نحوه تنظیم تقویم محتوایی اینستاگرام در سال 2022

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک عنصر حیاتی در هر کسب و کاری است. در حقیقت 79 درصد از کاربران اینستاگرام معتقد هستند که محتواهای تولید شده در اینستاگرام به طور قابل توجهی در تصمیمات خرید آن‌ها تاثیر می‌گذارد. بنابراین تولید محتوای منظم در اینستاگرام برای بهینه سازی استراتژی تبلیغاتی شما ضروری است. یک راه عالی برای مدیریت محتوای اینستاگرام برای کسب و کار استفاده از تقویم محتوایی اینستاگرام است.

تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

تقویی محتوایی نوعی ابزار مدیریتی برای تولید محتوا در اینستاگرام است که مشخص می‌کند چه چیزی را چه زمانی پست کنید. در ادامه به طور کامل در خصوص نحوه طراحی و استفاده از این تقویم مطالب ارزشمندی را آورده‌ایم. اما قبل از آن بهتر است بدانید که چرا باید تقویم طراحی کنید و این تقویم چه مزایایی برای شما به همراه دارد.

تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

چرا به تقویم محتوایی اینستاگرام نیاز دارید؟

حال که با چیستی تقویم آشنا شدید، در ادامه با مزیت‌های خارق‌العاده آن نیز آشنا خواهید شد. مزیت‌هایی که شما را مجاب به ساخت تقویم محتوایی می‌کند.

صرفه جویی در زمان

داشتن یک برنامه تضمین می‌کند که برای ایجاد پست‌های لحظه آخری دچار مشکل نشوید. با داشتن یک تقویم محتوایی به سادگی می‌دانید که چه محتوایی را باید در چه زمانی تولید و نشر دهید. علاوه بر این استفاده از الگوی از پیش تعیین شده تقویم محتوای اینستاگرام ما در سال 2022 به شما کمک می‌کند که هنگام جستجوی محتوا، فرآیند تولید آن را به سرعت آغاز کنید.

تصویری برای تیم شما فراهم می‌کند

یک برنامه زمانی به همه اعضای تیم تولید محتوا شما این امکان را می‌دهد که چه چیزی را در چه زمانی تولید کنند. از این طریق میزان همکاری آن‌ها بیشتر و فرایند کاری‌شان مرتبط‌تر خواهد شد. همچنین به شما اجازه می‌دهد که منابع را به درستی تشخیص دهید. زمانی که بدانید چه چیزی را باید پست کنید شما و تیم تولید محتوای‌تان می‌دانید از چه منابعی برای اجرای آن می‌توانید بهره بگیرید.

به اندازه گیری نتایج کمک می‌کند

به کمک تقویم محتوایی می‌توانید معیارهای پست‌هایتان را با یکدیگر مقایسه کنید که الگوهای عملکردی را پیدا کرده. مانند این که چه روزی بهترین روز برای پست کردن محتوای جدید است یا کدام نوع پست (ویدئو، ریلز، تصویر، متن) بهترین عملکرد و بیشترین بازدید را به همراه خواهد داشت.

به کمک تقویم محتوایی 2022 اینستاگرام راه رسیدن به موفقیت را کوتاه کنید.

محتوای شما را به روز نگه می‌دارد

الگوی تقویم محتوای اینستاگرام 2022 ما یک رکورد کامل از همه چیزهایی که پست کرده‌اید را در اختیار شما قرار می‌دهد و تضمین می‌کند که محتوا را تکرار نمی‌کنید، در حالی که شما را از تعطیلات و هشتگ‌های آینده به‌روز نگه می‌دارد.

نحوه ساخت تقویم محتوا 2022

برای ساخت تقویم طبق الگوی ما تنها کافی است که فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

به راحتی با تیم خود به اشتراک بگذارید

برای آن که امکان نشر و اشتراک گذاری تقویم با سایر اعضای تیم براش ما محیا شود، پیشنهاد می‌دهیم که تقویم را در Spread Sheet طراحی کنید. برای اشتراک گذاری تنها کافی است که ایمیل اعضای تیم را وارد کرده و به این طریق به آن‌ها دسترسی دهید.

زمان بندی مناسب

در فرم اکسل خود یک ستون برای زمان‌بندی در نظر بگیرید. تاریخ‌های از پیش پر شده‌ای را برای ماه آینده در نظر بگیرید و در آن به طور کامل در خصوص محتواهایی که قصد نشرش را دارید اطلاعاتی را ذکر کنید. در این تاریخ تمامی تعطیلات و رویدادهای مهم تقویم را بنویسید.

زمان‌ بندی مهم‌ترین فاکتوری است که هر تقویم محتوایی باید دارا باشد.

مناسبت‌ها را فراموش نکنید. آن‌ها با رنگی جداگانه در تقویم خود بنویسید. قرعه کشی، مسابقات و ریدادهای مهم را برای این روزها در نظر بگیرید.

ستونی برای پست‌ها در نظر بگیرید

یک ستون جداگانه برای پست‌هایتان در نظر بگیرید. در ستون زمان‌بندی جلوی آن تاریخ و ساعت دقیق نشر را بنویسید. همچنین نوع پست را به طور کامل ذکر کنید. به عنوان مثال بنویسید که محتوای شما ویدئو، ریلز، تصویر یا … است.

همچنین محتوایی که برای آن در نظر گرفته‌اید را به طور کامل ذکر کنید. به عنوان مثال اگر فروشگاه اینستاگرامی دارید، بنویسید که در تاریخ 11/11 ساعت ده شب مانتو اوا را به صورت آلبومی منتشر کنم.

علاوه بر این به شما توصیه می‌کنیم که برای مدیریت بهتر تقویم محتوایی اینستاگرام خود، برای هر یک از محتواها رنگ خاصی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال خانه پست‌های تصویری را سبز رنگ، پست‌های ویدئویی را آبی رنگ، پست‌های ریلز را صورتی و… در نظر بگیرید. در پایین تقویم نیز راهنمایی برای رنگ‌ها بنویسید که خواندن آن برای تمامی اعضای تیم راحت و میسر شود.

هشتگ‌ها

علاوه بر موارد گفته شده ستونی برای هشتگ‌ها در نظر بگیرید. هشتگ‌ها از جمله مهمترین ابزارهای اینستاگرام است که به شما در جهت افزایش بازدید کمک می‌کند. برای هر پست به طور جداگانه هشتگ‌ها را در جلوی آن بنویسید.

هشتگ‌ها فاکتور مهمی است که هر تقویم محتوایی استاندارد اینستاگرام باید آن را دارا باشد.

فرد منتشر کننده

در صورتی که تیم تولید محتوای شما متشکل از چند نفر است. ستونی برای فرد منتشر کننده پست‌ها در نظر بگیرید. در این ستون به ترتیب نام کسانی که باید پست آن روز را منتشر کنند بنویسید. با این کار افراد تیم شما یک ماه قبل از برنامه خود اطلاع دارند و بر اساس آن کارشان را تنظیم می‌کنند.

ستون لایو

لایو اینستاگرام از جمله مهم‌ترین ابزارهای اینستاگرام است که استفاده از آن را به فروشگاه‌های اینستاگرامی و بلاگرها توصیه می‌کنیم. ستونی برای لایو اینستاگرام نیز در تقویم محتوایی خود در نظر بگیرید. در این ستون به طور کامل روزهایی که باید لایو داشته باشید را تعیین کنید. همچنین موضوع لایو را در این تقویم به طور کامل مشخص کنید.

توصیه می‌کنیم که برای افزایش میزان بازدید لایو اینستاگرام چند روز قبل از آن در قالب استوری فالوورهای خود را در جریان لایو بگذارید. بندهای تبلیغاتی با برنامه‌های مختلفی مثل فتوشاپ، کانوا یا … طراحی کرده و آن‌ها را استوری کنید.

ستون استوری

در سال 2016 برای اولین بار استوری با اقتباس از اسنپ چت به اینستاگرام اضافه شد. در سال‌های اخیر ابزارهای خارق‌العاده‌ای جهت افزایش میزان تعامل به استوری اضافه شد. ابزارهایی که این استوری را به حیاتی‌ترین محتوای اینستاگرام تبدیل کرده است.

استوری‌های خود و نوع ان را در تقویم محتوایی‌تان وارد کنید.

به شما توصیه می‌کنیم که به طور روزانه حداقل 20 استوری را در صفحه خود منتشر کنید. برای مناسبت‌ها استوری‌های ویژه‌ای در نظر بگیرید. سعی کنید هر چند روز یکبار استوری تعاملی داشته باشید. استوری‌های تعاملی را به تقویم محتوایی خود اضافه کنید. نوع استوری و موضوع آن را به طور کامل در تقویم خود یادداشت کرده.

چه استوری‌هایی را باید منتشر کنید

به طور کلی استوری‌هایی که شما در صفحه خود منتشر می‌کنید به زمینه فعالیت شما بستگی دارد و هیچ قانون نانوشته‌ای برای آن وجود ندارد. با این حال یک سری استوری‌ها برای هر فروشگاه اینستاگرامی الزامی است که در ادامه به طور کامل به معرفی این استوری‌های خواهیم پرداخت.

  • در صورتی که تنها فروشگاه اینترنتی دارید، هر روز استوری برای توضیح نحوه سفارش و ثبت را بگذارید. به عنوان نمونه اگر سایتی دارید یا اگر برای سفارش باید دایرکت بدهند، آن را هر روز استوری کنید و از این طریق فالوورهای تازه وارد را راهنمایی کرده.
  • در صورتی که مغازه یا فروشگاه حقیقی دارید، زمان کار و آدرس آن را هر روز استوری کنید.
  • هر روز یک استوری برای روز بخیر با جملات انگیزشی و شب بخیر با جملات آرام بخش در نظر بگیرید.
  • هر روز استوری رضایت مشتری داشته باشید.
  • هر روز استوری‌ از پست‌های خود داشته باشید.
  • در هر روز کاری یکی از محصولات خود را به طور کامل معرفی کنید و ویژگی‌های آن را بازگو شوید. البته تعداد محصولات معرفی شده در استوری بستگی به زمینه کاری شما دارد.
  • هر چند روز یکبار استوری‌های تعاملی از قبیل جعبه سوال، نظر سنجی و … داشته باشید.
  • هر چند روز یکبار ویدئوهایی آموزشی مرتبط با زمینه کاری خودتان را منتشر کنید.
  • استوری‌های پشت صحنه از جذابیت بالایی برخوردار است، از چنین استوری‌هایی غافل نشوید.

ستون توضیحات

در نهایت در تقویم خود ستونی را برای یادداشت توضیحات در نظر بگیرید. در این ستون هر آن چه که احساس می‌کنید لازم به توضیح است را وارد کنید. موارد مهمی که ممکن است از یاد ببرید را در این ستون بنویسید.

تقویم محتوایی 2022 اینستاگرام یک تقویم کامل برای رسیدن به بالاترین بازدید در اینستاگرام است.

کلام آخر

مهم‌ترین قدم و نکته برای پیروزی در هر کاری برنامه ریزی صحیح است. با توجه به افزایش خرید اینترنتی و اینستاگرامی، برنامه‌ریزی در اینستاگرام و تولید محتوا نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده. از این رو برای موفقیت در این رقابت تنگاتنگ طراحی تقویم محتوایی اینستاگرام را به شما توصیه می‌کنیم.

این تقویم هم‌راه و همیار شما برای رسیدن به موفقیت است که باید حاوی اطلاعاتی مهمی باشد اطلاعاتی که در متن فوق به طور کامل به آن‌ها پرداخته شد. با در نظر گرفتن اطلاعات فوق راه رسیدن به موفقیت خود را ایمن و کوتاه کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.