روش بستن کامنت های اینستاگرام

چگونگی بستن کامنت های اینستاگرام

دیگر کمتر کسی است که با شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام آشنا نباشد. از ثبت روزمرگی‌ها گرفته تا خرید و فروش و کسب و کارهای مختلف در این شبکه گسترده دیده می‌شوند. امروز قصد داریم شما را با چگونگی بستن کامنت‌ های اینستاگرام آشنا کنیم.

خیلی از مواقع پیش می‌آید که ما پستی را روی صفحه خود قرار می‌دهیم، اما نمی‌خواهیم کسی در مورد آن نظر یا کامنتی بگذارد.

در ادامه ما به صورت ساده و البته کامل چگونگی این روند را برای ما شرح می‌دهیم.

چگونگی بستن کامنت های اینستاگرام

خیلی از مواقع برای ما پیش آمده است که پستی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کنیم، اما نمی‌خواهیم کسی برای ما کامنتی بگذارد یا قصد داریم محدودیت خاصی برای کامنت‌های پست‌های صفحه خود اعمال کنیم. این می‌تواند به دلیل جلوگیری از بی احترامی‌ها و جلوگیری از ضربه به کسب و کار و دیگر دلایل باشد.

برای این کار، اینستاگرام راه‌های بسیار مناسبی را پیش روی کاربران خود قرار داده است. در ادامه به بررسی این راه‌ها می‌پردازیم.

مدیریت کامنت‌ها به صورت کلی

اگر پیج شما عمومی است، ممکن است نیاز به مدیریت کامنت‌های صفحه خود داشته باشید و در صورت نیاز بستن کامنت‌ های اینستاگرام ‌می‌تواند راهگشا باشد.

برای این کار در پروفایل صفحه خود، وارد تنظیمات شوید. سپس از بخش PRIVACY گزینه کامنت‌ها را انتخاب کنید. در اینجا این امکان برایتان فراهم شده است که طبق سلیقه و نیاز خود کامنت‌های صفحه خود را مدیریت کنید.

در اینجا با انتخاب گزینه all تمامی افراد امکان کامنت گذاشتن زیر تمامی پست‌های شما را خواهند داشت. اما اگر بخواهید فقط فالوور و فالوینگ‌های پیجتان امکان کامنت گذاشتن را داشته باشند، باید گزینه بعدی را انتخاب کنید.

اگر نیاز به محدودیت بیشتر هم داشته باشید می‌توانید با انتخاب فقط گزینه فالوور یا فالوینگ این امکان را فقط برای این دسته از افراد پیج خود فعال کنید.

در قسمت block commenters می‌توانید کسانی را که نمی‌خواهید برای شما کامنت بگذارند مشخص کنید و آن‌ها دیگر امکان کامنت‌گذاری را نخواهند داشت.

بستن کامنت های اینستاگرام

امکان دیگری که اینستاگرام برای کاربران خود در نظر گرفته است این است که در همان بخش می‌توانید از فیلتر دستی نیز استفاده کنید. به این صورت که بخشی از محتوای کامنت‌های مد نظر خود را وارد می‌کنید و به محض این که کسی چنین کامنتی حاوی کلمات مشخص شده توسط شما را در زیر پست‌های شما بگذارد، فورا کامنت او پاک خواهد شد.

محتوایی شامل توهین‌ها یا اسم شخص خاص یا هر موضوعی که مد نظر شما باشد می‌تواند در این بخش ثبت شود.

بستن کامنت برای پستی خاص

بستن کامنت در اینستاگرام علاوه بر مرحله قبلی که توضیح داده شد، جنبه دیگری هم دارد. اگر بخواهید برای پشت خاصی کامنت‌ها را غیرفعال کنید، فقط کافی است حین انتشار پست در بخشی که کپشن خود را وارد می‌کنید، در انتهای همان بخش گزینه advanced setting را انتخاب کنید. سپس در صفحه جدید در بخش کامنت، کامنت‌ها را غیرفعال کنید. در این صورت دیگر کسی برای همان پست شما، امکان کامنت گذاشتن را نخواهد داشت.

همچنین اگر بعد از انتشار پست، قصد غیرفعال کردن کامنت‌های خود را داشتید، می‌توانید به پست خود مراجعه کنید و روی 3 نقطه سمت راستی مربوط به پست خود کلیک کنید. در بخش باز شده، انتهای صفحه گزینه غیرفعال کردن کامنت‌ها وجود دارد که می‌توانید با انتخاب آن کامنت‌های پست خود را ببندید.

برای باز کردن مجدد کامنت‌های پست نیز همین مسیر را دنبال کنید و این بار گزینه فعال کردن کامنت‌ها را انتخاب کنید.

چگونه کامنت‌های پست را ببندیم؟

کلام پایانی

در این مقاله ما طرز صحیح بستن و محدود کردن کامنت‌های پیج اینستاگرام را توضیح دادیم. طبق این آموزش می‌توانید در مواقع ضروری از این مزیتی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده است به خوبی استفاده کنید. این می‌توانید در جلوگیری از آسیب به صفحه‌تان و همچنین جلوگیری از درگیری‌های احتمالی و امنیت بیشتر بسیار موثر باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.