4 ترفند کاربردی برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

از جمله اتفاقات ناگواری که برای هر پیج کاری ممکن است اتفاق بیفتد، هک شدن آن است. مهم‌ترین کار در این مواقع بازیابی پیج در اصرع وقت بوده. البته هیچ راه ضمانت شده‌ای برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی وجود ندارد. با این حال به شما توصیه می‌کنیم که در صورت هک شدن اکانت خود یکی از روش‌های زیر را در اولین زمان ممکن پیش بگیرید. قابل توجه است که برخی از این راه‌ها برای بازگردانی صفحات از دسترس خارج شده نیز کاربرد دارد.

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرامی

هیچ اتفاقی بدتر از هک شدن و از دسترس خارج شدن یک اکانت اینستاگرامی توسط هکرها نیست. با وجود شرایط بحرانی که پیش می‌آید شما باید سریع تصمیم به اقدام بگیرید، چراکه مدیریت و کنترل پیج شما دست هکرها است و آن‌ها می‌توانند با پیج شما دست به هر کاری بزنند. بازیابی پیج‌ شاید سخت باشد، اما غیرممکن نیست.

راه‌کارهای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام

قبل از انکه روش‌های بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرامی را بدانید، بهتر است نگاهی به روش‌های جلوگیری از آن بیاندازید:

فعال سازی امکان رمز دو مرحله‌ای در اینستاگرام

استفاده و به کارگیری رمز‌های غیر قابل حدس و پیچیده‌ای که حاوی کاراکتر و عدد باشد

بین فیس‌بوک و اکانت اینستاگرامی خود اتصال برقرار کنید.

دستگاه‌ها و سیستم‌های متصل به اکانت اینستاگرامی را بررسی کرده.

غیرفعال کردن یا لغو روش‌های دسترسی به برنامه‌های جانبی که به اکانت اینستاگرامی شما متصل هستند.

4 ترفند بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی

حال نوبت آن رسیده که به وعده خود وفا کنیم و 4 روش برای بازیابی اکانت هک شده را به شما آموزش دهیم. این راه‌کارها به شرح زیر هستند:

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی به کمک برنامه

در مرحله باید از میزان هک شدن اکانت خود اطلاع داشته باشید. در صورتی که پیام‌های ناشناس یا رفتارهای غیز معمولی را در اکانت خود متوجه شده‌اید، به احتمال قوی هکر به پسورد شما دست یافته است. در این صورت اقدام به تغییر پسورد خود کرده و از این طریق اتصال هکر به بیزینس اکانت خود را قطع کنید. در این حالت شما به راحتی صفحه خود را بازیابی خواهید کرد. در صورتی که نحوه بازیابی پسورد اینستاگرام را نمی‌دانید، بخش بعدی را به دقت بخوانید.

بازگردانی و تغییر پسورد اکانت اینستاگرامی

برای آن که پسورد خود را تغییر دهید یا آن را بازیابی کنید، تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید:

ابتدا روی سه خطی که بالای صفحه سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.

مطابق تصویر فوق روی آیکون علامت زده کلیک کنید.

حال از بین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه setting را انتخاب کنید.

گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق را انتخاب کنید.

در این مرحله گزینه security را انتخاب کنید.

از بین گزینه‌های نمایش داده شده در تصویر فوق گزینه امنیت را انتخاب کنید.

حال در صفحه باز شده روی گزینه پسورد کلیک کنید.

مطابق با تصویر بالا روی گزینه پسورد کلیک کنید.

 

پس از انتخاب گزینه ذکر شده ایمیلی از طرف اینستاگرام ارسال می‌شود. حال برای آن که پسورد اینستاگرام خود را ریست کنید، روی گزینه reset password ضربه بزنید.

روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

پسورد جدید را در نوارهای خالی نمایش داده شده در تصویر زیر تایپ کنید. در نهایت روی علامت تیک کلیک کرده که تغییرات جدید ذخیره شود.

فیلدهای خالی در تصویر بالا را پر کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی از طریق ایمیل امنیتی

در صورتی که تمامی اطلاعات شما از قبیل ایمیل و … توسط هکر تغییر پیدا کرده باشد، پیج مشا توسط هکر حرفه‌ای‌تری هک شده. از این رو باید مراحل به نسبت پیچیده‌تری را پشت سر بگذارید. در صورتی که هکر نسبت به تغییر ایمیل شما اقدام کرده باشد، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. حال تنها کافی است که ایمیل را باز کنید و با کلیک روی گزینه     Revert this changeاز تغییر ایمیل خود جلوگیری کنید. حال برای شما یک لینک برای دسترسی دوباره به حساب فرستاده می‌شود. در ادامه کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

ایمیل خود را باز کنید. در صندوق دریافتی خود روی ایمیل اینستاگرام با عنوان Email Change in Instagram کلیک کنید. ایمیل ارسال شده حاوی پیامی مبنی بر درخواست تغییر ایمیل است. حال روی لینک Secure your account here ضربه بزنید.

روی لینک نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

حال صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود. در این صفحه اینستاگرام برای آن که فعالیت‌های غیر معمول را شناسایی کند اطلاعات صفحه اینستاگرامی شما را نمایش می‌دهد. همچنین اینستاگرام از شما می‌خواهد که در صورت تمایل امنیت اینستاگرام خود را بالا ببرید. در این مرحله روی گزینه No, Secure My Account کلیک کنید.

روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

حال صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که اینستاگرام از شما می‌خواهد پسورد جدیدی برای خودتان تعیین کرده و در نهایت روی گزینه Submit کلیک کنید.

طبق تصویر فوق روی گزینه نمایش داده شده کلیک کنید.

در این مرحله پسورد شما تغییر خواهد کرد. برای بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرامی خود روی گزینه Review Profile کلیک کنید و به اکانت خود وارد شوید. در نهایت صحت اطلاعات خود را مورد بررسی قرار دهید.

روی گزینه نشان داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

اگر هر یک از اطلاعاتتان تغییر کرده، آن‌ها را اصلاح و ویرایش کنید. در غیر این حالت اطلاعات خود را کلیک کرده و باز به صفحه اکانت خود برگردید.

مطابق تصویر فوق عمل کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی از طریق فیس‌بوک

در برخی مواقع ممکن است که هکر ایمیل ارسال شده به شما را پاک کند. در این مواقع راه‌کار دیگری برای بازیابی پیج وجود دارد که آن هم استفاده از اکانت فیس‌بوک است. به همین دلیل در ابتدای متن پیشنهاد دادیم که اکانت خود را به فیس‌بوک متصل کنید. لازم به توضیح است که اگر اکانت خود را به فیس‌بوک متصل نکرده باشید، بازیابی اکانت با استفاده از این روش غیر ممکن می‌شود. برای بازیابی اکانت هک شده تنها کافی که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

در صفحه‌ لاگین به اکانت اینستاگرامی خود روی گزینه Get Help With Logging In که در تصویر زیر نیز نمایش داده شدهف کلیک کنید.

روی عبارت نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات خود از قبیل نام کاربری، ایمیل، شماره تلفن همراه و … روی عبارت Log In Facebook کلیک کنید.

روی عبارت نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

در این مرحله باید رمز جدیدی برای اکانت اینستاگرامی خود در نظر بگیرید.

رمز جدید را در نوارهای خالی تصویر بالا وارد کنید.

با پیمودن مراحل فوق رمز اینستاگرامی بیزینس اکانت شما تغییر خواهد کرد. بعد از آن دسترسی هکر به پیج شما قطع می‌شود.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام به کمک پشتیبانی

آخرین راه برای برگرداندن اکانت اینستاگرامی استفاده از پشتیبانی اینستاگرام است. برای این کار تنها کافی است که گزارشی از اکانت خود تهیه و اسناد هویت خود را تایید کنید. از این طریق اکانت هک شده شما بازگردانده می‌شود.

مراحل این راه‌یابی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی به کمک ایمیل

در این حالت شما به کمک ایمیلی که با آن به اینستاگرام متصل هستید می‌توانید پیج خود را از حالت هک بازیابی کنید. مراحل این روش شامل روش‌های زیر می‌شود.

روی عبارت نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

در صفحه باز شده نام کاربری، شماره تلفن یا ایمیل خود را جهت اتصال به پیج اینستاگرامی خود وارد کنید. بعد از آن روی گزینه Need More Help کلیک کنید. پس از آن صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن نیز روی گزینه Need More Help باید ضربه بزنید.

روی گزینه نمایش داده شده در تصویر فوق کلیک کنید.

در وهله بعدی برای ایمیل شما کدی ارسال می‌شود. کد را در فیلد مشخص شده برای ان تایپ کنید. در وهله اخر با کلیک روی گزینه confirm تایید خود را نشان دهید. حال شما می‌توانید پسفورد جدیدی برای اکانت اینستاگرامی خود تعریف کنید و از این طریق اکانت هک شده اینستاگرامی خود را بازیابی کرده.

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگراکی به کمک عکس

حالت دیگری باری بازیابی اکانت هک شده وجود دارد که به کمک عکس شما صورت می‌گیرد. این روش زمانی که آدرس ایمیل شما توسط هکر تغییر پیدا کرده مفید واقع می‌شود. برای بازیابی به این روش تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید.

ابتدا در صفحه لاگین مانند روش‌های قبل روی گزینه Get Help With Logging in کلیک کنید. پس از ان نام کاربری خود را در فیلد وارد کنید. سپس روی عبارت Need More Help کلیک کنید. در صفحه باز شده نیز روی گزینه Need More Help ضربه بزنید. حال برخلاف روش ذکر شده روی گزینه can’t access this email or can’t access this email or کلیک کنید.

روی گزینه نمایش داده شده کلیک کنید.

در صفحه باز شده گزینه‌های زیر نمایش داده خواهد شد:

  • رمز عبورم را به خاطر ندارم و امکان ریست نیز برایم امکان پذیر نیست.
  • اکانت اینستاگرامی من هک شده است
  • اکانت اینستاگرامی من غیر فعال گشته.
  • کد ورود به ایمیل یا شماره تلفن من ارسال شده، ولی امکان دسترسی به ان را ندارم.
  • شخصی از اطلاعات من سو استفاده کرده است.

با توجه به این که صفحه شما هک شده باید روی گزینه My Account Was Hacked کلیک کنید. در وهله بعد روی گزینه بعدی ضربه بزنید. حال برای شما صفحه‌ای باز می‌شود، در صورتی که در پیج اینستاگرامی خود عکسی از خودتان دارید، روی گزینه Yes, I have a photo of myself in my account  و سپس روی گزینه بعدی کلیک کنید.

حال یک آدرس ایمیل خود را در فیلد وارد کنید و سپس روی گزینه Submit کلیک کرده. کد 5 رقمی از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. باید نام کاربری و نام کامل خود را روی کاغذی بنویسید. کاغذ را در کنار صورت خود نگه دارید و عکس واضحی از آن را در قالب jpeg برای در پاسخ برای ایمیل ارسال کنید. بعد زا ان پیج شما به صورت خودکار بازیابی می‌شود.

کلام آخر

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرامی شاید کاری سخت باشد، ولی غیر ممکن نیست. در این متن سعی کردیم با توضیح کامل و تصویری 4 روش مهم شما را در این زمینه همراهی و کمک کنیم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.