نحوه فعال سازی حالت شب اینستاگرام

از جمله ویژگی‌هایی که هر کاربری به دنبال آن است ویژگی dark mode در اینستاگرام است. با فعال کردن این حالت در گوشی‌هایی اندروید علاوه بر این که در مصرف باتری خود صرفه‌جویی می‌کنید، از چشم‌هایتان در برابر نور مضر آبی رنگ گوشی در شب نیز محافظت خواهید کرد. فعال کردن حالت شب اینستاگرام تنها از طریق برنامه‌های جانبی و تنظیمات گوشی امکان‌پذیر است. در این متن به طور کامل هر یک از روش‌های گفته شده را توضیح داده‌ایم. ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

حالت شب اینستاگرام اندروید

در صورتی که به طور شبانه روزی از اینستاگرام استفاده می‌کنید برای ذخیره باتری و مراقبت از چشم‌هایتان به شما پیشنهاد می‌کنیم که حالت شب را فعال کنید. حالت تاریک و تم مشکی اینستاگرام نیز راهکار مناسبی برای استفاده از این برنامه در طول شب است، چرا که مطالعه کپشن‌های اینستاگرام راحت‌تر می‌شود. همچنین آسیب کمتری به چشمان شما نسبت به نور سفید وارد خواهد شد.

قابلیت تم مشکی برای اندروید‌های بالاتر از ۱۰ و نسخه ios۱۳ فعال است. در صورتی که از ناراحتی در چشمانتان رنج می‌برید، حالت شب اینستاگرام را فعال کنید.

حالت شب اینستاگرام قابلیتی است که از آسیب به چشمان شما جلوگیری می کند.

نحوه فعال سازی حالت شب اینستاگرام

همان طور که در ابتدای متن توضیح دادیم حالت شب به طور مستقل و مجزا در اینستاگرام قابل دسترسی نیست، ولی اندروید بالاتر از ۱۰ این قابلیت در تنظیمات گوشی وجود دارد. متأسفانه این قابلیت برای نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید تا کنون وجود نداشته است، ولی برنامه‌های جانبی وجود دارد که می‌توانید با نصب آن‌ها قابلیت حالت شب را برای گوشی خود فعال کنید.

همچنین اگر اندروید گوشی شما بالاتر از ۱۰ است، ابتدا آخرین نسخه اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کنید. در وهله بعدی لازم است که اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت آن را در فروشگاه اینستاگرام آپدیت و نصب کنید.

اکنون برای فعال‌سازی تم مشکی اپلیکیشن اینستاگرام گوشی خود را به حالت شب تغییر دهید. ابتدا به بخش تنظیمات گوشی همراه خود رفته و روی گزینه Display کلیک کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که قابلیت حالت شب در برنامه اینستاگرام به صورت کاملاً مستقل و وابسته به گوشی شما قابل پیاده‌سازی است. از این رو اگر گوشی شما چنین قابلیتی را نداشته باشد، امکان فعال کردن حالت شب در اینستاگرام برای شما وجود نخواهد داشت.

حال روی گزینه Dark Mode ضربه بزنید. در صفحه باز شده روی گزینه مقابل ان یعنی turn on now  را انتخاب و فعال کنید.

پس از گذراندن مراحل فوق حالت تاریکی یا همان به اصطلاح شب در اینستاگرام فعال خواهد شد. پس از طی این مراحل زمانی که از برنامه اینستاگرام استفاده خواهید کرد تم مشکی آن برای شما فعال است. در ادامه ترفند‌های فعال‌سازی این حالت را برای گوشی‌های اندروید با نسخه پایین‌تر از ۱۰ را توضیح داده‌ایم.

نحوه فعال سازی حالت شب اینستاگرام برای اندرویدهای پایین تر از 10

 • بهترین راه کار برای فعال‌سازی تم مشکی و حالت شب در نسخه‌های قدیمی اندروید به شما پیشنهاد می‌دهیم که از برنامه Gb Insta استفاده کنید. این برنامه نسبت به نسخه اصلی اپلیکیشن اینستاگرام ابزار‌ها و کاربرد‌های بیشتری ارائه می‌دهد. از این رو به راحتی می‌توانید آن را جایگزین نسخه اصلی برنامه کنید. البته لازم به توضیح می‌دانیم که استفاده از چنین برنامه‌هایی امنیت اکانت اینستاگرامی را کاهش می‌دهد. از این جهت تا حد امکان از نصب و استفاده چنین برنامه‌هایی پرهیز کنید.برای استفاده از برنامه Gb Insta مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
  ابتدا از فروشگاه گوگل برنامه Gb Insta را دانلود و نصب کنید.
  در وهله بعدی اطلاعات اکانت خود را در برنامه وارد کرده.
  حال به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بروید.
  از بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه Download Theme کلیک کنید.
  حال در پنجره ظاهر شده کزینه allow را انتخاب کنید.
  در نهایت روی گزینه OK کلیک کنید.با پشت سر گذاشتن مراحل توضیح داده شده گزینه dark mood برای شما فعال خواهد شد، اما اگر این حالت برای شما با برنامه Gb Insta فعال نشد از برنامه‌های نامبرده در ادامه متن استفاده کنید.

 حالت شب اینستاگرام بهترین ترفند برای استفاده طولانی مدت از اینستاگرام است.

نحوه فعال سازی حالت شب اینستاگرام با برنامه Dark Mode

از دیگر برنامه های جانبی برای فعال سازی حالت شب در اینستاگرام می توان به برنامه Dark Mode اشاره کرد. مهمترین مزیت این برنامه امکان نصب ان در اندرویدهای پایین است. همچنین برای استفاده از اینستاگرام به کمک برنامه نامبرده احتیاجی به لاگین به اکانت شخصی نیست. از این جهت امنیت گوشی شما حفظ خواهد شد. برای فعال سازی Dark Mode مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا برنامه Dark Mode را از فروشگاه گوگل نصب و اجرا کنید.
 • تنظیمات این برنامه به گونه ای است که حالت روز برای آن در نظر گرفته شده است.
 • حال اپلیکیشن را باز کرده و گزینه Night Mode را انتخاب کرده. با کلیک روی این گزینه صفحه اینستاگرام شما در برنامه سیاه می شود.
 • برای فعال سازی حالت روز و شب در برنامه دارک مود روی گزینه Auto ضربه بزنید. 

از جمله برنامه‌های مناسب برای فعال کردن حالت شب می‌توان به دارک مود اشاره کرد.

کلام آخر

اینستاگرام برنامه سرگرمی و بصری است که در این مدت کاربران بسیاری را به خود جذب کرده. کاربران اینستاگرام به دلایل مختلفی ساعات زیادی را با این برنامه می‌گذارند، اما مشکل اصلی آسیب غیر قابل جبرانی است که توسط ساعات استفاده از گوشی به چشم‌های آن‌ها وارد می‌شود. برای کاهش این آسیب به شما پیشنهاد می‌دهیم که حالت شب اینستاگرام خود را به کمک راه کار‌های بالا فعال کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.