دی اکتیو کردن اینستاگرام چیست؟

دی اکتیو کردن اینستاگرام

 این امری طبیعی برای هر کاربر اینستاگرام است که بخواهد برای مدتی از این شبکه شلوغ و پررمز و راز اجتماعی فاصله بگیرد. این امر به دلایل مختلفی مانند تمرکز بیشتر روی کار یا خستگی از فضای اینستاگرام و… صورت می‌گیرد و فرد به دنبال دی اکتیو کردن اینستاگرام خود می‌رود.

اما منظور از دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام دقیقا چیست و اصلا این امر چگونه انجام می‌شود و باید چه مراحلی را برای آن طی کرد؟

برای پاسخ به این سوالات ادامه مطلب را به دقت مطالعه کنید؛ ما تمامی اطلاعات لازم را به صورت دقیق و ساده برای شما بیان کرده‌ایم.

منظور از دی اکتیو کردن اینستاگرام چیست؟

دی اکتیو کردن اینستاگرام در حقیقت قابلیتی است که اینستاگرام برای کاربران خود در نظر گرفته است که در شرایط خاص حساب خود را به طور مقطعی غیرفعال کنند.

بسیاری از افراد بر حسب شرایط خود می‌خواهند کمی از فضای اینستاگرام دور بمانند؛ اما قصد حذف دائم اکانت خود را هم ندارند و می‌خواهند بعد از مدتی به اینستاگرام برگردند. اینستاگرام برای این دسته از افراد این امکان را با دی اکتیو کردن فراهم کرده است. بنابراین فرد بدون این که از پاک شدن اطلاعات و محتوای صفحه خود نگران باشد حساب خود را به طور موقت غیرفعال می‌کند.

اما روند این غیرفعالسازی چگونه است و چگونه می‌توان مجددا به حساب خود وارد شد و از آن استفاده کرد؟ این چیزی است که ما در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. پس برای فهمیدن روش‌های دی اکتیو کردن حساب، ادامه مطلب را پیگیری کنید.

دی اکتیو کردن اینستاگرام چیست؟

چگونه اکانت خود را دی اکتیو کنیم؟

حال که با مفهوم دی اکتیو کردن اینستاگرام آشنا شدیم، می‌خواهیم به بررسی روش انجام آن بپردازیم. خوشبختانه در این وضعیت نیز اینستاگرام راحت‌ترین راه‌ها را برای کاربران خود قرار داده است و شما بدون هیچ دردسری می‌توانید حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

پیش از آموزش نحوه دی اکتیو کردن اینستاگرام لازم است این نکته را متذکر شویم که برای این کار شما باید به ایمیل یا شماره تلفن خود دسترسی داشته باشید و همچنین از این که رمز عبور خود را به یاد دارید اطمینان حاصل کنید. زیرا هم برای دی اکتیو کردن حساب و هم برای ورود مجدد نیاز به رمز عبور خود دارید.

اگر فکر می‌کنید که ممکن است رمز خود را فراموش کنید، حتما آن را در جایی یادداشت کنید.

دی اکتیو کردن اینستاگرام هم برای کسانی که از نسخه وب استفاده می‌کنند و هم کسانی که از اپلیکیشن استفاده می‌کنند میسر است. روش راحت این است که شما وارد لینکی که در زیر آورده شده است شوید.

لینک ورود به صفحه دی اکتیو کردن حساب در اینستاگرام

بعد از وارد شدن از طریق ایمیل یا شماره تلفن خود، شما باید دلیل غیرفعال کردن اکانت خود را از طریق گزینه‌های پیشنهادی مشخص کنید.

سپس اینستاگرام از شما رمز عبورتان را می‌خواهد و شما باید رمز عبور خود را وارد کنید. سپس گزینه Temporarily Disable Account در پایین صفحه را لمس کرده و تایید کنید که می‌خواهید اکانت خود را دی اکتیو کنید. اکنون حسابتان در این شبکه اجتماعی غیرفعال شده است.

چگونه حساب خود را مجدد راه‌اندازی کنیم؟

اما ممکن است بعد از مدتی بخواهید مجددا به اکانت خود دسترسی داشته باشید. برای این منظور کار خیلی سختی پیش رو نخواهید داشت. فقط کافی است مجددا وارد حساب خود شده و از امکانات و ویژگی‌های این شبکه اجتماعی بهره‌مند شوید.

اما در اینجا چند نکته وجود دارد که گفتن آن‌ها خالی از لطف نیست. در صورتی که در بخش تعیین علت غیرفعال کردن حساب خود، شما گزینه just need a break را انتخاب کرده باشید، می‌توانید تنها پس از 2 ساعت به حساب خود وارد شوید. اما اگر دیگر گزینه‌ها را انتخاب کرده باشید، برای ورود مجدد اینستاگرام 24 ساعت از شما مهلت می‌خواهد و بعد از 24 ساعت با وارد شدن به حساب خود، حسابتان مجددا فعال خواهد شد.

همچنین در زمانی که حساب شما دی اکتیو است، دیگران صفحه شما را به هیچ وجه مشاهده نمی‌کنند و نام شما نیز به صورت instagrammer در قسمت چت اینستاگرام برای مخاطبان شما به نمایش در خواهد آمد. اما این مورد هم بعد از ورود مجددا شما به حالت قبل بر می‌گردد و هیچ یک از اطلاعات و محتوای شما، تغییری نخواهد کرد.

روش دی اکتیو کردن اینستاگرام

کلام پایانی

در این مطلب ما به ساده‌ترین شکل ممکن دی اکتیو کردن اینستاگرام و نحوه دی اکتیو کردن اکانت را برای شما توضیح دادیم. توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید مدتی از اینستاگرام دور باشید، اما نمی‌خواهید اطلاعات شما برای همیشه از بین برود، از این قابلیت مفید اینستاگرام استفاده کنید.

مجددا یادآوری می‌کنیم که به ایمیل یا شماره موبایل وارد شده در تنظیمات اکانت خود دسترسی داشته باشید و رمز عبور خود را به هیچ وجه فراموش نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.