10 تم اینستاگرام که بازدید شما را بالا می‌برد

برای موفقیت و تمایز یافتن نسبت به سایر رقبا در اینستاگرام باید برای تمامی پست‌های خود امضایی متفاوت در نظر بگیرید. این امضا تم اینستاگرام است. برای آشنایی با این اصطلاح و 10 تم جذاب اینستاگرامی مار ا تا پایان این متن همراهی کنید.

تم اینستاگرام چیست؟

تم اینستاگرام زیبایی بصری است منجر به منسجم شدن محتواهای شما می‌شود. در حقیقت تم‌های اینستاگرام امضای پست‌های شما است. این امضا به شما کمک می‌کند که در بین سایر پست‌ها متمایز شوید. شاید بهتر است بگوییم که تم نوعی نظم و هارمونی بین پست‌ها ایجاد می‌کند.

با انتخاب تم اینستاگرامی مناسب به اکسپلور راه پیدا کنید.

10 تم اینستاگرام که صفحه فید شما را دگرگون می‌کند

برای آشنایی با 10 تم متفاوت و جذاب اینستاگرامی متن زیر را به مدت مطالعه کنید.

گذر(transition)

اولین تم جذاب لیست ما تم گذر است. مهمترین ویژگی این تم برقراری ارتباط غیر مستقیم بین پست‌های مختلف پیج است. برای آن که  نوع ارتباط گیری این تم را مشخص شوید تصویر زیر را به عنوان نمونه قرار داده‌ایم. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید همه‌ی عکس‌ها پس زمینه بز دارند. از طرفی در دومین عکس از ردیف اول آبی آسمان نظر را به خود جلب می‌کند و همین آبی در تصویر بعدی در صندل قرار گرفته در مرکز عکس دیده می‌شود. در حقیقت رنگ آبی نوعی گذر بین پست‌های ایجاد کرده. این گذر در خصوص رنگ‌های دیگر در سایر پست‌ها دیده می‌شود.

تم transition یکی از تم‌های جذاب اینستاگرام است.

تم سیاه و سفید Black & White))

در صورتی که تمایل دارید یک حس پیچیدگی در پست‌هایتان ایجاد کنید، به شما توصیه می‌کنم که از تم سیاه و سفید استفاده کنید. با این تم به راحتی می توانید نظر فالوورهای اینستاگرام را به سوژه پست خود جلب کرده و به بازدید بالایی دست پیدا کنید.

در تصویر پایینی نیز این نکته به وضوح مشخص است. ما به عنوان بیننده بدون آن که خودمان متوجه شویم روی سوژه زوم می‌کنیم.

تم سیاه و سفید تم ایده‌آلی برای فروشگاه‌های اینستاگرامی به شمار می‌آید.

رنگ‌های روش(Bright & Colors)

تم رنگ روشن برای کسانی که مخاطب جوان دارند بسیار مناسب است، چراکه این تم سرشار از هیجان بوده و حس آبنبات‌های رنگی و شیرین را به مخاطب القا می‌کند. اگر عاشق دنیای رنگی رنگی هستید، تم رنگ‌های روشن را از دست ندهید. در تصویر زیر نمونه‌ای از این تم را بری توضیح بیشتر در اختیار شما گذاشته‌ایم.

تم رنگ‌های روشن یکی از جذاب‌ترین تم‌ها برای فالوورهای جوان در اینستاگرام است.

مینیمالیستی (Minimalist)

اگر بلاگر روزمرگی یا گردشگری هستید، بهترین تم برای شما مینیمالیسنی است. با این تم محتواهای خارق‌العاده خود را به طور عمیق‌تری به اشتراک خواهید گذاشت. همچنین مخاطب در این تم می‌تواند ارتباط بیشتری با محتواها برقرار کند. تصویر زیر نیز نمونه‌ای از تم مینیمالیستی است که در کمال سادگی جذابیت ویژه‌ای دارد.

مینالیست تم اینستاگرامی مناسب برای بلاگرهای روزمرگی و گردشگری است.

تک رنگ (One Color)

تم تگ رنگ از جمله ساده‌ترین تم‌های اینستاگرامی است که اجرای ان بسیار راحت است. شاید به همین دلیل باشد که نمونه ان را در پیج‌های ایرانی بسیار دیده‌اید. در این تم با انتخاب یک رنگ ملایم مانند صورتی، آبی یا کرم نوعی انسجام و ارتباط بین پست‌ها برقرار شده است.

نمونه‌ای از تم تک رنگ به عنوان جذاب‌ترین تم اینستاگرام

دو رنگ (Two Colors)

تم دو رنگ برای برند سازی تم جالبی است. این تم همانند تم تک رنگ است با این تفاوت که به جای یک رنگ از دو رنگ استفاده شده است. با استفاده از این تم نیز می‌توانید نوعی انسجام بین پست‌هایتان ایجاد کنید. بسیاری از برندها رنگ‌های موجود در مارکشان را برای این تم انتخاب می‌کنند و از این طریق به برندسازی در اینستاگرام می‌پردازند. به عنوان نمونه همراه اول که با استفاده از دو رنگ نارنجی و آبی فیروزه‌ای که رنگ‌های اصلی برندش است نوعی انسجام بین پست‌هایش برقرار کرده و از طرفی به برندسازی خود کرده است.

در صورتی که برند خاصی ندارید نیز می‌توانید از تم اینستاگرام برای پست‌هایتان بهره بگیرید. بهتر است در این حالت از دو رنگ متضاد استفاده کنید و به این طریق جلوه فید اکانت خود را بالا ببرید. رنگ‌هایی مقل آبی و صورتی از جمله رنگ‌های پرکاربرد در پیج‌های روزمرگی است که به نوعی حس رویایی بودن و آرامش را به مخاطب القا می‌کند. البته انتخاب این رنگ‌های باید بر حسب پرسوناشناسی شما از مخاطب‌هایتان باشد.

در تم دو رنگ باید از رنگ‌های متضاد استفاده کرد.

پاستیل (Pastels)

تم پاستیل یک تم خوشمزه اینستاگرامی است که همانند کارخانه شکلات سازی سرشار از حس خوب زندگی است. در این تم از رنگ‌های پاستیلی مانند سبز، زرد، آبی و صورتی استفاده می‌شود. این تم برای بلاگرهای سوییت هوم و فروشگاه‌های اینستاگرامی با زمینه شیرینی‌جات بسیار کاربردی و مناسب است.

تم اینستاگرامی پاستیل از جمله تم‌های خوشمزه اینستاگرام به شمار می‌آید.

یک موضوع (One Subject)

بعضی مواقع با پیروی هر پست از یک روند نیز می‌توان تمی جذاب برای فید اینستاگرام در نظر گرفت. در صورتی که تمایل دارید مهارت عکاسی خود را به نمایش بگذارید و به این گونه مشتریان را به سمت خود جذب کنید می‌توانید از این تم اینستاگرامی استفاده کرده. به عنوان نمونه در تصویر زیر با وجود این که هر یک از پست‌ها از یک قاعده پیروی می‌کند، ولی در نهایت بین تمامی پست‌های نوعی انسجام و جذابیت دیده می‌شود.

 

نمونه‌ای از تم اینستاگرام

پازل

پازل یک تم پیچیده در اینستاگرام که اجرای ان به همین راحتی‌ها نیست. پیاده سازی این تم نیاز به برنامه‌ریزی از قبل برای تولید محتوا دارد، ولی این مشقت و سختی ارزشش را دارد، چراکه در نهایت جذابیتی خارق‌العاده به فید شما می‌بخشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که فید اینستاگرام در افزایش تعداد فالوور بی اثر نیست.

تم پازل تمی منحصر به فرد است که درتصویر زیر نیز نمایش داده شده است. با این تم کنجکاوی فالوورهایتان را برانگیزید.

نمونه‌ای از تم اینستاگرام

زوایای منحصر به فرد

از جمله جذاب‌ترین تم‌های اینستاگرام می‌توان به تم زوایای منحصر به فرد اشاره کرد. در این تم از زوایای غیر منتظره‌ای برای تولید محتوا و عکاسی استفاده می‌شود. با این تم می‌توانید فعالیت روزمره خود را از زوایای غیر منتظره‌ای به تصویر بکشید و از این طریق نظر کاربران اینستاگرام را به خود جلب کنید. زوایای متفاوت به هیجان‌انگیزتر شدن فید شما کمک می‌کند. این زوایای منحصر به فرد است که هنر عکاسی شما را به نمایش می‌گذارد.

زوایای منحصر به فرد از جمله جذاب‌ترین تم‌های اینستاگرام است که به افزایش میزان مهارت شما در عکاسی کمک می‌کند.

کلام آخر

تم اینستاگرام یک ابزار هوشمند و کاربردی برای صفحه فید شما است. از این تم می‌توانید برای برقراری انسجام و نظم بین پست‌هایتان استفاده کنید. در حقیقت تم امضای پست‌های شما به شمار می‌آید. در صورتی که تمی را برای پست‌هایتان پیاده کنید، به مرور زمان نوع عکاسی و پست‌هایتان در هر جایی نام برند شما را فریاد می‌زند. در متن فوق 10 تم جذاب اینستاگرامی را به شما معرفی کردیم. با توجه به زمینه کاری و پرسوناشناسی مخاطبانتان یکی از این تم‌ها را برای فید اینستاگرام خود استفاده کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.