جدیدترین قوانین تبلیغات در اینستاگرام در سال 2022

اینستاگرام شاید در نگاه اول یک رسانه اجتماعی سرگرم کننده برای برقراری ارتباط باشد، ولی وجود ابزارهایی در آن موجب شده که از آن برای بازاریابی و تبلیغات استفاده کنند. تبلیغات در اینستاگرام باعث متحول شدن بازاریابی، افزایش فروش و درآمدزایی در آن شده است. اینستاگرام برای کنترل محتواهای تولید شده در این پلتفرم قوانینی را در نظر گرفته. این قوانین شامل تبلیغات‌های انجام شده در آن نیز می‌شود. در صورتی که تمایل دارید با جدیدترین قوانین تبلیغات در اینستاگرام در سال 2022 آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

قوانین تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغاتی که در این پلتفرم به وسیله هر فردی از قبیل بلاگرها، اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و … صورت می‌گیرد باید با قوانین اینستاگرام مطابق باشد. به عنوان نمونه محصولات یا خدمات غیر قانونی نباید در اینستاگرام تبلیغ شوند. همچنین تبلیغاتی که خردسالان را هدف قرار می‌دهند نباید محصولات، خدمات یا محتوای نامناسب، غیر ایمن، سو استفاده‌گر، گمراه کننده، نا ایمن، اعمال فشار نامناسب و … برای این گروه سنی صورت گیرد.

آیا اطلاعی از جدیدترین قوانین تبلیغات در اینستاگرام دارید؟

تبلیغات تنباکو و دخانیات ممنوع است

اینستاگرام به طور جد با تبلیغ تنباکو، دخانیات و لوازم مرتبط با آن مقابله می‌کند. تنها محصول یا خدماتی که ضد سیگار و دخانیات هستند مجوز تبلیغ در اینستاگرام را دارند. در واقع هر کمپین، کتاب الکترونیک، خدمات مشاوره‌ای برای مقابله با دخانیات اجازه فعالیت و تبلیغ داشته.

محصولات مرتبط با تناکو از قبیل سیگار، سیگار برگ، تنباکوی جویدنی، پیپ تنباکو، قلیان، قلیان سرا، کاغذهای نورد، دستگاه‌های تحویل بخار شده و سیگارهای الکترونیکی همه و همه شامل قانون ممنوعیت تبلیغات در اینستاگرام هستند.

تبلیغات برخی از داروها در اینستاگرام ممنوع است

داروهای غیر مجاز، غیر قانونی، تجویزی و تفریحی اجازه تبلیغات در اینستاگرام را ندارند. مکمل‌های ناایمن شامل استروئیدهای آنابولیک، کیتوزان، کامفری، دهیدرواپی آندروسترون، افدرا و هورمون‌های رشد نیز شامل این قانون هستند.

تبلیغات سلاح، مهمات و مواد منفجره در اینستاگرام ممنوع است

تبلیغات سلاح، مهمات، مواد منفجره یا استفاده از هر یک از آن‌ها در اینستاگرام ممنوع است. اینستاگرام با نمایش هر محتوایی مانند موارد زیر به طور جد برخورد می‌کند:

 • نمایش اسلحه
 • تبلیغ و نمایش مهمات
 • نمایش سلاح گرم از قبیل قطعات سلاح گرم، مهمات و اسلحه پینت بال
 • تبلیغ و نمایش هر سلاحی از قبیل اسپری فلفل، چاقو، تیزر یا سلاح‌هایی برای دفاع شخصی

آتش بازی و تبلیغ مواد منفجره

هر گونه تبلیغ غیر مستقیم برای خرید و استفاده از محصولات نامبرده در اینستاگرام ممنوع است.

وجود قوانین تبلیغات در اینستاگرام موجب نظارت مستقیم و بیشتر بر محتواهای تبلیغ شده در این پلتفرم شده است.

تبلیغ محصول یا خدمات بزرگسالان

تبلیغ محصولات یا خدمات بزرگسالان در اینستاگرام ممنوع است. تنها مواردی که مربوط به تنظیم خانواده و پیشگیری بارداری بوده اجازه تبلیغ در اینستاگرام را دارند. تبلیغات داروهای ضد بارداری باید بر ویژگی‌های پیشگیری از بارداری محصول تمرکز داشته و بر لذت بخشی آن تمرکز نداشته باشد. همچنین باید کاربران بالای 18 سال را هدف قرار دهد.

به عنوان مثال تبلیغی که بیانگر این باشد که این کالا رابطه جنسی ایمنی را تضمین می‌کند کاملا مطابق با قوانین اینستاگرام است، ولی در صورتی که تبلیغ به افزایش لذت، بهبود زندگی جنسی و اسباب بازی‌هایی که به صراحت بر لذت جنسی تمرکز داشته باشد اشاره کند ضد قوانین اینستاگرام رفتار کرده است.

تبلیغ محتوای بزرگسالان

در صورتی که تبلیغاتی با محتوای برهنگی، به تصویر کشیدن افراد در موقعیت‌های آشکار یا تلقین کننده یا فعالیت‌های بیش از حد وسوسه انگیز باشد، اینستاگرام به طور جد با آن‌ها برخورد خواهد کرد. به عنوان نمونه موارد زیر در اینستاگرام ممنوع اعلام شده است:

 • تصویر هنری با نمایش ضمنی برهنگی داشته باشد.
 • تصویری که حاوی فعالیت جنسی باشد.
 • تصویری که نشان دهنده تلقین جنسی بوده.
 • تصاویری که به طور متمرکز اندام جنسی را نشان دهد حتی اگر به طور واضح ماهیت جنسی نداشته باشد.
 • تصویری تحریک کننده باشد.

تبلیغات نقض حقوق شخص ثالث

تبلیغات حقوق شخص ثالث نباید حاوی محتوایی باشد که حقوق شخص ثالث از جمله حق چاپ، علامت تجاری، حریم خصوصی یا سایر حقوق شخصی یا اختصاصی را نقض کند. برای گزارش محتوایی که فکر می‌کنید ممکن است حقوق شما را نقض کند، لطفا جزئیات زیر را بررسی کنید.

تبلیغات محتوای هیجان انگیز نباید حاوی محتوای تکان دهنده، هیجان انگیز، بی احترامی یا بیش از حد خشونت آمیز باشد.

قوانین تبلیغات در اینستاگرام کامل و ناظر بر تمامی محتواهای بازاریابی در این پلتفرم است.

ویژگی‌های شخصی

تبلیغات نباید به گونه‌ای باشد که ویژگی‌های شخصی را بیان یا دلالت کند. این ویژگی‌ها شامل اظهارات یا پیامدهای مستقیم یا غیر مستقیم در مورد نژاد، منشاء قومی، مذهب، عقاید، سن، گرایش یا اعمال جنسی، هویت جنسیتی، ناتوانی، وضعیت پزشکی (از جمله سلامت جسمی یا روانی)، وضعیت مالی و عضویت در اتحادیه کارگری است. به عنوان مثال سابقه کیفری فردی را با ذکر نامش در اینستاگرام مطرح شود.

تبلیغات با محتوای نادرست و گمراه کننده

قوانین تبلیغات در اینستاگرام اعلام می‌کند که تبلیغات با محتوای گمراه کننده، نادرست و فریبنده از جمله پیشنهادات یا شیوه‌های تجاری فریبنده ممنوع است.

به عنوان مثال تبلیغات‌های زیر درست و مخالف با قوانین اینستاگرام نیستند:

 • نکاتی برای کاهش وزن
 • با این نکات چربی شکم خود را بسوزانید
 • هر دو هفته یکبار سود کسب کنید.
 • مقاومت خود را در برابر ابتلا به دیابت افزایش دهید.

اما موارد زیر در اینستاگرام غیر قانونی است:

 • با این نکات در طول یک هفته 5 کلیو وزن کم کنید.
 • با خرید این سهام هفته‌ای 15 درصد سود ببرید.
 • ادعای درمان بیماری‌های بدون درمان و لاعلاج را کنید.

این نکته را در خاطر داشته باشید که تبلیغات محتوای بحث برانگیز نباید حاوی محتوایی باشد که از موضوعات سیاسی یا اجتماعی بحث برانگیز برای اهداف تجاری سو استفاده کند.

تبلیغات تجهیزات نظارتی

تبلیغات تجهیزات نظارتی شامل دوربین‌های جاسوسی، ردیاب‌های تلفن همراه و سایر تجهیزاتی نظارت پنهان می‌شود که از نظر اینستاگرام تبلیغ آن‌ها غیر قانونی است.

طبق قوانین تبلیغات در اینستاگرام بازاریابی دوربین‌های جاسوسی در این پلتفرم غیرقانونی است.

متن تبلیغات

متن تبلیغات نباید حاوی عبارت و نمادهای توهین آمیز باشد. همچنین نباید از نمادها، کاراکترها یا علائم نگارشی بیش از حد استفاده کرد. در صورتی که قسمتی از متن خود را به انگلیسی می‌نویسید، دقت داشته باشید که تمامی حروف را بزرگ ننویسید. فحاشی حتی زمانی که قسمتی از آن با ستاره پوشیده باشد نیز نادرست و غیرقانونی است. ژست‌های توهین آمیز نیز مطابق با قانون اینستاگرام نیستند.

تصاویر قبل و بعد

تبلیغات قبل و بعد با موضوع سلامت شخصی نباید حاوی نتایج غیر منتظره یا بعید باشد. محتوای تبلیغاتی نباید به منظور ترویج رژیم غذایی، کاهش وزن یا سایر محصولات مرتبط با سلامتی دلالت یا تلاشی برای ایجاد ادراک منفی از خود داشته باشد. تبلیغات مربوط به محصولات سلامتی، تناسب اندام یا کاهش وزن باید برای افراد 18 سال یا بالاتر از آن در نظر گرفته باشد.

 اسناد تقلبی

در اینستاگرام اجازه تبلیغات خدماتی شامل جعل اسناد از قبیل مدارک تحصیلی، گذرنامه، اوراق مهاجرات و … وجود ندارد.

 تبلیغات نرم‌افزارهای جاسوسی یا  بدافزار

نباید تبلیغاتی که حاوی نرم‌افزارهای جاسوسی، بد افزار یا هر نرم‌افزار فریبنده‌ای در اینستاگرام صورت گیرد. این قانون شامل پیوندهایی به سایت‌های حاوی این محصولات نیز می‌شود.

 اقدامات تبعیض آمیز

تبلیغات نباید بر اساس ویژگی‌های شخصی مانند نژاد، قومیت، رنگ، منشاء ملی، مذهب، سن، جنس، گرایش جنسی، هویت جنسی، وضعیت خانوادگی، ناتوانی یا شرایط پزشکی یا ژنتیکی قائل به تبعیض باشد یا تبعیض را تشویق کنند.

کلام آخر

اینستاگرام با ارائه امکانات و ابزارهایی در سال‌های اخیر به یک پلتفرم تمام عیار برای بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده است. به طوری که هر فروشگاه یا ارائه دهنده خدمات خرد و کلانی برای فروش بیشتر به آن رجوع می‌کند. با توجه به همه گیری استفاده از این پلتفرم برای تبلیغات و بازاریابی، نیاز به قوانین تبلیغات در اینستاگرام بسیار احساس می‌شود. وجود چنین قوانینی موجب نظارت هر چه بیشتر بر محتواهای تبلیغ شده در این فضا شده است. در صورتی که تمایل دارید محصول یا خدمات خود یا شخص و ارگانی را تبلیغ کنید، لازم است که تمامی قوانین مطرح شده در متن فوق را بدانید.

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.