نحوه تغییر فونت اینستاگرام

یکی از راه‌های افزایش جذابیت محتوا و جلب توجه فالوورها تغییر فونت اینستاگرام است، اما این تغییر به همین راحتی‌ها صورت نمی‌گیرد، چراکه اینستاگرام فونت پیش فرضی برای متن‌ها در نظر دارد. همچنین هیچ گزینه دیگری برای تغییر فونت در برنامه خود ارائه نکرده است. البته در بخش استوری تعداد محدودی فونت انگلیسی وجود دارد. در حقیقت تنها راه ممکن برای تغییر فونت اینستاگرام استفاده از برخی برنامه‌ها یا سایت‌ها است که در این متن قصد داریم به طور کامل به آن‌ها بپدازیم. پس ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

تغییر فونت اینستاگرام

همان طور که در متن بالا توضیح دادیم، تغییر فونت اینستاگرام تنها از دو طریق ممکن است. استفاده از برنامه‌های تغییر فونت یا سایت‌ها که در ادامه قصد داریم هر یک از این دو عنوان را به طور کامل توضیح دهیم.

برنامه تغییر فونت

با وجود این که اینستاگرام برنامه‌ای بصری است، اما نمی‌توان از تاثیر کپشن و متن چشم پوشی کرد. خیلی از مواقع تنها یک جمله یا عبارت تاثیر بیشتری از صدها ویدئو با جلوه‌های ویژه و خاص دارد. فونت‌ها تاثیر متن‌ها را افزایش می‌دهند. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای پیروزی در رقابت ایجاد شده در اینستاگرام باید از هر ابزاری به درستی استفاده کنید.

به هر حال برنامه‌های متنوعی برای این کار موجود است، ولی همه آن‌ها ایده‌آل یا کاربردی نیست. از این رو برنامه‌های منحصر به فرد و کاربردی در این زمینه را به شما معرفی خواهیم کرد:

برنامه Font For Instagram

از جمله برنامه‌های رایگان و کاربردی برای تغییر فونت اینستاگرام می‌توان به برنامه پیش‌رو اشاره کرد. این برنامه از فروشگاه گوگل پلی نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن Font For Instagram استایل‌های متفاوت و جذابی را برای فونت ارائه می‌دهد. با این برنامه می‌توانید فونت‌های خود را تغییر دهید، سایز آن‌ها بزرگ یا کوچک کنید، رنگ آن را تغییر داده یا زاویه چرخشی در آن ایجاد کنید.

برای کار با این اپلیکیشن تنها کافی است که متن خود را تایپ کرده و تغییرات مد نظرتان را روی آن اعمال کنید. در نهایت متن را در اینستاگرام past کرده.

 

طبق تصویر فوق فونت اینستاگرام خود را تعییر دهید.

 

تغییر فونت استوری اینستاگرام با برنامه  Cool font

Cool fontاز جمله برنامه‌های رایگان است که برای تغییر فونت اینستاگرام کاربرد دارد. این برنامه را می‌توانید به راحتی از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. برنامه پیش‌رو قابلیت تغییر فونت را در استوری، بیو و کپشن برای شما فراهم می‌کند.

نحوه استفاده و کار با این برنامه نیز همانند سایر برنامه‌های موجود است. نکته مهم و قابل ملاحظه در خصوص این برنامه وجود استایل‌های یونیکد بوده. در حقیقت چنین فونت‌هایی برای تمامی کاربران و افراد قابل مشاهده است. برنامه Cool font برای تغییر فونت در سایر رسانه‌های اجتماعی نیز مفید واقع می‌شود.

 

 

نمایی از برنامه Cool font برای تغییر فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام با برنامه  Text Font Generator

برنامه پیش‌رو 30 فونت متغیر و جذاب را در اختیار شما قرار می‌دهد. نحوه استفاده از این برنامه نیز همانند سایر اپلیکیشن‌های معرفی شده است. برنامه Text Font Generator قابلیت اضافه کردن کاراکتر را نیز برای شما فراهم می‌کند. قابلیت رمزگذاری متن‌ها نیز با فعال سازی گزینه Encode برای شما فراهم می‌شود. با این ترفند اطمینان پیدا می‌کنید که هیچ فرد دیگری متن شما را نمی‌خواند و تنها فردی که به secret key دسترسی دارد می‌تواند متن را بخواند.

 

نمای برنامه Text Font Generator برای تغییر فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام با برنامه  Stylish Text

برنامه Stylish Text نیز برنامه‌ای رایگان و مفید برای تغییر فونت اینستاگرام است که 130 استایل متنوع و متفاوت را در اختیار شما قرار می‌دهد. رابط کاربری ساده و جذاب، قابلیت انتخاب متن و کپی آن نیز از دیگر ویژگی‌های این برنامه به شمار می‌آید.

علاوه بر مزیت‌های گفته شده در این برنامه می‌توانید نمادها، شکلک‌ها یا … را به متن خود اضافه کنید و از این طریق متنی منحصر به فرد داشته باشید. نحوه کار با این برنامه بسیار راحت بوده. تنها کافی است که متن مورد نظر خود را در نوار خالی بالای متن تایپ کنید. چند ثانیه انگشت خود را روی متن قرار دهید و  آن را کپی کنید. سپس مانند سایر برنامه‌های توضیح داده شده متن را در اینستاگرام paste کنید.

نمایی از برنامه Stylish Text برای تغییر فونت اینستاگرام

ساخت عکس نوشته فارسی با اپلیکیشن  Canva

در متن بالا برنامه‌های کاربردی و منحصر به فردی را برای تغییر فونت اینستاگرام معرفی کردیم، اما اگر قصد دارید عکس نوشته‌ای جذاب داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برنامه کانوا را امتحان کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که عکس نوشته‌ها تله خوبی برای افزایش بازدید محسوب می‌شوند. کانوا از جمله برنامه‌های محبوبی است که برای شاغلین اینستاگرامی استفاده از آن را توصیه می‌کنیم.

فونت‌های جذاب این برنامه به شما در جهت طراحی عکس نوشته کمک خواهد کرد. این برنامه صفحه زمینه‌های جذابی برای پست و استوری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که در فروشگاه گوگل نیز قابل دسترس است. این برنامه تعداد زیادی فونت جذاب برای شما فراهم می‌کند که قابل استفاده در سیستم عامل اندوید و ios است.

سایت‌های مناسب برای تغییر فونت اینستاگرام

در صورتی که تمایل به نصب برنامه ندارید، هیچ نگران نباشید، چراکه امکان تغییر فونت در برخی از سایت‌ها نیز وجود دارد. در ادامه بهترین و مهم‌ترین این سایت‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

وب سایت تغییر فونت igfonts

وب‌سایت پیش‌رو از جمله سایت‌هایی است که به صورت رایگان امکان تغییر فونت را به شما می‌دهد. از این سایت‌ها می‌توانید برای تغییر فونت کپشن، استوری و … استفاده کنید. برای استفاده از این سایت راهنمای زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • ابتدا به ادرس سایت یعنی https://igfonts.io بروید.
  • متن مورد نظر خود را در کادر مربوط به ان تایپ کنید. فونت‌های مختلف در کادر پایین صفحه قرار دارد.
  • برای دسترسی به تعداد نامحدودی فونت تنها کافی است که روی گزینه Load More Font کلیک کنید.
  • علاوه بر این گزینه Design for our font برای طراحی فونت و متن شما در نظر گرفته شده است.

نمای سایت آی‌جی‌فونت برای تغییر فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام با سایت  lingojam

lingojam  از دیگری سایت‌هایی است که برای تغییر فونت به صورت رایگان به کار می‌رود. رابط کاربردی و نحوه کار با این سایت بسیار راحت است. در این سایت نیز تنها باید در سایت آن عبارت خود را در کادر مربوطه‌اش (سمت چپ قرار دارد) وارد کنید. کادر سمت راستی نیز برای انتخاب فونت کاربرد دارد.

 

نمایی از سایت lingojam

تغییر فونت اینستاگرام با  سایت  sprezz keyboard

سایت فوق نیز مجموعه‌ای فونت‌های جذاب را در اختیار شما قرار می‌دهد. نحوه کار با این سایت نیز همانند سایت‌های نامبرده است. پس از کپی کرده متن آن را در قسمت  edit profile اینستاگرام در بخش بیو اضافه کنید.

نمایی از سایت edit profile

در انتها به این نکات دقت داشته باشید که امکان کار نکردن برخی از فونت‌ها در اینستاگرام وجود دارد. این اختلال به دلیل عدم نمایش برخی از نمادها و حروف توسط اینستاگرام است. همچنین به این نکته دقت داشته باشید که تمامی برنامه‌ها و سایت‌های معرفی شده در این متن فونت‌های متنوع انگلیسی ارائه می‌دهد. در صورتی که تمایل دارید فونت‌های فارسی متنوعی داشته باشید، می‌توانید فونت فارسی را به طور جداگانه دانلود کرده و آن را به برنامه خود اضافه کنید.

کلام اخر

تغییر فونت اینستاگرام از جمله راه‌کارهایی است که منجر به خاص و ویژه شدن صفحه و پست‌های شما می‌شود. با توجه به اینکه تنها یک فونت پیش‌فرض در اینستاگرام وجود دارد. در این متن انواع برنامه‌ها و روش‌ها برای تغییر فونت را آموزش داده‌ایم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.