راهنمای ویرایش عکس با اینستاگرام مثل یک حرفه‌ای

همان طور که خودتان می‌دانید، اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. از این رو به عکس و ویدئوهایی با کیفیت و زیبا نیاز دارد. در حقیقت این تصاویر با کیفیت هستند که تعامل بین فالوور و ادمین را به وجود می‌آورند. خوشبختانه برای داشتن عکس‌های حرفه‌ای و باکیفیت نیازی به یک دوربین عکاسی حرفه‌ای و گران قیمت نیست. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید دوربین گوشی هوشمند و چند ابزار برای ویرایش عکس و مقداری تمرین است.

با یادگیری نحوه ویرایش تصاویر اینستاگرامی خود مخاطبان و تعداد فالوورهایتان را افزایش خواهید داد و از این طریق به کسب و کار اینترنتی‌تان رونق می‌دهید. یکی از بهترین ابزارهای ادیت عکس خود اینستاگرام است که در ادامه قصد داریم نحوه ویرایش عکس به وسیله این پلتفرم را توصیح دهیم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

چگونگی ویرایش عکس‌ها با اینستاگرام

اینستاگرام سرشار از ابزارهای متنوع برای ویرایش و ادیت عکس است که تا حدودی شما را از دانلود و آموزش سایر نرم‌افزارها بی‌نیاز می‌کند. قبل از شروع این آموزش از شما دعوت می‌کنیم که مقاله 7 ترفند مخفی اینستاگرام را مطالعه کنید.

برای ویرایش عکس‌ها می‌توانید از برنامه اینستاگرام کمک بگیرید.

قدم اول: با یک عکس با کیفیت شروع کنید

این موضوع را به خاطر بسپارید که بهترین فیلترها و نرم‌افزارها نیز قادر نیستند کیفیت بد یک تصویر را جبران کنند. از این رو در قدم اول باید مطمئن شوید که عکس باکیفیتی تهیه کرده‌اید. یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای داشتن عکس با کیفیت نور طبیعی است. ساده بگویم که هیچ لامپ و نورپردازی کیفیت عکس را به اندازه نور طبیعی بالا نمی‌برد. با این حال اگر به هر دلیلی از این منبع طبیعی محروم بودید، در حالت پرتره در فضای باز یا نزدیک از حالت HDR گوشی خود کمک بگیرید که در نهایت نتیجه قابل قبولی داشته باشید.

همچنین به شما توصیه می‌کنیم که به یک یا دو عکس اکتفا نکنید و در هر ژست و حالت چند عکس متوالی بگیرید که اگر تصویری تار شد، بتوانید از سایر عکس‌ها برای پست اینستاگرامی خود بهره ببرید.

نکته کنکوری: با عکسی که اندازه آن مناسب اینستاگرام است، کار خود را شروع کنید. در صورتی که عکس خیلی کوچک باشد با وجود هر گونه ویرایش در نهایت تصویری تار و دانه دار دارید. بهترین عکس برای اینستاگرام حداقل از کیفیت 1080 پیکسل برخوردار است. اینستاگرام به صورت پیشفرض تصویر شما را به صورت مربعی برش می‌دهید، البته شما می‌توانید طول و عرض آن را تنظیم کنید.

قدم دوم: عکس خود را در اینستاگرام آپلود و بارگذاری کنید

برای آپلود عکس در ابتدا باید برنامه اینستاگرام را باز کنید. سپس روی علامت + که در نوار پایین برنامه قرار دارد کلیک کنید. تصاویر گالری شما با کلیک روی این علامت نمایش داده می‌شوند. عکس مد نظرتان را انتخاب کنید و سپس روی گزینه next کلیک کرده.

برای آپلود تصویر مد نظرتان طبق تصویر فوق عمل کنید.

قدم سوم: یک  فیلتر انتخاب کنید

در مرحله بعدی ویرایش عکس‌ها اینستاگرام مجموعه‌ای از فیلترهای را در اختیار شما قرار می‌دهد که نور، رنگ‌ها، کنتراست و وضوح تصاویر را با روش‌های مختلف تنظیم می‌کند و تغییر می‌دهد. به عنوان نمونه فیلتر  Gingham ظاهری صاف و بدون صدا را ایجاد می‌کند. این در حالی است که فیلتر Inkwell عکس‌ها را سیاه و سفید می‌کند. برای پیش نمایش روی هر یک از فیلترها کلیک کنید و به این طریق تغییرات مختلف ایجاد شده توسط هر فیلتر را مشاهده کنید.

اینستاگرام مجموعه‌ای از فیلترهای شگفت‌انگیز را برای ویرایش عکس‌ها در نظر گفته است.

طبق گفته مجله آمریکایی LifeWire فیلتر “کلاردون” محبوب‌ و مشهور‌ترین فیلتر در سراسر جهان است که در نهایت ظاهری خنک با کنتراست طبیعی را به تصاویر هدیه می‌دهد. برای تغییر شدت هر یک از فیلترها تنها کافی است که روی فیلتر یکبار دیگه ضربه بزنید. در این حالت تنظمیات مرتبط با شدت فیلتر به صورت کشویی از 0  (بدون اثر) تا 100 (اثر کامل) نمایش داده می‌شود.

در سال 2021 کاربران اینستاگرام تمایل دارند که برای شخصی سازی فیلترها از یک فیلتر منحصر به فرد برای تصاویر خود استفاده کرده و از این طریق نوعی ارتباط بین پست‌های خود ایجاد کنند.

قدم چهارم: عکس خود را سفارشی کنید

در پایین صفحه، برگه “ویرایش” در سمت راست دیده می‌شود. برای دسترسی به منوی گزینه‌های ویرایش روی این برگه کلیک کنید، منوی باز شده شامل گزینه‌های زیر می شود:

 • تنظیم (Adjust):از این گزینه برای صاف کردن عکس یا تغییر پرسپکتیو افقی یا عمودی آن استفاده می‌شود.
 • روشنایی(Brightness):یک نوار برای روشن یا تیره کردن تصویر شما است.
 • کنتراست (Contrast): یک نوار برای ایجاد تمایز بین قسمت‌های تاریک و روشن تصاویر است.
 • ساختار (Structure):جزئیات را در عکس‌ها افزایش می‌دهد.
 • گرما (Warmth): با حرکت به سمت راست به کمک افزایش رنگ نارنجی در عکس تصویر را گرم می‌کنید. همچنین با حرکت در جهت چپ رنگ آبی در تصویر بیشتر می‌شود و به واسطه آن حس خنکی در عکس نمایان‌تر خواهد شد.
 • اشباع (Saturation): این گزینهشدت رنگ‌ها را تنظیم می‌کند.
 • رنگ (Color): به سایه‌ها یا هایلایت‌ها یک سایه رنگی اضافی کنید.

با کمک گزینه‌های مختلف موجود در اینستاگرام ویرایش عکس خود را تکمیل کنید.

 • محو شدن (Fade): این گزینه به شما کمک می‌کند که عکس خود را به گونه‌ای محو کنید که به نظر برسد توسط نور خورشید به صورت طبیعی محو شده است.
 • هایلایت (Highlights): روشن‌ترین قسمت‌های تصویر را به کمک این گزینه روشن یا تیره کنید.
 • سایه‌ها (Shadows): تاریک‌ترین قسمت‌های عکس به کمک این گزینه روشن یا تاریک می‌شوند.
 • Vigenette: از نوار لغزنده برای تیره کردن لبه‌های عکس استفاده کنید و تصویر را در مرکز با کنتراست روشن‌تر نشان دهید.

نمونه‌ای از گزینه‌های اینستاگرام برای ویرایش عکس‌ها

 • Tilt Shift: یک نقطه کانونی “شعاعی” یا “خطی” را انتخاب کرده و مابقی تصویر را محو کنید.
 • تیز کردن: با کمک این گزینه عکس‌ها را کمی واضح‌تر کنید.

نکته حرفه‌ای(Sharpen): در بالای صفحه، نماد عصای جادویی قرار دارد. روی آن ضربه بزنید که ابزار Lux برای شما باز شود. این ابزار به شما امکان می‌دهد که نوردهی و روشنایی را تغییر دهید.

در قدم آخر پس از انجام ویرایش‌های مد نظرتان روی گزینه Next کخ در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

قدم پنجم: ویرایش عکس‌ها در یک پست آلبومی

در صورتی که تمایل دارید چند عکس را در یک پست به صورت آلبومی قرار دهید، می‌توانید هر یک از عکس‌ها را به صورت جداگانه ویرایش کنید. برای این کار ابتدا روی گزینه Venn که در سمت راست پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید که گزینه‌های ویرایش جداگانه تصاویر برای شما ظاهر شود.

ویرایش عکس‌ها به صورت آلبومی در یک عکس

اگر از این ترفند برای ویرایش عکس‌هایتان استفاده نکنید، اینستاگرام به صورت پیشفرض ویرایش شما را روی تمامی عکس‌ها اعمال می کند. در صورتی که عکس‌های شما در شرایط مختلفی گرفته شده‌اند یا موضوعات متفاوتی دارند، با ویرایش جداگانه ارزش آن‌ها را حفظ کنید یا حتی افزایش دهید.

قدم ششم: عکس‌(های) خود را پست کنید  ( یا آن را برای بعد ذخیره کنید)

بعد از اعمال تمامی ادیت‌های مدنظرتان عنوان، کپشن، تگ، لوکیشن و هشتگ را وارد کنید. سپس گزینه اشتراک گذاری (share) را بزنید و شاهکار خود را به جهانیان نشان دهید. در صورتی که هنوز قصد اشتراک گذاری آن را ندارید، روی فلش عقب دوبار کلیک کنید. در این حالت اینستاگرام از شما می‌خواهد که تصویر و ویرایش‌های اعمال شده روی عکس را به صورت پیش فرض ذخیره کنید.

کلام آخر

ویرایش عکس همیشه به برنامه‌های خاصی نیاز دارد. اینستاگرام ابزارهایی را برای این کار در نظر گرفته که به شما کمک کند عکس‌های خود را مانند یک عکاس حرفه‌ای ادیت کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه برای تهیه عکس‌های حرفه‌ای به دوربین عکاسی گران قیمت و حرفه‌ای نیاز نخواهید داشت.

تنها کافی است که با دوربین گوشی هوشمند خود عکس با کیفیتی بیندازید، سپس با استفاده از افکت‌ها و ابزارهای ویرایش عکس اینستاگرام آن را به بهترین و حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن تغییر دهید. در متن بالا به طور کامل ویرایش تصاویر را با کمک برنامه اینستاگرام توضیح دادیم. امیدواریم مطالب بالا مورد استفاده شما باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.