4 ترفند آسان تگ کردن در اینستاگرام

از جمله قابلیت‌های جذاب و تعاملی اینستاگرام تگ کردن است. تگ کردن در اینستاگرام از جهت افزایش میزان تعامل بین کاربر و ادمین پیج اهمیت فوق‌‌العاده‌ای دارد. در صورتی که از جمله کاربران قدیمی اینستاگرام هستید، به طور قطع با مفهموم و نحوه تگ کردن آشنا خواهید بود. در غیر این صورت ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با مفهوم تگ کردن و نحوه به کار برده آن آشنا شوید.

تگ كردن در اينستاگرام چیست؟

در ابتدا لازم می‌دانیم که در خصوص نحوه تگ کردن توضیحاتی را ارائه بدهیم. تگ کردن به معنای برچسب زدن آی‌دی کاربران اینستاگرام در قسمت‌های مختلف این برنامه از جمله استوری، کامنت، پست و … است. در حقیقت با این گزینه می‌توانید استوری با پستی را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. با تگ کردن اکانتی زیر پست خود فالوورهای خود را نیز به اکانت مورد نظرتان متصل خواهید کرد. یعنی کاری که اکثر اینفلوئنسرها و پیج‌های کاری برای تبلیغات انجام می‌دهند و به کمک آن فالوورهایشان را به طور مستقیم به اکانت مد نظرشان متصل می‌کنند.

همچنین با کمک تگ کردن تعامل پیج خود را بالا خواهید برد و به این طریق شانس قرارگیری پست‌هایتان در زیر پست را افزایش می‌دهید. در صورتی که تمایل دارید اکانت و حسابی را زیر پست یا در استوری تگ کنید، باید قبل از آی‌دی اینستاگرام کاراکتر @ را قرار دهید. در ادامه به طور کامل‌تری نحوه تگ کردن در اینستاگرام را توضیح خواهید داد.

یکی از ابزارهای تعاملی تگ کردن در اینستاگرام است.

روش‌های تگ کردن در اينستاگرام

همان طور که در متن فوق توضیح دادیم به روش‌های مختلفی امکان تگ کردن وجود دارد. این نکته را در خاطر داشته باشید که هر یک از این نوع تگ کردن‌ها مفهوم و کاربرد خاصی دارد. به طور کلی به روش‌های مختلفی می‌توان از این گزینه استفاده کرد که این قسمت‌ها به شرح زیر هستند:

 • تگ کردن در پست اینستاگرام
 • تگ کردن در کامنت اینستاگرام
 • تگ کردن در استوری اینستاگرام
 • تگ کردن در بیو اینستاگرام

در ادامه به طور کامل هر یک از روش‌های نام‌برده را توضیح خواهیم داد.

تگ کردن در پست اینستاگرام

از جمله روش‌های تگ کردن در اینستاگرام، استفاده از ان در عکس یا ویدئو است. در این حالت شما می‌توانید در عکس یا ویدئویی که دارید افراد و اکانت‌های مختلف را تگ کنید. به عنوان مثال اگر افراد مختلفی در عکس وجود دارند یا در تهیه ویدئو نقش داشته‌اند، آن‌ها را در پست خود تگ کنید.

با این کار علاوه بر این که پست در صفحه پروفایل آن افراد قرار می‌گیرید، کاربران نیز متوجه آن خواهند شد. تنها با کلیک روی تصویر یا آیگون تگ در ویدئو نام افراد نمایش داده می‌شود. در این حالت با کلیک روی نام کاربری به طور مستقیم به پیج آن‌ها متصل خواهند شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تگ کردن یکی از فرایند‌های اشتراک گذاری پست است. پس از انتخاب تصویر، کپشن و … برای تگ کردن افراد مختلف روی گزینه Tag People کلیک کنید.

پس از کلیک روی این گزینه عکس یا پست شما نمایش داده می‌شود. هر جای عکس که تمایل دارید کلیک کنید. سپس در نوار search for a user نام افرادی که قصد دارید به آن اضافه کنید را تایپ کرده و روی گزینه تیک ضربه بزنید.

زمانی که فالوورها روی صفحه و عکس شما ضربه می‌زنند اسامی کسانی که روی پست تگ شده‌اند، نمایش داده خواهد شد.

یکی از راه‌های تگ کردن در اینستاگرام تگ کردن روی پست است.

این نکته را به خاطر داشته باشید که با تگ کردن افراد مختلف در پست احتمال نمایش آن پست برای فالوورهای آن کاربر نیز بیشتر می‌شود. در حقیقت تگ کردن حساب‌های کاربری در بخش پست‌ها ترفندی برای افزایش بازدید است که پیج‌های بزرگ نیز از این ترفند بهره می‌گیرند.

تگ كردن در کامنت اينستاگرام

یکی از راه‌های ایجاد تعامل با فالوورها تگ کردن در کامنت‌ها است. به ترفندهای مختلفی می‌توانید فالوورهای خود را ترغیب به تگ کردن در کامنت‌ها کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید سوالی را در کپشن پست خود بپرسید و از این طریق فالوورها پاسخ‌های خود را در قسمت کامنت بنویسند.

یا مسابقه‌ای در صفحه خود برگزار کنید و از فالوورهای خود بخواهید که چند اکانت را در زیر پست تگ کنند. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه میزان تعامل شما بیشتر باشد، احتمال قرارگیری پست‌های شما در اکسپلور اینستاگرام بیشتر می‌شود.

تگ کردن در کامنت‌ها به فالوورها در نشر یک پست نیز کمک می‌کند. در هر صورت برای تگ کردن در کامنت‌ها به هر دلیلی لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • در قدم اول باید در قسمت کامنت‌ها @ را بنویسید
 • سپس نام فرد مورد نظر خود را به انگلیسی بنویسید. گزینه‌هایی که بیشتر با آن‌ها تعامل دارید را اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌دهد. در بین این گزینه‌ها فرد مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • در نهایت با کلیک روی گزینه post کامنت را زیر پست ثبت کنید.

تگ کردن در کامنت ترفندی خارق‌العاده برای افزایش میزان بازدید است.

تگ كردن در استوری اينستاگرام

اگر نگاهی به استوری‌های اینفلوئنسرهای مختلف بیاندازید، متوجه تگ‌های تبلیغاتی‌شان در استوری شده باشید. در صورتی که شما نیز علاقه دارید در استوری‌های خود اکانت‌هایی را تگ کنید کافی است که این بخش را به طور کامل بخوانید.

اما قبل از آن لازم می‌دانیم کمی در خصوص فواید تگ کردن در استوری توضیح بدهیم. این ابزار به شما کمک می‌کند که افراد حاضر در استوری را معرفی کنید یا به کمک آن در استوری تبلیغات داشته باشید و درآمد میلیونی کسب کنید. به هر حال اگر قصد دارید در استوری خود حسابی را تگ کنید، مراحل زیر را به دقت بخوانید و آن را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید:

 • در قدم اول بعد از انتخاب عکس یا ویدئو برای استوری روی آیکون Aa کلیک کنید.
 • همانند تگ گذاشتن در کامنت، در ابتدا @ و سپس نام آیدی پیج را تایپ کنید. در نهایت روی گزینه Done کلیک کرده که تگ شما در استوری ثبت شود.

تگ کردن در بیو اینستاگرام

ما همیشه مخاطبین خود را به نوشتن بیو حرفه‌ای توصیه کرده‌ایم. بیو اینستاگرام اولین چیزی است که توسط فالوورها دیده می‌شود. شما می‌توانید از 150 کاراکتر برای نوشتن بیو اینستاگرام خود استفاده کنید. یکی از گزینه‌هایی که بیو اینستاگرام شما را جذاب و پروفایل‌تان را پربازدید می‌کند منشن کردن است. شما می‌توانید پیج شخصی یا سایر پیج‌هایتان را در قسمت بیو تگ کنید. با این کار تمامی کسانی که به آیدی پیج شما می‌آیند سایر پیج‌هایتان را نیز خواهند دید.

برای این کار تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ابتدا روی گزینه edit profile کلیک کنید.
 • سپس در صفحه نمایش داده شده روی قسمت بیو ضربه بزنید.
 • حال در بیو خود به منظور تگ کردن صفحه‌ای ابتدا @ و سپس اکانت را تایپ کنید. هنگامی که شما حروفی را تایپ می‌کنید، اینستاگرام صفحاتی را به شما پیشنهاد می‌دهد که از بین لیست ارائه شده نیز امکان انتخاب برای شما وجود دارد.
 • در نهایت روی تیک آبی پیج کلیک کنید که تغییرات ذخیره شود.
 • پس از تگ کردن، صفحه کاری به صورت لینک در بیو اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

تگ کردن در بیو اینستاگرام از جمله امکاناتی است که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است.

محل نمایش عکس‌ها و ویدئوهایی که شما را تگ کرده‌اند

هنگامی که صفحه و اکانتی شما را در پست‌ها یا ویدئوهایش تگ می‌کند، آن پست نیز در صفحه شما قرار می‌گیرد. برای دسترسی به این پست‌ها ابتدا به صفحه خود بروید. سپس روی آیکون که در کنار صفحه ویدئوها قرار دارد، کلیک کنید. در این صفحه تمامی پست‌هایی که شما را در آن تگ کرده‌اند نمایش داده خواهد شد.

کلام آخر

تگ کردن در اینستاگرام از جمله ابزارهای پرکاربرد و جذاب این برنامه به شمار می‌آید که برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به  اهمیت و کاربرد تگ کردن در این متن به طور کامل به انواع و نحوه ان پرداختیم. امیدواریم که مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.