7 مشکل اینستاگرام و راه حل آن‌ها در سال 2022

اینستاگرام برنامه‌ای پیشرو در زمینه تبلیغات و بازاریابی است که در سال‌های اخیر کاربران بسیاری را به خود جذب کرده. با وجود اینکه اینستاگرام از جمله محبوب‌ترین و کارآمدترین برنامه‌ها به شمار می‌آید، ولی همانند سایر رسانه‌های اجتماعی ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. در این متن قصد داریم به بررسی 7 مشکل اینستاگرام بپزدازیم. ما را تا پایان متن همراهی کنید.

7 مشکل اینستاگرام + راه حل آن‌ها

دانستن رایج‌ترین مشکلات اینستاگرام به شما در حل سریع آن کمک خواهد کرد. از این رو در ادامه به معرفی مشکلات رایح اینستاگرام و راه حل آن خواهیم پرداخت.

7 مشکل اینستاگرام + راه حل آن‌ها

ارسال در Optimum Times

بیزینس اکانت اینستاگرام تحلیل‌هایی را به کاربران ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توان مدت زمان حضور مخاطب‌‌ها را دریافت. این زمان دقیقا همان موقعی است که باید پست‌ها و محتواهایتان را برای رسیدن به بیشترین میزان تعامل و بازدید به اشتراک بگذارید.

با این وجود ممکن است که به هر دلیل امکان نشر محتوا در ان زمان برای شما وجود نداشته باشد. فیس‌بوک برای چنین مشکلی امکان برنامه‌ریزی پست را قرار داده، ولی متاسفانه آخرین ورژن اینستاگرام نیز چنین امکانی را ندارد. با این حال برنامه‌های متنوعی وجود دارد که به شما در حل این مشکل کمک می‌کند. در ادامه به معرفی این برنامه‌ها خواهیم پرداخت.

HubSpot

مهم‌ترین مزیت برنامه HubSpot امکان ادغام اینستاگرام با آن است. این مزیت موجب می‌شود که شما محتوا را از درون ابزار خود ایجاد کنید و آن را برای انتشار از قبل برنامه‌ریزی کرده. در حقیقت اپلیکیشن نام‌برده بهترین راه حل برای رفع اولین مشکل اینستاگرام در لیست ما است.

با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توانید برای صرفه جویی در زمان خود پست‌هایتان را به صورت انبوه و یکباره آپلود کنید. همچنین با استفاده از ابزارهای برنامه HubSpot به راحتی متوجه خواهید شد که به چه میزان و چگونه کاربران اینستاگرام به پست‌های شما رسیده‌اند.

Buffer

بافر یک برنامه رسانه اجتماعی فوق‌العاده است که نه تنها اینستاگرام بلکه سایر پلتفرم‌ها را برای شما ساده می‌کند. با کمک این برنامه به راحتی می‌توانید چندین پست را برای هفته برنامه ریزی کرده. بدین منظور تنها کافی است که تصاویر و کپشن مربوط به آن را در برنامه وارد کنید. همچنین امکان اضافه کردن هشتگ‌ها در برنامه بافر برای شما وجود دارد.

در نهایت باید تاریخ و زمان ارسال پست در اینستاگرام را تعیین کنید. بافر به شما امکان نشر یک پست را در چند رسانه اجتماعی فراهم خواهد کرد.

بافر راه حل اولین مشکل اینستاگرام

Later

لیتر برنامه رسانه اجتماعی است که مخصوص اینستاگرام طراحی شده. این برنامه به شما در حل بسیاری از مشکل‌های اینستاگرام کمک می‌کند. با کمک این برنامه می‌توانید کل فید خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که تم زیبایی ایجاد شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تم‌ها نقش موثر کننده‌ای در جذب مخاطب‌ها دارد. از این رو از شما دعوت می‌کنیم که مقاله 10 تم محصور کننده اینستاگرام را مورد مطالعه قرار دهید. Later دومین مشکل اینستاگرام یعنی عدم نبود تقویم محتوایی را نیز بر طرف کرده. این برنامه تقویم بصری را برای حل این مشکل طراحی کرده است. برنامه Later امکان انتشار خودکار پست را نیز در اختیار بیزینس اکانت‌ها قرار می‌دهد.

پاک کردن دنبال کنندگان

زمانی که نام تجاری شما در اینستاگرام محبوب و معروف می‌شود، پیگیری افرادی که شما را دنبال کرده‌اند ممکن است کمی سخت باشد، البته این مورد در خصوص کسانی که شما را آنفالو کرده‌اند نیز صادق است. شاید این مشکل اینستاگرام چندان بزرگ به نظر نرسد، ولی باز باید به آن توجه کرد. برای حفظ تصویر برند خود باید از وجود فالوورهای معتبر اطمینان داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید حساب هایی که شما را دنبال نکرده‌اند آنفالو کنید، می‌توانیداز برنامه Combin کمک بگیرید. پس از نصب این برنامه به تب کاربران آن رفته و روی گزینه Not Followers کلیک کنید. حال برای آنفالو کردن تمامی کسانی که شما را فالو نکرده‌اند کافی است روی گزینه انتخاب همه کلیک کنید و در نهایت گزینه Unfollow The Users را انتخاب کرده.

پاسخ به نظرات

زمانی که به تازگی در اینستاگرام فعالیت خود را شروع کرده‌اید، پیگیری نظرات و پاسخ به آن‌ها کار سختی نیست، ولی زمانی که صفحه شما رشد کرده و تعداد پاسخ‌ها و نظرات شما افزایش پیدا می‌کند،پاسخگویی به نظرات سخت و زمان‌بر می‌شود. برای حل این مشکل اینستاگرام نصب برنامه Lconosquare را پیشنهاد می‌دهیم.

این برنامه لیستی از آخرین پست‌های شما را در یک صفحه نمایش می‌دهد. علاوه بر این شما را از تمامی پیام‌ها و نظراتی که پاسخ نداده‌اید مطلع می‌کند. این کار یافتن نظرات و پاسخ دادن به آن‌ها را برای شما بسیار آسان می‌کند. امکان پاسخ گویی به نظرات در این برنامه نیز وجود دارد.

با نصب برنامه Lconosquare سومین مشکل اینستاگرام را نیز برطرف کنید.

ویرایش عکس‌ها در موبایل

ویرایشگر و فیلترهای عکس عالی هستند. با این حال ویرایش عکس‌ها در صفحه نمایش کوچک گوشی کمی سخت است. زمانی که شما از این عکس در جای دیگری نیز استفاده خواهید کرد، ویرایشگر اینستاگرام گزینه‌ای ناامید کننده است.

در حالی که برنامه اینستاگرام در نسخه ویندوز نیر وجود دارد، امکان ویرایش یا آپلود تصاویر در نسخه ویندوز اینستاگرام وجود ندارد. این مشکل اینستاگرام افرادی را که به دنبال ویرایش روی دسکتاپ هستند را آزار خواهد داد.

با این وجود برنامه Lconosquare این مشکل را نیز به راحتی حل می‌کند. در حالی که برنامه نامبرده به شما امکان مشاهده پست‌ها، لایک و کامنت گذاشتن را می‌دهد، اجازه پست کردن تصاویر را در نسخه ویندوز صادر می‌کند.

با استفاده از این ابزار به راحتی می‌توانید با استفاده از صفحه نمایش بزرگتر عکس‌هایتان را آن طور که مایلید ویرایش کنید. علاوه بر این با کمک صفحه کلید کامل تایپ برای شما ساده‌تر و راحت‌تر خواهد شد.

ارسال محتوا در سایر رسانه‌های اجتماعی

اینستاگرام گزینه اشتراک گذاری پست‌های خود را در فیسبوک نیز امکان پذیر کرده است. با این حال اگر تمایل دارید پست‌های اینستاگرام خود را در سایر پلتفرم‌ها به اشتراک بگذارید، می‌توانید از برنامه بافر کمک بگیرید. علاوه بر این برنامه IFTTT نیز گزینه‌ای ایده آل برای انتشار پست‌های اینستاگرامی در سایر پلتفرم‌ها است.

برنامه‌های بافر و IFTTT راه حل پنجمین مشکل اینستاگرام هستند.

نظر دادن در مورد پست‌های دیگران

اینستاگرام برای ایجاد محیطی سالم کامنت‌ها را محدود کرده است. بیشتر کاربران اطلاعی از محدودیت اینستاگرام در خصوص کامنت‌ها ندارند. از این رو لازم می‌دانیم که در این خصوص توضیحاتی را ارائه دهیم. به طور کلی اینستاگرام کامنت‌های زیر را نمی‌پذیرد:

  • کامنت‌هایی حاوی بیش از 5 تگ
  • کامنت‌هایی شامل بر بیش از 30 هشتگ
  • کامنت‌های مکرر و یکسان زیر یک پست

از این رو در هنگام کامنت‌ گذاشتن لازم است که موارد بالا را در نظر بگیرید و هیچ یک از آن‌ها را به کار نبرید. در صورتی که موارد گفته شده را رعایت نکنید، ممکن است که اینستاگرام اجازه نشر کامنت را به شما ندهد. در حقیقت کاهش فاکتورهای ذکر شده در بالا می‌تواند به شما در حل چنین مشکلاتی در اینستاگرام کمک کند.

مشکلات IGTV

آی‌جی‌تی‌وی از جمله ابزار اینستاگرامی است که امروزه به همه ویدئوهای اینستاگرامی اطلاق می‌شود. این ابزار به کاربران اینستاگرام امکان کنترل ویدئو را می‌دهد. در حالی که ممکن است ویدیوها در برنامه موبایل اینستاگرام عالی به نظر برسند، وقتی آن‌ها را روی دسکتاپ یا سایر صفحه‌های بزرگتر مشاهده می‌کنید، داستان کاملاً متفاوت می‌شود. کیفیت پایین ویدیوها می‌توانند برای بینندگان آزاردهنده باشند. این مشکل اینستاگرام به راحتی قابل حل شدن است.

برخلاف عکس‌ها و ویدیوهای معمولی شما می‌توانید ویدیوهای IGTV را مستقیماً از دسکتاپ خود آپلود کنید. آپلود آن‌ها از دسکتاپ می‌تواند به کیفیت ویدیوها کمک کند. در این حالت ویدیو شما هم در حالت موبایل و هم در حالت دسکتاپ به خوبی ظاهر خواهند شد.

هفتمین مشکل اینستاگرام با آی‌جی‌تی‌وی به راحتی حل می‌شود.

برای انجام این کار، باید به Instagram.com بروید. سپس به پروفایل خود رفته و گزینه IGTV را در زیر استوری‌ها انتخاب کنید. گزینه‌ آپلود یک ویدیوی جدید IGTV  در این قسمت وجود دارد. همچنین گزینه‌هایی را برای اضافه کردن عکس روی جلد، عنوان و توضیحات به شما نشان داده می‌شود. برای آشنایی با تنظیمات آی‌جی‌تی‌وی از شما دعوت می‌کنیم که مقاله آموزش صفر تا صد آی‌جی‌تی‌وی اینستاگرام را مورد مطالعه قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که رزولوشن ویدیو باید 9:16 باشد، بنابراین ممکن است از شما خواسته شود اندازه آن را تغییر دهید.

کلام آخر

اینستاگرام که در ابتدا به عنوان یک برنامه بصری پا به جهان ارتباطات گذاشت. در سال‌های اخیر به همه ثابت کرد که فراتر از یک رسانه اجتماعی است. این اپلیکیشن با ارائه ابزارهای خارق‌العاده بازاریابی تبلیغات را در سراسر جهان متحول ساخت. به طوری که هر کسب وکاری برای برند شدن نیاز به تبلیغ در اینستاگرام دارد. با وجود تمامی مزیت‌های این برنامه مشکلاتی در آن دیده می‌شود. در متن فوق ما تنها به بررسی 7 مشکل اینستاگرام و راه‌های آن پرداختیم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.