6 راه ساده برای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام

بسیاری از کاربران اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی خود به دنبال راه حلی برای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام خود هستند. یعنی کسانی که شما آن‌ها را فالو و دنبال کرده‌اید. متاسفانه اینستاگرام هیچ راهی برای پنهان کردن لیست افرادی که فالو شده‌اند ارائه نداده است.

این روزها کنترل و محافظت از حریم خصوصی در رسانه‌های اجتماعی به سختی میسر می‌شود. افرادی که شما با آن‌ها در ارتباط هستید یا فن و طرفدارشان هستید، به راحتی قابل پنهان کردن برای اعضای خانواده یا هر رهگذر تصادفی نیست. در حقیقت بر خلاف فیس‌بوک اینستاگرام هیچ فیلد خاصی برای حریم خصوصی ارائه نکرده است. با این حال هنوز راه‌هایی برای محافظت وجود دارد. در این مقاله قصد داریم چند راه کار را برای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام به شما آموزش دهیم. ما را تا پایان این متن همراه کنید.

نحوه پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام

با وجود این که راه کار رسمی از سمت اینستاگرام برای این کار در نظر گرفته نشده، ولی در ادامه قصد داریم ترفندهایی را برای این کار به شما معرفی کنیم.

پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام با 6 ترفند کاربردی

راه‌کار اول: حساب خود را خصوصی کنید

زمانی که حساب عمومی در اینستاگرام دارید، تمامی کاربران اینستاگرام به لیست فالووینگ شما دسترسی دارند و تمامی کسانی که دنبال کرده‌اید یا حساب‌هایی که شما را فالوو کرده‌اند را می‌توانند ببینید. از این رو به شما پیشنهاد می‌دهیم که اگر کسب و کاری در اینستاگرام ندارید، حساب اینستاگرام خود را در حالت خصوصو قرار دهید. برای این کار کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.
 • در نوار پایین صفحه روی آیکون پروفایل کلیک کرده.
 • در سمت راست بالای نمایه خود، روی سه خط موازی ضربه بزنید و تنظیمات را باز کنید.
 • به بخش حریم خصوصی بروید و روی دکمهحساب خصوصی را روشن کلیک کنید.
 • حساب اینستاگرام شما اکنون محافظت شده و خصوصی است.هیچ کس به جز فالوورهای شما نمی‌تواند لیست فالووینگ و فالوورهای‌تان را تماشا کند.

راه‌کار دوم: حذف فالوورها

همان طور که در متن فوق توضیح دادیم در یک اکانت خصوصی اینستاگرام تنها فالوورها به لیست فالووینگ دسترسی دارند. با این حال ممکن است افرادی در لیست فالوورهایتان باشند که شما علاقه‌ای به اطلاع او از افراد موجود در لیست دنبال کنندگان‌تان نداشته باشید. متاسفانه هیچ راهی برای پنهان کردن فعالیت‌های خود از کسی که شما را دنبال می‌کند وجود ندارد، اما راه‌کار ساده برای رفع این مشکل حذف آن‌ها از لیست فالوورهایتان است. در صورتی که کسی را قابل اعتماد نمی‌دانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید که اکانت را از لیست دنبال کنندگان خود حذف کنید.

یکی از راه‌کارهای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام حذف فالوور است!

 • ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.
 • سپس در نوار پایین روی آیکون پروفایل کلیک کنید.
 • روی گزینه Follower کلیک کرده که به لیست تمامی افرادی که شما را دارند دسترسی پیدا کنید.
 • حال در نوار مربوط به جستجو نام کاربری مورد نظرتان را وارد کرده.
 • در کنار تمامی اکانت‌های اینستاگرام گزینه Remove وجود دارد.
 • پس از انجام این کار، اگر حساب شما در حالت Private باشد، آن شخص دیگر لیست فالوورها و فالوورهای شما را در اینستاگرام نخواهد دید.

راه‌کار سوم: کاربر اینستاگرام را مسدود کنید

بسیاری از افراد ممکن است بخواهند حساب خود را در حالت عمومی قرار دهند یا بیزینس اکانت قرار دهند. با این حال به چه طریقی می‌توانید فالوورها و فالوورهای خود را از سایر کاربران اینستاگرام مخفی کنید؟ برای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام از سایر کاربران این پلتفرم راهی جز مسدود و بلاک کردن آن وجود ندارد. با این ترفند به راحتی می‌توانید تمامی فعالیت‌های خود را از آن اکانت مخفی کنید. برای این کار تنها کافی است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا روی آیکون ذره بین در نوار پایین اینستاگرام ضربه بزنید.
 • سپس کاربری را که می خواهید از او پنهان شوید جستجو کنید.
 • در سمت راست بالای صفحه، رویعلامت … ضربه بزنید.
 • در پنجره ظاهر شده، روی دکمهBlock کلیک کنید.

راه‌کار سوم پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام مسدود کردن کاربر است.

راه‌کار چهارم: از ابزار نظارت بر اینستاگرام استفاده کنید

برنامه‌های نظارت شخص ثالث اینستاگرام یک انتخاب عالی برای کنترل حریم خصوصی و لیست‌ها و همچنین پست‌های شما در اینستاگرام هستند. AiSchedul  یک برنامه شخص ثالث مفید است که در تجزیه و تحلیل حساب اینستاگرامی از هر جنبه‌ای به شما کمک می‌کند. پس از ثبت نام در این برنامه به حساب اینستاگرام خود وارد شوید. با طی کردن مسیر زیر می توانید ابزار مانیتورینگ حساب را پیدا کنید.

 • حساب خود را ازداشبورد خود انتخاب کنید.
 • به برگهارسال و زمانبندی بروید.
 • بخشگوش دادن و ارسال مجدد را باز کنید.
 • روی دکمهمانیتورینگ حساب کلیک کنید.

این برنامه کاربردی تا 7 روز امکان استفاده به صورت رایگان را به شما می‌دهد.

راه‌کار پنجم: دنبال کردن مخفیانه کاربران اینستاگرام

همیشه برای این که از فعالیت و محتواهای منتشر شده کسی در اینستاگرام مطلع شوید، نیاز نیست آن کاربر را فالو کنید. شما هر بار می‌توانید پیج او را جستجو کرده و محتواهای منتشر شده، استوری‌ها و … او را بدون این که کسی متوجه شود ببینید.

راه کار ششم: پیج فیک

با اطمینان بگوییم که تمامی افراد معروف و مشهور در اینستاگرام نیز پیج فیک دارند. به کمک این پیج فیک تمامی فعالیت‌های مخفیانه خود از جمله فالوو کردن برخی از کاربران را انجام می‌دهند. با توجه به این که اینستاگرام امکان ساخت چند اکانت و مدیریت مزمان ان را برای کاربران خود ایجاد کرده. پس یک اکانت فیک بسازید و با خیال راحت و بدون نیاز به پنهان کردن فالووینگ خود از فالوورها و سایر کاربران اینستاگرام هر شخصی را که تمایل داشتید فالو کنید.

یکی از راه‌کارهای پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام ساخت پیج فیک در این پلتفرم است.

کلام آخر

پنهان کردن فالووینگ اینستاگرام دغدغه بسیاری از کاربران این پلتفرم است. حفظ حریم خصوصی مسئله‌ای مهم به شمار می‌آید که تمامی افراد در جستجوی آن هستند. متاسفانه هیچ راه‌کار رسمی برای حل این مشکل و پاسخ به نیاز کاربران از طرف اینستاگرام وجود ندارد. با این حال ما در این متن 6 راه‌کار جالب و کاربردی را برای حل این مشکل در متن فوق ارائه کردیم.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.