هشتگ گذاری در اینستاگرام

اگر به فوت و فن‌های اینستاگرام آشنا باشید، می‌توانید به راحتی نرخ مشاهده محتواهای خود را بالا ببرید و فالوورهای بیشتری جذب کنید. با رعایت این اصول می‌توانید به بالا رفتن نرخ تعامل خود کمک کنید. هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از همین ترفندهایی است که اگر به درستی انجام گیرد، جای پای شما را در این شبکه اجتماعی محکم خواهد کرد.

ضرورت آشنایی با هشتگ گذاری در اینستاگرام

 هشتگ‌ ترکیبی از حروف، اعداد یا شکلک‌هایی هستند که به‌دنبال علامت هش(#) می‌آیند. هشتگ‌ها برای دسته‌بندی انواع محتوا و سهولت در پیدا کردن آن‌ها به‌کار می‌روند. کاربران می‌توانند، با کلیک کردن روی هشتگ‌ها یا جست‌وجوی آن‌ها در اینستاگرام به انواع محتواهایی که با این هشتگ‌ها برچسب‌گذاری شده‌اند، دسترسی یابند.

  هشتگ‌ها مهم‌ترین راه بالا بردن مخاطبان و نرخ مشاهده صفحه یک کاربر در اینستاگرام هستند. زمانی که از یک هشتگ استفاده می‌کنید، محتوای پست شما در feed کاربرانی که به جست‌وجوی آن‌ها در اینستاگرام می‌پردازند نمایش داده می‌شود، حتی اگر این کاربران شما را دنبال نکرده باشند.

با هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا شوید

این برچسب‌های جادویی به شما کمک می‌کنند که مخاطبان بیشتری را به صفحه خود جذب کنید و همین امر موجب ترغیب کاربران به تعامل با پیج شما می‌شود.

به عنوان مثال با شیوع پاندمی کرونا، که استفاده از فضای مجازی رشد ناگهانی یافت، بسیاری از کاربران، برندها، کسب و کارها و حتی اینفلوئنسرها با هشتگ‌هایی نظیر #درخانه بمانیم،  #stayhome و #playinside سعی کردند در این فضای رقابتی از دیده‌ها پنهان نمانند.

7 شیوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

باتوجه به مواردی که بیان شد، ضروی است که برای افزایش نرخ مشاهده با بهترین روش‌های هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا شد. ما در ادامه به هفت مورد از این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از قابلیت insight  برای انتخاب بهترین برچسب(هشتگ)

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید یک اکانت تجاری یا business داشته باشید. در هر پست، از بخش insight  می‌توانید به اطلاعات و بازخوردهای دریافت شده از آن محتوا دست یابید.

اطلاعاتی نظیر تعداد لایک‌ها، سیوها، کامنت‌ها و ارسال‌ آن پست و سایر اطلاعات جزئی‌تر از این قسمت قابل مشاهده است. از این بخش می‌توانید، به اطلاعات مربوط به تعداد دفعاتی که پست شما براساس هشتگ‌ها دیده شده است(impression)، آگاه شوید.

  1. محتوایی را که می‌خواهید اطلاعات بازخورد آن را بیابید، انتخاب کنید و روی گزینه view insights که در زیر پست، سمت چپ قرار دارد بزنید.
  2. برای دیدن تحلیل‌ها و بازخوردهایی که از پست دریافت کرده‌اید، کافی است به سمت پایین بروید و تعداد دفعاتی که پست شما دیده است(impression) را در آن قسمت مشاهده کنید.

هشتگ گذاری در اینستاگرام و افزایش دفعات بازدید پست

این اطلاعات به شما کمک می‌کند که بدانید کدام هشتگ ها برای بالا بردن نرخ مشاهده مؤثرترند.

 استوری‌های خود را در اینستاگرام هشتگ گذاری کنید

صفحه های هشتگ گذاری شده در اینستاگرام در گوشه بالای سمت چپ یک آیکون استوری(story) دارند. با کلیک روی این قسمت به مجموعه‌ای از پست‌‌های استوری شده که توسط کاربران پیج های عمومی برچسب گذاری شده‌اند، دسترسی می‌یابید.

هشتگ گذاری استوری

شما می‌توانید، از دو روش برای اضافه کردن هشتگ به استوری‌های خود استفاده کنید. اولین روش، استفاده از استیکر یا برچسب هشتگ است و دومین راه، استفاده از ابزار نوشتن و علامت هش به همان شیوه ای است که برای هشتگ گذاری ویدیوها یا عکس های خود استفاده می‌کنید.

استیکر هشتگ

از هشتگ های ممنوع یا هرز استفاده نکنید

زمانی که یک محتوای نامناسب هشت گذاری می‌شود، اینستاگرام آن هشتگ را ممنوع می‌کند. معنای این امر این نیست که اصلاً نمی‌توانید از این دست هشتگ‌ها استفاده کنید، بلکه به این معنی است که کاربر با کلیک روی آن برچسب، تنها قادر به مشاهده پست‌های مهم آن هشتگ است. در مقابل امکان دیدن پست‌های اخیر و استوری‌های مرتبط با آن هشتگ نیز وجود ندارد.

چنانچه از برچسب‌های ممنوع اینستاگرام در هشتگ گذاری محتوای خود استفاده کنید، هنگام جست‌وجوی آن هشتگ توسط کاربر اینستاگرام پیامی به کاربر نمایش خواهد داد. اینستاگرام در این پیام به کاربر اعلام می‌کند که پست‌های اخیری که حاوی هشتگ به‌خصوص هستند، به جهت داشتن محتوای خلاف مقررات اینستاگرام نمایش داده نمی‌شوند.

هشتگ گذاری در اینستاگرام و هشتگ‌ های ممنوع

تنها را فهمیدن ممنوع بودن یا نبودن یک هشتگ، این است که پیش از استفاده از آن در پست‌ها و استوری‌های خود، آن را بررسی کنید. به یاد داشته باشید، استفاده از هشتگ ‌های ممنوع موجب کاهش نرخ تعامل صفحه شما می‌شود.

علاوه بر این، استفاده از برچسب‌ های ممنوع باعث می‌شود که هشتگ‌‌هایی نیز که ناقض مقررات اینستاگرام نیستند، متأثر از هشتگ های ممنوع شما شوند. علت این امر آن است که الگوریتم‌های اینستاگرام شما را شکار می‌کنند و درنتیجه نرخ مشاهده پست‌های شما کاهش می‌یابد.

هشتگ‌هایی وجود دارند که در دسته برچسب های ممنوع قرار نمی‌گیرند ولی استفاده از آن‌ها باعث جذب ربات‌ها، اسپمرها و کاربرانی می‌شود که تعاملی با صفحه شما ندارند. اگر به عنوان یک برند در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، باید بدانید استفاده از این هشتگ‌ها به فالوورهای شما این پیام را می‌دهد که وجود اسپمرها و بات‌ها در صفحه شما امری بدون اشکال است. این مسئله، چهره شما را به عنوان یک برند در اینستاگرام مخدوش می‌کند. بعضی از این هشتگ‌ها عبارتند از:

  • #followme
  • #like4like
  • #follow4follow
  • #tagsforlikes

از نحوه عملکرد پیج‌های هشتگ آگاه باشید

پیج های هشتگ بستر مناسبی برای نمایش محتوای شما به مخاطبان جدید است، به ویژه اگر بتوانید با هشتگ گذاری صحیح محتوای خود را در Top section این صفحات به نمایش بگذارید. صفحه‌های هشتگ، تمام محتواهای مرتبط با یک هشتگ خاص را نشان می‌دهد.

چنانچه کاربری یک پست را جست‌وجو کند و محتوای شما با هشتگ گذاری در دسته جدیدترین پست‌ها قرار بگیرد، پست شما اولین محتوایی خواهد بود که برای کاربر در بخش Recent نمایش داده می‌شود.

البته می‌توان از هشتگ نیچ یا حتی هشتگ‌هایی که محبوبیت کمتری در میان کاربران دارند، استفاده کرد تا پست‌ها در قسمت جدیدترین محتواها در صفحات هشتگ نمایش داده شوند.

به یاد داشته باشید، نمایش محتوای شما در بخش جدیدترین‌ها(Recent) به زمان انتشار اولیه پست‌های شما بستگی دارد. اگر پس از انتشار پست یا محتوای خود، اقدام به هشتگ گذاری در کامنت کنید یا با ادیت کردن caption به آن برچسب یا هشتگ اضافه کنید، پست شما در قسمت جدیدترین‌ها نشان داده نمی‌شود.

از هشتگ‌های نامربوط یا تکراری استفاده نکنید

کپی کردن و چسباندن سیاهه‌ای از هشتگ‌های موجود زیر هر پست کار بسیار آسانی است ، اما لطفاً چنین کاری نکنید. اینستاگرام به صراحت عنوان کرده است که گذاشتن محتوا یا کامنت‌های تکراری، صحیح نیست. اگر برای تمام پست‌های خود از یک هشتگ یا چند هشتگ‌ مثل هم استفاده کنید، الگوریتم‌های اینستاگرام شما را شکار خواهند کرد.

زمانی که اقدام به تهیه و انتشار یک پست می‌کنید، تنها از هشتگ‌هایی استفاده کنید که به محتوای شما مربوط است. به عنوان مثال اگر محتوای شما مربوط به آشپزی است، تنها از هشتگ‌های مربوط به این محتوا استفاده کنید. نمونه این هشتگ ها عبارتند از: #آشپزی ، #آشپزی_آسان.

هشتگ‌ها را برای استفاده در آینده ذخیره کنید

اگرچه پیش‌تر درمورد عدم استفاده از هشتگ‌های تکراری سخن گفتیم، اما منظور، عدم استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها است. در عین حال می‌توانید برای جلوگیری از نوشتن مجدد هشتگ‌ها، آن‌ها را در جایی ذخیره کنید. فهرستی از هشتگ‌های مرتبط با محتوا و پست‌های متفاوت خود تهیه کنید.

 از این طریق می‌توانید برای هر پست تعدادی از این هشتگ‌هایی که از قبل آماده‌ کرده‌اید را استفاده کنید. در نتیجه مجبور نیستید برای هر محتوا هشتگ جدید بنویسید یا دنبال آن بگردید.

کلام آخر

این مقاله به معرفی 7 روش هشتگ گذاری در اینستاگرام اختصاص داشت. با رعایت ترفندهای ذکر شده در این مقاله می‌توانید به بهبهود و رشد صفحه خود به عنوان یک برند کمک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.