایش‌های لازم را روی ویدئو خود اعمال کنید. در صورتی که تمایل دارید با نحوه ویرایش با برنامه اینستاگرام آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله “ویرایش عکس با اینستاگرام مثل یک حرفه‌ای” را بخوانید.

ویرایش‌های مدنظرتان را روی ویدئو اعمال کنید.

در صفحه باز شده تغییرات نهایی را برای انتشار ویدئو اعمال می‌کنید. با کلیک روی گزینه “Cover” برای ویدئو خود یک کاور انتخاب کنید. برای این کار دو حالت وجود دارد. شما می‌توانید از یکی از فریم‌های ویدئو برای کاور IGTV اینستاگرام خود استفاده کنید یا یکی از عکس‌های گالری خود را به عنوان کاور بردارید. در صورتی که تمایل دارید از گالری کاور ویدئو خود را انتخاب کنید، روی گزینه Add from Gallery کلیک و پس از انتخاب کاور روی گزینه Next بزنید.

با توجه به تصویر بالا برای IGTV اینستاگرام خود کاور انتخاب کنید.

در صورتی که تمایل دارید از یکی از فریم‌ها ویدئو برای کاور استفاده کنید، روی فریم مد نظرتان کلیک کرده. در غیر این صورت روی گزینه Add from Gallery بزنید و کاور را از گالری خود انتخاب کنید.

در صفحه باز شده امکانات و آپشن‌های متنوعی وجود دارد که هر یک را به طور جداگانه توضیح خواهیم داد. اولین گزینه کپشن است. در این قسمت توضیحات و هشتگ‌ها نوشته می‌شود. به طور کلی دو قسمت Title و

Description در این قسمت وجود دارد. در قسمت Title عنوان موضوع IGTV اینستاگرام انتخاب می‌شود.

با کلیک روی گزینه Tag people می‌توانید اکانت‌ها مختلفی را در پست خود تگ کنید. این کار احتمال دیده شدن پست شما در اکسپلور را افزایش می دهد.

گزینه Add Location برای اضافه کردن مکان است که با این کار در سرچ‌ و جستجوهای آن مکان نیز پست شما نمایش داده می‌شود.

تنظیمات Advanced Setting شامل موارد بالا می‌شود.

 

Edit Preview: در این قسمت می‌توانید بخش کوتاهی از IGTV را انتخاب کنید. با کار علاوه بر نمایش IGTV اینستاگرام در در قسمت مربوط به آن در صفحه پروفایل شما نیز قرار می‌گیرد.

Edit Profile Cover: این بخش به شما امکان ویرایش عکس کاور را می‌دهد. با کلیک روی این گزینه نوع برش و … کاور IGTV را تغییر دهید.

Turn OFF Commenting: با فعال کردن این بخش امکان کامنت گذاری در زیر IGTV را می‌بندید.

Show Caption: با فعال کردن این قسمت کپشن شما نمایش داده می‌شود.

تنظمیات IGTV اینستاگرام بعد از انتشار ویدئو

همانطور که در ابتدای متن توضیح دادیم، تنظیماتی بعد از آپلود ویدئو به صورت IGTV وجود دارد که شامل کپی کردن لینک ویدئو، حذف آن، اشتراک IGTV اینستاگرام و … می‌شود. در این قسمت قصد داریم تمامی موارد گفته شده را به صورت کامل توضیح دهیم. برای دسترسی به این تنظیمات مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید.

روی آیکون پروفایل کلیک کرده و وارد آن شوید.  در صفحه پروفایل به بخش IGTV ها بروید و ویدئو مد نظرتان را انتخاب کنید. روی ویدئو کلیک کرده سپس روی سه نقطه ضربه بزنید. درصفحه باز شده آپشن‌های مختلف تنظمیات IGTV نمایش داده می‌شود که این گزینه‌ها به شرح زیر هستند:

  • Delete “حذف ویدئو با این گزینه امکان پذیر است.”
  • Copy Link ” امکان کپی کردن لینک IGTV در کلیپ‌بودر را به شما می‌دهد. از این طریق شما می‌توانید ویدئو خود را در سایر شبکه‌ها اجتماعی منتشر کنید.”
  • Share to “این گزینه به شما امکان اشتراک گذاری به صورت مستقیم را می‌دهد. پس از کلیک روی گزینه ذکر شده، پیام رسان مورد نظرتان را انتخاب کنید.”
  • Edit “از دیگر گزینه‌های تنظمیات IGTV است که به شما امکان ویرایش عنوان، کپشن و افزودن ویدئو به سایر IGTV‌های پیج‌تان را می‌دهد.
  • Save “این گزینه امکان ذخیره ویدئو در گالری شما را می‌دهد.”
  • View Insights “این قسمت تنها در بیزینس اکانت‌ها فعال است که به شما امکان مشاهده آمارها را می‌دهد. در این بخش اطلاعاتی در خصوص میران بازدید، لایک، ذخیره، اشتراک گذاری، تعداد نفراتی که از طریق هشتگ به پست شما رسیده‌اند و … می‌دهد.

تنظیمات IGTV اینستاگرام بعد از آپلود ویدئو

کلام آخر

IGTV اینستاگرام نوعی تلویزیون اینترنتی است که امکان نشر ویدئو 1 ساعته با کیفیت 4k را نیز می‌دهد، اما این آپشن همانند سایر امکانات اینستاگرام تنظیمات مخصوص به خود را دارد. تنظیماتی که در افزایش میزان بازدید ویدئو تاثیر خواهند گذاشت. از این رو در متن بالا به طور کامل تنظمیات آن را در دو بخش قبل از آپلود و بعد از آپلود ویدئو توضیح دادیم. امیدواریم که مطالب بالا مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.