معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی

بلاگری شغلی محبوب در ایران و جهان است که جز ده شغل پردرآمد به شمار می‌آید. وجود پنجاه میلیون فالوور ایرانی است که افراد بسیاری را ترغیب به این کار می‌کند، ولی برای موفقیت در بلاگری چه باید کرد؟ بهترین راه برای یادگیری اصول بلاگری آشنایی با بهترین بلاگرهای ایرانی و راز موفقیت آن‌ها است. در صورتی که تمایل دارید با معروف‌ترین و بهترین بلاگرهای ایرانی و دلایل موفقیت آن‌ها آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی

بلاگرهای بسیاری در ایران در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند، ولی تمامی این افراد به موفقیت قابل قبولی نرسیدند. در ادامه به معروف‌ترین آن‌ها و دلایل موفقیت‌شان خواهیم پرداخت. البته معیار ما از موفقیت میزان بازدید پست‌ها در کنار تعداد فالوور است.

Emel Beauty

امل بیوتی از جمله بیوتی بلاگرهایی به شمار می‌آید که مدت زمان کمی وارد این کار شده، ولی در همین مدت زمان کم به موفقیت قابل قبولی رسیده است. در حال حاضر امل نزدیک به دو میلیون و دویست هزار نفر فالوور دارد. البته این تعداد فالوور کمتر از 6 ماه به پیج امل اضافه شدند.

شاید بتوان ادعا کرد که رکورد بیشتری بازدید در دست امل با 13 میلیون ویو است. ویدئویی که آغازگر درخشش این بلاگر معروف ایرانی شد و اما دلایل موفقیت امل بیوتی که به شرح زیر آماده:

 • عدم توهین به فرد، مذهب، اعتقاد، ملیت و …
 • تولید محتوای منظم
 • توانایی بالا در ادیت ویدئوها
 • عدم حاشیه پردازی
 • عدم شایعه پردازی
 • عدم نمایش زندگی شخص

و مهمتر از همه خلاقیت در تولید محتوا که بیشتر از موارد فوق به رشد او کمک کرد. امل اولین بیوتی بلاگر ایرانی است که در حین دابسمش آهنگ‌های جذاب و رپ آرایش می‌کند و از این طریق محصولی جدید را معرفی کرده است.

امل بیوتی یکی از بیوتی بلاگرهای ایرانی است که معروفیت قابل توجهی در مدت زمان کمی کسب کرده است.

سرنا امینی

سرنا معروف‌ترین واینر ایرانی است که بیش از 6 میلیون فالوور دارد. البته تنها تعداد بالای فالوور امل موجب انتخاب او به عنوان یکی از معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی نشده است. ویدئوهای سرنا در فضای اینستاگرام با تعداد بالایی بازدید نیز مواجه می‌شود. از دلایل موفقیت سرنا نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب استایل و ظاهری ساده
 • عدم توهین به عقیده، مذهب، ملیت و …
 • خلاقیت در تولید محتوا
 • استفاده از نوستالژی در ساخت ویدئوها
 • داشتن پوشش در ویدئوها
 • و … از جمله مواردی است که منجر به موفقیت و معروف شدن این بلاگر ایرانی شده است.

سیسی

سیسی یا همان سحر از دیگر بلاگرهای ایرانی است که در اینستاگرام به محبوبیت و معروفیت قابل توجهی رسیده است. سیسی به عنوان بلاگر روزمرگی فعالیت دارد که بیش از یک میلیون فالوور دارد. او به عنوان یک بلاگر روزمرگی از زندگی شخصی خود از نحوه آشنایی با همسرش، اتفاقات روزمره زندگی، طلاق، مریضی و … ویدئوهایی تولید کرده و در قالب استوری و پست آن‌ها را منتشر می‌کند.

سیسی یکی از معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی است

دلیل موفقیت یک بلاگر روزمرگی همین نشان دادن خصوصی‌ترین مسائل زندگی است که سیسی نیز در این زمینه بسیار موفق بوده. از این رو قبل از آن که این زمینه بلاگری را انتخاب کنید به عواقب آن نیز بیاندیشید، چراکه زندگی شما بیشتر از سایر بلاگرها زیر نظر فالوورها قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این سعی کنید به عنوان یک قهرمان و کسی که با مشکلات و سختی‌های زندگی‌اش کنار می‌آید خود را نشان دهید. به خاطر داشته باشید که یک قهرمان هم گاهی اوقات خسته و نا امید می‌شود؛ بنابراین ناباورانه خود را در قالب یک قهرمان خستگی ناپذیر نشان ندهید. جملات انگیزشی نیز در این بین به شما کمک می‌کند.

سیسی نیز علاوه بر این که یک شخصیت با اعتقادات میانه از خودش نشان داد تمامی موارد فوق را در بلاگری خود پیاده می‌کند. داشتن اعتقادات میانه باعث می‌شود که شما هم مخاطب‌هایی با اعتقادات مذهبی، هم افراد میانه و هم کسانی که اعتقاد خاصی ندارند را به راحتی جذب خود کنید. همچنین او تمام تلاش خود را می‌کند که به هیچ فردی توهین نکند.

هدی رستمی

هدی رستمی بلاگری است که در زمینه گردشگری و مسافرت تولید محتوا می‌کند. او به هیچ وجه از زندگی شخصی خود تصویری را نشان نمی‌دهد، ولی توانسته نزدیک به 600 هزار فالوور را جذب کند. هدی جاهایی دست نیافتنی مانند بخش‌هایی از آفریقا، مکزیک، قرقیزستان و … را نشان می‌دهد. محتوا سازی او به گونه‌ای است که تمامی زوایای شهرهای توریستی از چگونه رایگان سفر کردن به آن منطقه، سیاست، معماری، زندگی اجتماعی و … نشان داده می‌شود.

نواب ابراهیمی

نواب ابراهیمی از دیگر بلاگرهای ایرانی است که به واسطه این شغل به شهرت رسیده است. نواب به عنوان یک آشپز با معرفی طرز تهیه غذاهای ایرانی و خارجی، دسرها، سالادها، نان‌ها، سوپ‌ها و …  توانسته به این شهرت برسد. معرفی غذاهای متنوع عامل اصلی موفقیت این بلاگر ایرانی است، البته نمی‌توان صدای خوش و جذاب او را به عنوان عامل موفقیتش در نظر نگرفت.:)

نواب ابراهیمی از جمله بلاگرهای ایرانی موفق در اینستاگرام است.

جواد خواجوی

جواد خواجوی از دیگر بلاگرهای موفق است که با صداگذاری روی ویدئوها بیش از سه و نیم میلیون فالوور را در اینستاگرام به خود جذب کرده است. جواد یک جوان مشهدی است که همین لهجه مشهدی عامل موفقیت او بوده.

ویدئوهای قدیمی، فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی، راز بقا و … همه با صدا گذاری‌های جواد خواجوی با لهجه شیرین مشهدی او رنگ و رویی دیگر می‌گیرند. جواد نیز مانند سایر افراد این لیست در هیچ یک از استوری‌ها یا ویدئوهایش به هیچ مذهبو اعتقادی توهین نمی‌کند. از این رو توانسته نظر تمامی افراد را با موفقیت به خود جلب کند.

محمد لقمانیان

محمد لقمانیان یا همان لقمه شو معروف اینستاگرام عروسک گردان متبحر ایرانی است که پیش‌تر هنر او را در سری فیلم‌های کلاه قرمزی می‌دیدیم. محمد لقمانیان به همراه عروسکش ویدئوهای خلاقانه‌ای را طراحی و می‌سازد. موضوع‌های سیاسی که او برای ویدئوهایش انتخاب می‌کند به موفق‌ و دیده شدنش بیشتر کمک کرده است. البته خلاقیت در ایده پردازی مهم‌ترین عامل موفقیت محمد به شمار می‌آید.

محمد لقمانیان یکی از معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی به شمار می‌آید.

بهار صالح ‌نیا

بهار یک عکس ساکن آمریکا است که ترفندهای عکاسی را در اینستاگرام آموزش می‌دهد. استفاده از لوکیشن‌های زیبا، عدم توهین به فرد، گروه یا اعتقادی، آموزش نکات جذاب و رایگان عکاسی و فیلمبرداری از جمله دلایل موفقیت این بلاگر ایرانی به شمار می‌آیند.

این نکته را به خاطر داشته باشید در صورتی که در زمینه آموزش فعالیت دارید باید نکانتی خاص و منحصر به فردی را که مخاطب را به خود جذب می‌کند را تولید کنید. همچنین برای دیده شدن و جلب نظر کاربران در اکسپلور اینستاگرام برای ویدئوهای خود کاور درست کنید. برای کاور ویدئو هم تیتری در نظر بگیرید. تیتری را انتخاب کنید که جذاب و مخاطب جذب کن باشد.

رضا آرش نیا

رضا آرش نیا از دیگر بلاگرهای ایرانی است که با آموزش زبان انگلیسی به سبکی نوین توانسته تعداد بالایی فالوور جذب کند. رضا با ساخت ویدئوهایی جذاب در زمینه آموزش زبان انگلیسی در این سال‌ها در اینستاگرام فعالیت داشته. استفاده از سکانس‌های ویدئوها موجب شده که لغات یا گرامر زبان انگلیسی راحت‌تر قابل یادگیری باشد. عامل موفقیت این بلاگر ایرانی نیز خلاقیت در نوع محتواهای تولیدی‌اش است. مهم نیست که در چه زمینه‌ای از بلاگری فعالیت می‌کنید اگر خلاقیت را در تمامی ویدئوهای خود پیاده کنید مطمئن باشید که در زمان کمی به موفقیت و جذب تعداد بالایی فالوور خواهید رسید.

دکتر سام پورنژاد

دکتر سام پورنژاد بلاگری است که در زمینه پزشکی و موارد مربوط به سلامتی فعالیت دارد. تا کنون او توانسته نزدیک به 500 هزار نفر فالوور را جذب کند. سام نکات مختلفی را در زمینه‌های پزشکی مطرح می‌کند و همین موجب معروفیت او در اینستاگرام شده است.

والو لند

والو در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی منزل فعالیت دارد. او تمامی نکاتی که برای طراحی خانه به آن نیاز خواهید داشت را مطرح می‌کند. والو از همین طریق توانسته نزدیک به 500 هزار فالوور را در اینستاگرام جذب خود کند. والو تمامی ظرافت‌های یک دکوراسیون جذاب را می‌داند و به تمامی آن‌ها می‌پردازد و همین دو عامل است که موجب موفقیت او شده.

والو از دیگر بلاگرهای ایرانی موفق در اینستاگرام است.

احمد کلاته

احمد کلاته از جمله افرادی است که بیشتر کاربران اینستارگرام را به راه اندازی کسب و کاری در این برنامه دعوت می‌کند. احمد نیز از این راه کسب درآمد دارد. در واقع او بلاگری است که فوت و فن‌های کسب و کارهای اینستاگرامی را آموزش می‌دهد.

البته احمد در این بین از زندگی شخصی خود نیز استوری‌هایی منتشر می‌کند و از مخاطبانش هم همیشه می‌خواهد که برای جلب فالوورها کمی زندگی شخص‌شان را نیز در معرض دید قرار دهند. استوری‌های انگیزشی احمد کلاته نیز در میزان محبوبیت او بی تاثیر نیست.

کلام آخر

بلاگری در ایران طرفداران زیادی دارد و البته کسانی که در این کار مشغول هستند درآمد بالایی نیز کسب می‌کنند. یکی از راه‌های موفقیت در این راه الگو برداشتن از بلاگرهای ایرانی موفق است. از این رو در متن بالا به طور کامل 12 بلاگر ایرانی موفق و دلایل موفقیتشان را مطرح کردیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.