14 دلیل سیاه شدن استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام از مهم‌ترین ابزار این برنامه برای تولید محتوا و برقراری ارتباط با کاربران است، اما در برخی از مواقع ممکن است استوری سیاه شود. دلایل مختلفی وجود دارد که منجر به سیاه شدن استوری اینستاگرام می‌شود. برای پی بردن به این دلایل ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

14 ترفند برای رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام

14 ترفند برای رفع مشکل سیاه شدن استوری وجود دارد که در ادامه در خصوص آن‌ها توضیحاتی را ارائه دادیم.

اتصال شبکه اینترنت را بررسی کنید

در صورتی که استوری که آپلود کرده‌اید سیاه می‌شود، اینترنت خود را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع به دلیل کند شدن سرعت نت این مشکل رخ می‌دهد. حتی ممکن است بسته حجم شما تمام شده باشد.

14 ترفند رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام

 اینترنت خود را قطع و وصل کنید

در بسیاری از مواقع در اتصال به شبکه اختلالی ایجاد می‌شود. در این حالت باید اتصال اینترنت خود را به طور کامل قطع کرده و از اینستاگرام خارج شوید. پس از آن اتصال خود را دوباره بررسی کنید و دوباره وارد برنامه اینستاگرام شوید. پس از دوباره اتصال خود به اینترنت را بررسی کرده. در صورتی که دوباره مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام رفع نشد ترفندهای زیر را نیز امتحان کنید.

استوری را در برنامه‌های دیگر آپلود کنید

برای پی بردن به بالا بودن سرعت نت خود تصویر را در سایر شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، تویتر و … آپلود کنید. در صورتی که سرعت نت مناسب باشد، ترفندهای زیر را مورد بررسی قرار دهید.

سوئیچ شبکه‌های اینترنتی

در صورتی که اینترنت شما 4G نیست، به وای فای خانه یا هات استاپ گوشی که سرعت بالایی دارد وصل شوید. یکی از عمده‌ترین دلایلی که منجر به بروز این مشکل می‌شود، سرعت پایین اینترنت است. از این رو تمامی ترفندهای مطرح شده را انجام دهید که از بالا بودن سرعت نت خود اطمینان پیدا کنید.

راه اندازی مجدد اپلیکیشن اینستاگرام

در صورتی که هر یک از ترفندهای فوق به رفع مشکل منجر نشد، اینستاگرام خود را با به روش زیر راه ‌به طور مجدد راه‌اندازی کنید.

 • ابتدا به بخش تنظیمات گوشی خود بروید.
 • در بین گزینه‌های نمایش داده شده روی گزینه Applications کلیک کنید.
 • حال در صفحه باز شده روی گزینه Applications Manager ضربه بزنید.
 • در این صفحه تمامی برنامه‌ها برای شما نمایش داده می‌شود. روی برنامه اینستاگرام کلیک کنید.
 • حال در بین گزینه‌های موجود روی گزینه Force Stop ضربه بزنید.
 • در این حالت صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باز باید روی گزینه Force Stop کلیک کنید.

یکی از راه‌های رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام راه‌اندازی مجدد برنامه است.

در برخی مواقع دیده می‌شود که گزینه Force Stop رنگ خاکستری و غیر قابل دسترسی است. در این صورت ترفندهای زیر را امتحان کنید.

گوشی خود را راه‌اندازی کنید

در صورتی که هر یک از ترفندهای فوق منجر به رفع این مشکل نشد، گوشی خود را ری‌استارت کنید. برای این کار تنها کافی است که دکمه پاور را نگه دارید و سپس روی گزینه restart ضربه بزنید. پس از آن دوباره استوری خود را آپلود کنید. در صورتی که باز مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام رفع نشد ترفند بعدی را امتحان کنید.

حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید

پر شدن حافظه کش یکی از دیگر مواردی است که منجر به بروز این مشکل می‌شود. در حقیقت کند شدن برنامه به موجب پر شدن حافظه کش است که در نهایت استوری شما سیاه نمایش داده خواهد شد. برای پی بردن به چیستی حافظه کش و ترفندهای پاک کردن آن از شما دعوت می‌کنیم که مقاله نحوه پاک کردن کش ایسنتاگرام را مطالعه کنید.

حذف و نصب مجدد اینستاگرام

در صورتی که هیچ یک از راه‌کارهای گفته شده مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام را رفع نکرد، اینستاگرام را حذف کنید و یک بار دیگر آن را از فروشگاه گوگل نصب کرده. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • مسیر Settings>apps >application manager را در گوشی خود به ترتیب پیش بروید.
 • سپس اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کرده.
 • صفحه‌ای برای شما باز می‌شود. روی گزینه more کلیک کرده و سپس روی گزینه uninstall updates ضربه بزنید.
 • سپس در پنجره باز شده روی گزینه uninstall کلیک کنید.

پس از طی مراحل فوق برنامه اینستاگرام حذف خواهد شد. حال برای نصب مجدد ان اینستاگرام را در گوگل پلی جستجو کرده و آن را دانلود کنید.

تنظیم ساعت و تاریخ گوشی

از دیگر دلایل شایعی که منجر به بروز این مشکل می‌شود، عدم تنظیم بودن ساعت و تاریخ گوشی شما است. برای آن که بتوانید ساعت و تاریخ گوشی خود را به درستی تنظیم کنید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی همراه خود بروید.
 • گزینه Date and time را در بخش تنظیمات انتخاب کنید.
 • برای آن که به طور اتوماتیک ساعت و تاریخ گوشی شما تنظیم شود روی گزینه Automatic date and time ضربه بزنید

یکی از دلایل سیاه شدن استوری اینستاگرام عدم تنظیم ساعت و تاریخ گوشی است.

چک کردن فرمت ویدئو انتخابی

اینستاگرام از تمامی فرمت‌های ویدئویی پشتیبانی نمی‌کند. از این رو لازم است که قبل از آپلود ویدئو اطمینان حاصل کنید که فرمت ویدئو شما MOV و MP4 نباشد.

پر شدن حافظه گوشی

در صورتی که حافظه گوشی شما پر باشد نیز استوری سیاه نمایش داده خواهد شد. برای آن که به میزان حافظه باقی‌مانده حافظه خود پی بروید. مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید.

برای دسترسی به حافظه گوشی روی گزینه storage کلیک کنید.

در نهایت موارد مطرح شده در لیست زیر را بررسی کرده:

 • Total Space: میزان کل حافظه
 • Used Space: میزان حافظه استفاده شده
 • Available space: میزان حافظه خالی و در دسترس

در صورتی که حافظه گوشی شما پر است با انتقال یا حذف برخی از اطلاعات حافظه خود را برای آپلود استوری خالی کنید.

عدم بروزرسانی اینستاگرام

در صورتی که اندروید گوشی شما قدیمی باشد و امکان بروز رسانی اینستاگرام برای شما وجود نداشته باشد نیز این مشکل رخ می‌دهد.

بلاک شدن از سمت اینستاگرام

در صورتی که اینستاگرام شما را بلاک کرده باشد نیز چنین مشکلی برای استوری شما رخ می‌دهد. برای این که پی ببرید که آیا بلاک شده‌اید یا نه، استوری خود را با یک اکانت دیگرتان آپلود کنید. در صورتی که استوری در اکانت دیگر شما آپلود شد به احتمال قوی شما بلاک شده‌اید.

برای رفع این مشکل 24 تا 48 ساعت فعالیت اینستاگرامی‌ خودتان را متوقف کنید و سپس استوری خود را اپلود کرده. همچنین برای رفع بلاکی اینستاگرام می‌توانید ارسال درخواست رفع بلاک کرده. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ابتدا به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود رفته.
 • سپس روی گزینه Help کلیک کنید.
 • حال در پنجره باز شده روی گزینه Report a problem ضربه بزنید. با کلیک روی این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود. در این پنجره نیز روی گزینه Report a problem کلیک کرده. در قسمت باز شده مشکل خود را مطرح کرده و در نهایت برای اینستاگرام ارسال کنید.

یکی از دلایل سیاه شدن استوری اینستاگرام بلاک شدن اکانت شما توسط اینستاگرام است.

بازگشت به تنظیمات کارخانه

در صورتی که هر یک از روش‌های فوق به رفع مشکل سیاه شدن استوری اینستاگرام کمک نکرد، راه کار نهایی را انجام دهید. در این حالت به شما پینشهاد می‌دهیم که تنظیمات گوشی خود را به حالت کارخانه تغییر دهید. برای این کار تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ابتدا به تنظیمات گوشی خود رفته.
 • حال روی گزینه backup and reset کلیک کنید.
 • در انتهای صفحه روی گزینه Factory data reset ضربه بزنید.
 • حال مواردی که برای شما پاک خواهد شد نشان داده می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که بسیاری از اطلاعات شما به طور کامل پاک می‌شود. از این رو اطلاعات مهم خود را در کارت حافظه ذخیره کنید. بعد از ان روی گزینه reset phone ضربه بزنید.
 • در نهایت رمز گوشی خود را وارد کرده و روی گزینه erase everythings کلیک کنید.

کلام آخر

استوری اینستاگرام مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین ابزار اینستاگرام است. این ابزار مهم و راهبردی اینستاگرام ممکن است دچار مشکلات بسیاری شود. یکی از این مشکلات سیاه شدن استوری اینستاگرام است. 14 دلیل مختلف وجود دارد که ممکن است منجر به بروز این مشکل شود. با بررسی هر یک از این دلایل مشکل استوری خود را رفع کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.