قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام

در صورتی که تمایل دارید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید، آگاهی از قوانین، محدودیت‌ها و سیاست‌های اینستاگرام مانند لایک، کامنت، پیام دایرکت، فالو، لغو فالو، آخرین الگوریتم اینستاگرام، دستورالعمل‌ها و غیره بسیار مهم است. به عنوان یک کاربر این برنامه باید از قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام برای دستیابی به تعامل بالا و جلوگیری از بلاک شدن آگاه باشید. اگرچه برخی از افراد محدودیت‌های اینستاگرام نمی‌پسندند، ولی تمامی این قوانین به خاطر ما تبین شده است. به هر حال اگر تمایل دارید با تمامی قوانین اینستاگرام آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

هشدار ممنوعیت اینستاگرام

کاربران اینستاگرام بدون دریافت اعلان ممنوعیت، مسدود شدن آیدی پیج را تجربه می‌کردند، در حالی که برخی از کاربران ادعا داشتند که شرایط اینستاگرام را نقض نکرده‌اند! آخرین به روز رسانی اینستاگرام به گونه است که دیگر بدون دریافت اعلان با ممنوعیت آیدی پیج مواجه نخواهید شد. در حقیقت  در جولای 2019 اینستاگرام تغییراتی در سیاست غیرفعال کردن حساب اینستاگرام ایجاد کرد.

در حال حاضر اینستاگرام فقط اکانت‌هایی را ممنوع می‌کند که تعداد مشخصی از دستورالعمل‌های اینستاگرام را نقض کرده‌اند. دیگر هیچ راهی برای دور زدن قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام وجود ندارد، فرآیند بسیار شفاف است. اینستاگرام برای کاربرانی که خط‌مشی آن را نقض کرده‌اند هشداری پیش از ممنوعیت ارسال می‌کند و به آن‌ها هشدار می‌دهد که در معرض خطر بسته شدن هستند.

خوشبختانه قوانین جدید اینستاگرام این پلتفرم را به مکانی امن‌تر برای همه کاربرانش تبدیل کرده است. تغییرات جدید در سیاست ممنوعیت اینستاگرام باعث می‌شود که والدین در هنگام گذراندن وقت خود در اینستاگرام نسبت به فرزندان خود احساس آرامش کنند و اما هشدار ممنوعیت اینستاگرام چیست؟ برای پاسخ به این سوال قسمت بعدی را مطالعه کنید.

هشدار اینستاگرام چیست؟

ما تعداد دفعاتی که می‌توانید برای محافظت از جامعه کارهای خاصی را در اینستاگرام انجام دهید، محدود می‌کنیم”

این پیام هشداری است که اینستاگرام به هنگامی که تخلفی از شما سر می‌زند برای‌تان ارسال می‌کند. حقیقت این است که هیچ محدودیت خاصی برای کسانی که در اینستاگرام هستند وجود ندارد، البته این قانون تا زمانی که اینستاگرام رفتارهای غیرعادی شما را تشخیص ندهد صادق است.

اگر این پیام برای شما ارسال شود، اینستاگرام اقدامات شما از قبیل لایک کردن، نظر دادن، دنبال کردن، لغو فالو و پیام دایرکت و در موارد شدید ارسال پست و استوری مسدود می‌کند. در صورتی که اینستاگرام اقدامات شما را محدود کرده است، باید منتظر بمانید که آن را حذف کند. این روند ممکن است تا دو هفته طول بکشد.

محتوای ممنوعه در اینستاگرام چیست؟

قوانین سختگیرانه‌ای در اینستاگرام وجود دارد که همه باید از آن‌ها  پیروی کنند. در حقیقت این محتواها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • خرید و فروش سلاح گرم
 • خرید و فروش مشروبات الکلی
 • خرید و فروش تنباکو
 • فروش داروی تجویزی غیرقانونی (حتی اگر در منطقه شما قانونی باشد)
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • محتوای جنسی
 • سخنان تنفرآمیز
 • باج گیری یا آزار کسی
 • تشویق خشونت
 • تهدید به آسیب فیزیکی، آسیب مالی، خرابکاری و غیره
 • تشویق مردم به پذیرش خودآزاری
 • ویدیوهای شدید و خشونت آمیز

آیا می‌دانید که قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام به چه محتواهایی اطلاق می‌شود؟

تمامی موارد ذکر شده در اینستاگرام ممنوع است و اینستاگرام آن‌ها را حذف می‌کند. در صورت ادامه نقض قوانین اینستاگرام توسط کاربر، آیدی پیج مسدود می‌شود. در لیست بالاسخت گیری اینستاگرام در خصوص  فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی بیش از است. به طوری که پس از شناسایی بلافاصله آن حساب مسدود می‌شود.

=یکی از قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام در خصوص نشر محتواهایی در زمینه مواد مخدر و محتوای جنسی است.

اگر فردی قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام را زیر پا بگذارد چه باید کند؟

تیمی در اینستاگرام وجود دارد که گزارش‌های ارسال شده توسط کاربران را بررسی می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، محتوا را حذف خواهند کرد. بنابراین هر زمان که متوجه چیزی شدید که خط مشی اینستاگرام را نقض می‌کند، بهتر است که گزارش ارسال کنید یا در واقع پست یا استوری را ریپورت کرده.

همچنین اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهد که برای دفاع از خود درخواست تجدید نظر ارسال کنند و دلیل اشتراک گذاری چنین محتوایی را مستقیماً از برنامه اینستاگرام توضیح دهند.

قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام در خصوص کاهش وزن و جراحی زیبایی

اینستاگرام در تلاش است که از سلامت جسمی و روانی کاربران خود محافظت کند. از این رو اعلام کرد که تبلیغاتی را که به افراد آسیب می‌رساند محدود می‌کند. اگر فالوور اینفلوئنسری هستید، احتمالا پستی که مملو از محصولات کاهش وزن است را در پیج آن دیده‌اید. آیا از دیدن بیش از حد چنین محتواهایی خسته شده‌اید؟ از این پس به دلیل قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام محصولات کاهش وزن کمتری را در فید اینستاگرام خواهید دید.

طبق دستورالعمل جدید محصولات کاهش وزن فقط برای کاربران اینستاگرام بالای 18 سال نمایش داده می‌شود. اینستاگرام اعلام کرد که سن کاربران را برای نمایش پست می‌پرسد و بر اساس سن چنین پست‌هایی را نمایش می‌دهد. در نهایت اینستاگرام گزینه‌ای برای گزارش پست‌هایی که دستورالعمل جدید را نقض می‌کنند، ارائه می‌دهد.

تمامی قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام

حال وقت آن رسیده که در خصوص قوانین اینستاگرام صحبت کنیم. این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچ اظهارنظر رسمی در مورد محدودیت‌های فالو/آنفالو، لایک، کامنت و غیره اینستاگرام وجود ندارد، اما طبق تجربیات به محدودیت‌های اینستاگرام پی برده‌ایم.

برخی از محدودیت‌های اینستاگرام بر اساس فاکتورهای زیر شکل می‌گیرند:

 • سن اکانت اینستاگرام
 • تعداد فالوورها
 • تعامل حساب
 • فعالیت حساب

همچنین محدودیت حساب جدید بسیار بیشتر از حساب قدیمی است. حساب‌هایی که نرخ تعامل بالاتری دارند مجاز به انجام اقدامات بیشتری نسبت به حساب‌های غیرفعال هستند.

محدودیت فالو/آنفالو اینستاگرام

دنبال کردن و عدم فالو کردن به عنوان اقدامات مشابه محسوب می‌شود که سقف روزانه آن 200 بار در روز است. تعداد 10 فالو و آنفالو در ساعت حساب شما را ایمن نگه می‌دارد. همچنین حساب اینستاگرامی‌تان را از تعلیق نجات می‌دهد، البته اینستاگرام محدودیتی برای تعداد افرادی که  حساب شما را دنبال می‌کنند، در نظر نگرفته است.

به یاد داشته باشید که در ابتدا باید روند فالو و آنفالو را آهسته شروع کنید و سپس به تدریج تعداد آن‌ها را به صورت هفته به هفته افزایش دهید. به طور مثال در هفته اول روزی 50 اکانت را فالو یا آنفالو کنید و هفته بعد این تعداد را دو برابر کرده و هفته سوم نیز آن را چهار برابر کنید.

قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام شامل لایک، کامنت، دایرکت و ... می‌شود.

محدودیت لایک اینستاگرام

محدودیت لایک در برنامه اینستاگرام حداکثر تعداد 1000 لایک در روز است، اما این رقم برای همه کاربران اینستاگرام یکسان نیست. برای این که اکانت خود را ایمن نگه دارید و قفل نکنید، باید به کمتر از 700 لایک در روز رضایت دهید.

محدودیت کامنت اینستاگرام

محدودیت کامنت در برنامه اینستاگرام در حدود 180 تا 200 کامنت در روز است. یک نظر را بارها و بارها ارسال نکنید، چراکه اینستاگرام کامنت‌های تکراری را تشخیص می دهد و حساب شما را به خاطر این کار مجازات می‌کند. همچنین ایموجی‌ها را بدون متن به عنوان کامنت نگذارید، آن‌ها همانند هرزنامه هستند.

محدودیت کاراکتر کپشن/کامنت اینستاگرام

محدودیت تعداد کاراکتر کپشن و کامنت برای کاربران اینستاگرام 2200 کاراکتر است.

محدودیت پیامهای دایرکت اینستاگرام

محدودیت پیام‌های دایرکت اینستاگرام حدود 50 تا 80 مکالمه جدید در روز است. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر کاربر جدید اینستاگرام هستید، مجموع محدودیت فعالیت شما 500  عدد در روز است. این عدد شامل لایک، نظر، دنبال کردن و لغو فالو می‌شود. همچنین می‌توانید روزانه 20 تا 50 پیام دایرکت ارسال کنید.

محدودیت هشتگ اینستاگرام

انتخاب هشتگ مناسب به معنای افزایش میزان لایک، بازدید، کامنت و فالوور است، اما در استفاده از آن‌ها نباید زیاده روی کرد. در حقیقت قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام اعلام می‌کند که برای  هر پست می‌توانید از 30 هشتگ استفاده کنید.

محدودیت استوری اینستاگرام

محدودیت استوری برای کاربرانی است که استوری‌های زیادی را در طول روز به اشتراک می‌گذارند. به هر حال طبق آخرین قوانین اینستاگرام شما قادر هستید تا 100 استوری را در آیدی پیج خود به اشتراک بگذارید.

محدودیت هایلایت استوری اینستاگرام

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای هایلایت استوری اینستاگرام وجود ندارد.

محدودیت آی‌جی‌تی‌وی اینستاگرام

محدودیت آی‌جی‌تی‌وی اینستاگرام در نسخه‌های قبلی بازه زمانی حداقل و حداکثر داشت، ولی نسخه جدید اینستاگرام تنها برای حداکثر میزان آن محدودیتی در نظر گرفته است. در حقیقت شما می‌توانید ویدئوهایی تا  ساعت زمان را در اینستاگرام نشر دهید.

محدودیت تگ اینستاگرام

اگر علاقه مند به تگ کردن افراد هستید، باید بدانید که حداکثر تعداد تگ در روز 20 عدد است.

محدودیت منشن اینستاگرام

میزان محدودیت منشن برای هر پست به طور روزانه حداکثر 10 کاربر اینستاگرام است.

محدودیت کاراکتر نام اکانت اینستاگرام

همچنین محدودیتی برای تعداد کاراکترهایی که یک اکانت اینستاگرام می‌تواند داشته باشد وجود دارد که معادل 30 کاراکتر است.

محدودیت تعداد کاراکترهای بیو اینستاگرام

تعداد کاراکترهای بیو اینستاگرام بیش از 150 نمی‌تواند باشد.

محدودیت پست روزانه اینستاگرام

همه کاربران اینستاگرام می‌توانند هر روز تا حد امکان پست بگذارند و هیچ محدودیتی برای پست های روزانه اینستاگرام وجود ندارد.

 محدودیت اشتراک گذاری عکس و ویدیو

هیچ یک از کاربران اینستاگرام مجاز به کپی کردن مطالب و اشتراک گذاری آن به عنوان محتوای خود نیستند. همچنین تصاویر برهنه در اینستاگرام ممنوع است، اما برهنگی در عکس‌ها و مجسمه های نقاشی شده مجاز بوده.

قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام را با ما یاد بگیرید.

کلام آخر

قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام است که این پلتفرم را برای اکثر کاربران آن به محلی امن تبدیل کرده. آگاهی از این قوانین برای تمامی کاربران اینستاگرام امری ضروری به شمار می‌آید، چراکه در صورت لغو این قوانین اینستاگرام با کاربر برخورد خواهد کرد و تکرار آن منجر به بسته شدن پیج می‌شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.