محل درآمد بلاگر اینستاگرام از کجاست؟

با وجود این که بلاگری جز ده شغل برتر در دنیا مطرح شده است و بلاگرهای ایرانی از این راه به درامدهای میلیونی یا حتی میلیاردی رسیده‌اند، ولی بسیاری از اولیا این کار را بدون آخر و عاقبت خوب می‌دانند. از این رو با بلاگر شدن دختر یا پسرشان موافق نیستند. برای این که بتوان موافقت پدر و مادرها را کسب کرد، شاید بهتر باشد که در ابتدا محل درآمد بلاگر اینستاگرام را دانست.

در صورتی که شما نیز قصد دارید بلاگر شوید، توصیه می‌کنیم که متن زیر را بخوانید و با محل درآمد آن‌ها آشنا شوید.

بلاگر اینستاگرام کیست؟

قبل از ان که در خصوص نحوه و محل درامد بلاگرها مطالبی را مطرح کنیم بهتر می‌دانیم که نگاهی کوتاه به کار بلاگرها و ماهیت آن‌ها بپردازیم. در حقیقت بلاگری کیست و به چه افرادی بلاگر می‌گویند؟

به کسانی بلاگر می‌گویند که در اینستاگرام، وب، یوتیوب یا … محتوا تولید می‌کنند. بلاگرها انواع مختلفی که دارند که در زمینه‌های مختلفی اعم از آموزش آرایش و مراقبت‌های پوستی، آشپزی، لایف استایل، مسافرت و گردشگری، دکوراسیون داخلی، آموزش زبان خارجی و … فعالیت داشته.

درست است که در سال‌های اخیر افرادی در قالب بلاگری با حاشیه پردازی، نشر اکاذیب، شایعه پردازی و نشر محتواهای غیر اخلاقی دید بدی نسبت به این شغل ایجاد کرده‌اند، ولی تعداد بلاگرهایی با نقش مثبت و موثر نیز در اینستاگرام کم نیستند.

افرادی که با آموزش رایگان هم شما را به سودی می‌رسانند هم خودشان به منبع درامد قابل اطمینانی دسترسی پیدا می‌کنند. در حقیقت بلاگری یک شغل دو سر سود به حساب می‌آید. از شما دعوت می‌کنم که قبل از رسیدن به اصل موضوع مقاله‌های زیر را نیز مورد مطالعه قرار دهید:

معروف‌ترین بلاگرهای ایرانی + دلیل موفقیت آن‌ها

آموزش صفر تا صد بلاگر لایف استایل

با این 8 مرحله بلاگر لایف استایل شوید

5 ایده فوق‌العاده بلاگری بدون چهره

انواع بلاگری اینستاگرام + روش کسب درآمد از آن

آیا از منبع درآمد بلاگرهای اینستاگرام اطلاعی دارید؟

راه‌های درآمد بلاگرهای اینستاگرام

حیات و ممات بلاگرهای اینستاگرام به تولید محتوا وابسته است. تولید محتوا در قالبی از قبیل استوری، ویدئو، ریلز، آ‌ی‌جی‌تی‌وی، لایو، عکس و … همه به نوعی حیات و در حقیقت منبع کسب درآمد بلاگرهای اینستاگرام هستند.

در ابتدا شاید بلاگرها به سلیقه و خاص خودشان محتواهایی را تولید می‌کنند، ولی بعد از آن که به تعداد مشخصی بازدید و فالوور رسیدند بنا به در خواست و سفارش برندها و مشتری‌هایشان محتوا تولید می‌کنند. در ادامه به طور کامل شما را با منبع‌های درآمد بلاگرهای اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

منابع درآمد بلاگر اینستاگرام

لیست‌های غیر رسمی از میزان درآمد بلاگرهای ایرانی در اینستاگرام وجود دارد که همه این لیست‌ها خبر از درآمدی بالا و میلیونی می‌دهد. درست است که هیچ یک از این لیست‌ها توسط خود بلاگرهای تایید نشده، ولی مشخص است که میزان درآمد آن‌ها در همین حدود مطرح شده است. به طور مثال میزان حقوق یک بلاگر لایف استایل مانند همسر شاهرخ استخری ماهانه در حدود 500 میلیون تومان ذکر شده.

البته همان طور که در متن بالا توضیح دادیم این ارقام و اعداد از سمت خود ایشان تایید نشده است. با این حال هر چه در اینستاگرام تعداد فالوور و بازدید بالایی داشته باشید، مطمئناً به درامد بالاتری خواهید رسید.

تبلیغات

اولین و بیشتری سهم درامد بلاگرهای اینستاگرام از راه تبلیغات است. در واقع اینستاگرام امروزه بهترین رسانه برای تبلیغات محصولات و خدمات به شمار می‌آید. همچنین بلاگرها بهترین افراد برای انجام این کار هستند. تبلیغات به شکل‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در ادامه قصد داریم به طور کامل هر یک از آن‌ها را به طور کامل توضیح دهیم.

تبلیغات محصولات

اینستاگرام امروزه به یک بازار مصور و بصری با تعداد بسیار بالایی مشتری در یک زمان است. در حقیقت بصری بودن اینستاگرام و  وجود همین تعداد بالای فالوور است که این برنامه را به پلتفرمی مناسب و خارق‌العاده برای تبلیغات تبدیل می‌کند. ب

بلاگرهای بهترین افراد برای تبلغ محصولات مختلف در اینستاگرام هستند، چراکه ارتباط نزدیکی با فالوورهای خود برقرار می‌کنند. همین ارتباط نزدیک است که موجب قبول آن محصول از سمت فالوورهای می‌شود. البته خیلی مهم است که بلاگرها محصولات را همان طور که هستند بدون هیچ مبالغه‌ای تبلیغ کنند. در غیر این صورت اعتبار و محبوبیتشان را از دست می‌دهند.

درآمد بلاگرهای اینستاگرام از تبلیغات محصولات به عوامل متعددی وابسته است. این عوامل به شرح زیر هستند:

  • تعداد فالوور
  • میزان بازدید پست‌ها
  • میزان بازدید استوری
  • میزان تعامل فالوورها با او

البته این که چند درصد درامد بلاگری در اینستاگرام از این طریق است نیز به نوع و زمینه بلاگری وابسته خواهد بود. به عنوان مثال کسی که بیوتی بلاگر یا بلاگر لایف استایل است بیشتر از یک بلاگر گردشگری محصول تبلیغ می‌کند.

تبلیغات محصولات از جمله منابع درامد بلاگر اینستاگرام است.
تبلیغ خدمات

اما فقط محصولات نیستند که در اینستاگرام برای فروش بیشتر تبلیغ می‌شوند، خدمات نیز نیاز به تبلیغ دارند. البته تعداد بلاگرهایی که مناسب برای تبلیغات خدمات هستنند محدودتر خواهند شد. تبلیغات خدمات شامل تبلیغ آموزشگاه، پزشک، مرکز درمان و می‌شود.

برای تبلیغات آموزشگاه‌های کنکور بهترین افراد تیک‌تاکرهای اینستاگرام یا واینرهای نوجوان هستند، ولی برای مراکز درمان هیچ محدودیتی وجود ندارد. با این حال بلاگرهای لایف استایل بیشتر مورد هدف قرار می‌گیرند.

تبلیغات پیج‌های اینستاگرام

دسته سومی که در اینستاگرام تبلیغات گسترده‌ای را به بلاگرها سفارش می‌دهند پیج‌های اینستاگرامی هستند. بله علاوه بر محصولات و خدمات پیج‌های اینستاگرامی نیز به تبلیغ احتیاج دارند. پیج‌هایی که به تازگی کار خود را در اینستاگرام آغاز کرده‌اند برای جلب فالوورهای دست به دامن تبلیغات می‌شوند.

شاید فالوورهای بلاگرهای اینستاگرامی اشتیاق بالایی به فالوو کردن پیج جدیدی داشته باشند. پس اکثر بلاگرها واینفلوئنسرهای جدید از این موقعیت استفاده می‌کنند.

از جمله منابع درآمد بلاگر اینستاگرام می‌توان به تبلیغ پیج‌های جدید اشاره داشت.

راه اندازی فروشگاه

یکی دیگر از راه‌های درآمد بلاگر اینستاگرام راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرامی است. در واقع بیشتر بلاگرهای با چنین هدفی وارد این کار می‌شوند. با توجه به این که تعداد بلاگرهای اینستاگرام رو به افزایش است. آن‌ها برای آینده خود منبع درآمدی مطمئن در نشر می‌گیرند.

در ابتدا از طریق بلاگری به شهرت و ثروت قابل توجهی دست پیدا می‌کنند. سپس به واسطه همین سرمایه و شهرت اقدام به راه اندازی فروشگاه و فروش محصولات یا خدمات خود می‌کنند. به عنوان مثال راضیه میرزایی در ابتدا به کمک تبلیغات پیج خود به کمک سایر بلاگرها در کمتر از چند ماه نزدیک به دو میلیون فالوور را جذب کرد. در وهله بعد شروع به فروش بسته‌های آموزشی خود نمود.

همچنین نواب ابراهیمی بلاگر ایرانی که به آموزش آشپزی در اینستاگرام می‌پردازد. فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش محصولات وابسته به آشپزی راه اندازی کرده. دکسی و چارلی دو تیک‌تاکر معروف آمریکایی نیز برند آرایشی خود را به واسطه همین معروفیت راه اندازی کرده‌اند.

دکسی و چارلی از جمله افرادی هستند که محل درامد بلاگری‌شان از طریق راه اندازی فروشگاه لوازم آرایش است.

سفر

جذب توریست یکی از راه‌های درامد کشورهای قدیمی، باستانی و البته مدرن است. در واقع توریست‌ها به همراه خود مشاغل جدیدی را می‌اورند. در دنیای امروزه یکی از راه‌های جذب توریست دعوت از بلاگرهای معروف است. در واقع بلاگرها در ازای مبلغی سفری لاکچری و رایگان را به سراسر دنیا خواهند داشت. بله یکی دیگر از راه‌های درآمد بلاگر اینستاگرام سفر و گردشگری است.

کشورهای بسیاری برای گسترش صنعت گردشگری خود دست به دامن بلاگرها می‌شوند. کشورهایی از قبیل ایتالیا، فرانسه، ازبکستان، ترکیه، دبی و حتی یکبار هم ایران از توریست‌های کشورهای آمریکایی، اروپایی، آسیایی و … به این منظور دعوت کرد.

بلاگرهای هدف برای این کار بلاگرهای گردشگری، بیوتی بلاگرها، بلاگرهای لایف استایل و … هستند. در حقیقت مم نیست که زمینه کاری شما چیست. چیزی که ارزش دارد میزان فالوور، بازدید و تعامل بلاگر با فالوورها است.

یوتیوب

و اما آخرین منبع درآمد بلاگرهای اینستاگرام که به تازگی بین آ‌ن‌ها بسیار مرسوم شده است. یوتیوب رسانه‌ای اجتماعی بوده که از طریق فروش اکانت و تبلیغ درامد زایی می‌کند. تمام کسانی که در یوتیوب تولید محتوا کنند به ازای میزان بازدیدی که دارند درآمد کسب می‌کنند.

از این رو بلاگرهای ایرانی در یک سال اخیر به این برنامه رو آورده‌اند. با توجه به این که یوتیوب در ایران فیلتر است تعداد افراد کمی از آن استفاده می‌کنند. به همین جهت بلاگرهای در اینستاگرام با تولید محتوا به شهرت می‌رسند. سپس به واسطه شهرت کسب کرده در یوتیوب فعالیت می‌کنند.

یکی از راه‌های درآمد بلاگر اینستاگرام فعالیت و تولید محتوا در یوتیوب است.

کلام آخر

شغل جذاب و شگفت‌انگیر بلاگری با حاشیه‌های بسیاری همراه است. بیشتر رسانه حدس‌هایی از میزان درآمد بلاگرهای در ایران می‌زنند، البته که میزان درآمد بلاگرهای خارجی به واسطه مالیات سالیانه‌شان مشخص می‌شود. همین شایعات و نجواها از میزان درآمد بالای بلاگرهای موجب شده که بسیاری از جوانان به سمت این شغل جذب شوند، ولی محل درآمد بلاگر اینستاگرام چیست؟

در متن بالا به طور کامل منابع درامد بلاگرهای اینستاگرام را معرفی کردیم. مهم‌ترین عاملی که چنین منابعی را توجیه به همکاری با بلاگرها می‌کند، میزان بازدید بالا و تعامل بالای  آن‌ها با مخاطبانشان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.