آموزش پیدا کردن مخاطبین گوشی در اینستاگرام

هنگامی که هر رسانه اجتماعی مانند واتس‌آپ، تلگرام یا … را نصب می‌کنید، به راحتی به تمامی مخاطبین ذخیره شده در گوشی‌ خود دسترسی پیدا خواهید کرد. بسیاری تصور می‌کنند که چنین امکانی در اینستاگرام وجود ندارد، ولی برای پیدا کردن مخاطبین گوشی در اینستاگرام تنها کافی است که این ویژگی را فعال کنید. برای آشنایی با چگونگی فعال سازی این ویژگی ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

همگام سازی مخاطبین در اینستاگرام

از اولین اقدام‌هایی که هر فردی بعد از نصب اینستاگرام انجام می‌دهد در مورد جوان‌ترها پیدا کردن دوستان و در مورد بزرگترها پیدا کردن دوستان و آشنایان است. البته در صورتی که تمایلی به پیدا کردن اکانت خود توسط فامیل و خویشاوندان را ندارید نیز باید در ابتدا شما آن‌ها را پیدا کنید و در قدم بعدی با بلاک کردن راه‌های دسترسی‌شان را مسدود کرده. 😊

به هر حال به هر قصد و نیتی که به دنبال پیدا کردن مخاطبین گوشی خود هستید، باید مخاطبین خود را از طریق برنامه‌هایی مانند فیس‌بوک همگام سازی کنید. در صورتی که کاربر فیس‌بوک هستید، می‌توانید مخاطبین خود در این رسانه اجتماعی را نیز به اینستاگرام خود اضافه کرده. نگران نباشید در ادامه به طور کامل روش و نحوه همگام سازی مخاطب‌های فیس‌بوک و گوشی‌ را در اینستاگرام توضیح خواهیم داد.

پیدا کردن مخاطبین گوشی در اینستاگرام به دو روش ممکن است.

همگام سازی مخاطب‌های اینستاگرام

اینستاگرام امکان اتصال مخاطبین ذخیره شدن در گوشی را برای کاربران خود فراهم کرده است. پس از آن که گزینه مربوط به آن را فعال کنید، مخاطبین شما به صورت دوره‌ای با سرور برنامه همگام و بروزرسانی می‌شود. برا یآن که بتوانید مخاطبین گوشی خود را در اینستاگرام پیدا و دنبال یا بلاک کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. ابتدا برنامه اینستاگرام را در گوگل پلی یا پلی استوری بروز رسانی کنید.
 2. وارد آیدی پیج خود در اینستاگرام شوید.
 3. روی تب پروفایل در نوار پایینی برنامه بزنید.
 4. در صفحه پروفایل روی گزینه سه خط یا آیکون چرخ‌دنده کلیک کنید.
 5. در صفحه باز شدن روی گزینه Settings یا همان تنظیمات ضربه بزنید.
 6. حال به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کرده‌اید. در ادامه کار روی گزینه Accounts کلیک کنید.
 7. در صفحه باز شده برای همگام سازی مخاطبان خود در اینستاگرام روی گزینه Contact Syncing ضربه بزنید.
 8. در پنجره ظاهر شده برای فعال سازی گزینه Connect Contacts آن را به سمت راست بکشید. با این کار گزینه به رنگ آبی تعییر پیدا خواهد کرد.

پس از آن که مراحل فوق را به ترتیب انجام دادید، تمامی مخاطبین به برنامه اینستاگرام شما متصل می‌شوند. از این به بعد در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فالوور کنید. به این نکته دقت داشته باشید که با اتصال مخاطبین به اینستاگرام همگام سازی آن‌ها به صورت دوره‌ای رخ می‌دهد. شما می‌توانید آن‌ها را حذف یا هر زمان که تمایل داشتید همگام سازی را غیر فعال کنید.

این نکته را در خاطر داشته باشید که در صورت حذف، مخاطبین جدید جایگزین خواهند شد. همچنین در صورتی که همگام سازی مخاطبین اینستاگرام را متوقف کنید، همگام سازی مخاطبین گوشی در فیس‌بوک نیز قطع می‌شود.

برای پیدا کردن مخاطبین گوشی در اینستاگرام لازم است که همگام سازی آن‌ها را در این برنامه فعال کنید.

جستجوی مخاطب‌های گوشی در اینستاگرام

برای آن که دوستان خود را در فیس‌بوک به برنامه اینستاگرام متصل کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را در گوگل پلی یا پلی استور بروزرسانی کنید.
 • سپس وارد حساب کاربردی خود در اینستاگرام شوید.
 • در نوار پایین برنامه اینستاگرام روی آیکون پروفایل ضربه بزنیدو
 • روی آیکون سه خط یا چرخ‌دنده کلیک کنید.
 • از منوی تنظیمات اینستاگرام گزینه Discover People را انتخاب کرده.
 • صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود. در این صفحه اگر گزینه Connect Contacts غیر فعال باشد، مخاطب‌های گوشی شما نمایش داده نخواهد شد. حال در این بخش برای شما دو قسمت وجود دارد:
 • در صورتی که گزینه Connect to Contacts را انتخاب کنید، مخاطبین گوشی به اینستاگرام شما متصل می‌شود.
 • با انتخاب گزینه Connect to facebook اینستاگرام شما به مخاطبین فیس‌بوک متصل می‌شود. با فعال سازی این گزینه امکان پیدا کردن مخاطبین فیس‌بوک در اینستاگرام برای شما مقدور خواهد شد.

لازم به توضیح است که برای پیدا کردن مخاطبین فیس‌بوک نیاز به اتصال به وی‌پی‌ان و تغییر آی‌پی دارید. در صورتی که برای اولین بار قصد دارید از طریق اکانت خود به مخاطبین گوشی متصل شوید، پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که در این صفحه باید روی گزینه Get started ضربه بزنید. همچنین امکان مشاهده و فالوو کردن دوستان‌تان در قسمت suggest وجود دارد.

برای پیدا کردن مخاطبین گوشی خود در اینستاگرام باید این گزینه را در برنامه فعال کنید.

جستجوی مخاطبین فیسبوک در اینستاگرام فارسی

یافتن مخاطبین گوشی در اینستاگرام از جمله چالش‌هایی است که هر کاربر با آن مواجه می‌شود، چراکه به طور روزانه افراد جدیدی وارد این برنامه می‌شوند. پس از آن که مراحل مطرح شده در متن فوق را به ترتیب پیش بردید، لیستی از کانتکت‌ها برای شما قابل استفاده است.

 • در صورتی که زبان اینستاگرام خود را فارسی انتخاب کرده‌اید، برای پیدا کردن فردی در این برنامه با شماره تلفن همراه خود باید مراحل زیر را طی کنید.
 • ابتدا روی تب پروفایل کلیک کنید.
 • سپس روی آیکون سه خط در گوشی‌های اندروید و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشی‌های آیفون کلیک کنید.
 • سپس گزینه یافتن افراد را انتخاب کنید.
 • به کمک گزینه Connect to facebook تمامی افردی که در فیس‌بوک مخاطب شما هستند را می‌توانید تماشا کنید. ( در صورتی که قبلا این گزینه فعال شده باشد، غیر قابل نمایش می‌شود.)
 • حال مخاطبین خود را به لیست مخاطبیتان در اینستاگرام اضافه کنید.

توقف همگام سازی اینستاگرام و لیست مخاطبین گوشی

در صورتی که بعد از مدت زمانی تصمیم به قطع همگام سازی مخاطبین گوشی خود با اینستاگرام را گرفتید، مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید:

 • ابتدا به کمک تب پایین اینستاگرام به صفحه پروفایل شخصی خود در برنامه بروید.
 • سپس برای دسترسی به منوی تنظیمات روی آیکون سه خط که بالای صفحه سمت چپ قرار دارد، ضربه بزنید.
 • حال روی گزینه تنظیمات یا همان settings کلیک کنید.
 • در بین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه Accounts را انتخاب کرده.
 • در این مرحله روی گزینه Connect Contacts کلیک کنید.
 • با کشیدن انگشت خود به سمت چپ پیامی روی صفحه ظاهر خواهد شد. این پیام مبنی بر این است که سینک مخاطبین اینستاگرام در دنبال کردن دوستان‌تان شما را کمک خواهد کرد. در صورتی که تمایل ندارید همگام سازی مخاطبین انجام شود، روی گزینه Disconnect ضربه بزنید.

مخاطبین در اینستاگرام تنها به دلیل قطع گزینه همگام سازی رخ می‌دهد. در حقیقت با توقف همگام سازی اطلاعات تمامی مخاطبینی که قبلا همگام سازی شده‌اند به صورت اتوماتیک و خودکار پاک خواهند شد.

با پیدا کردن مخاطبین گوشی خود در اینستاگرام به راحتی دوستان و آشنایان خود را در این برنامه پیدا کنید.

جلوگیری از ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن

در صورتی که تمایل ندارید توسط شماره تلفن خود در برنامه اینستاگرام ردیابی شوید، شماره خود را در این برنامه حذف کنید یا با شماره تلفنی که کمتر کسی آن را دارد وارد برنامه شوید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که حذف شماره تلفن همراه در اینستاگرام به شرط وارد کردن ایمیلتان امکان پذیر می‌شود. اینستاگرام راه ارتباطی دیگری برای مواقعی که رمز را فراموش کرده‌اید یا … نیاز دارد. به همین خاطر باید ایمیل خودتان را وارد کنید.

از این رو اگر ایمیل شما در این برنامه وارد نشده، روی تب پروفایل کاربری در اینستاگرام کلیک کنید. در این صفحه برای ویرایش اطلاعات خود روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید. در کادر خالی Email Adress ایمیل خود را وارد کنید. پس از آن که ایمیل شما توسط اینستاگرام تایید شد، در همین صفحه شماره تلفن همراه خود را پاک کنید.

کلام آخر

اینستاگرام از جمله رسانه‌های اجتماعی است. با وجود این که موتور جستجوی اینستاگرام بسیار هوشمند و پیشرفته است، ولی در بعضی مواقع امکان پیدا کردن برخی از دوستان و آشنایان وجود ندارد. اینستاگرام گزینه‌ای برای پیدا کردن مخاطبین گوشی شما و فیس‌بوک‌تان در نظر گرفته است.

از این رو در این متن به طور کامل نحوه فعال سازی همگاری سازی مخاطبین گوشی، فیس‌بوک و عدم فعال‌سازی آن را به شما آموزش داده‌ایم. امیدواریم که مطالب مطرح شده در این متن مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.