ترفندهای اعتماد سازی در اینستاگرام

در سال‌های اخیر اینستاگرام موجب بهبود و توسعه کارهای خانگی و ایجاد مشاغل جدید شده است، اما وجود کلاهبردارنی در این عرصه موجب صلب اعتماد مردم و کاربران اینستاگرام شده است. به همین جهت برای راه اندازی کسب و کار پر درآمد در اینستاگرام در قدم اول باید اعتماد سازی کرد.

در حقیقت هر چند که شما به ترفندهای فروش محصولات و تولید محتوا در اینستاگرام مسلط باشید، ولی نتوانید اعتماد فالوورهای‌تان را در اینستاگرام به خود جلب کنید در این عرصه موفق نخواهید بود. از این رو از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با ترفندهای اعتمادسازی در اینستاگرام آشنا شوید.

چرا اعتماد سازی در اینستاگرام اهمیت دارد؟

برای این که به اهمیت جلب اعتماد فالوورها در اینستاگرام پی ببرید لازم است که خودتان را به جای کاربری بگذارید که از شما هیچ آدرس و نشانی ندارد و تنها راه ارتباطی او با شما اکانت کاربری‌تان در اینستاگرام است. آیا با این شرایط می‌توانید به او اعتماد کنید؟ مشخص است که در چنین شرایط به هیچ وجه نمی‌‌توانید به او اعتماد کنید و حتی اگر محصولاتی منحصر به فرد را با قیمتی پایین به فروش برساند نیز از او خریدی انجام نمی‌دهید.

5 ترفند اعتماد سازی در اینستاگرام

مسئله جلب اعتماد تنها در خرید آنلاین اهمیت ندارد، بلکه در خرید حضوری نیز مشاهده می‌شود که بیشتر مشتریان به فروشگاه‌هایی که از کیفیت و صحت حرف‌های فروشنده اعتماد دارد مراجعه خواهند کرد. اعتماد چیزی نیست که با چیدن مغازه‌های رنگارنگ به دست آید.

با وجود این اوصاف چگونه در وهله اول می‌توان اعتماد فالوور را برای خرید و در وهله بعدی اعتماد آن‌ها را برای قبول ادعای شما جلب کرد؟ تنها کافی است که 5 ترفند زیر را مطالعه و آن‌ها را پیاده سازی کنید.

5 ترفند اعتماد سازی در اینستاگرام

همان طور که در متن فوق توضیح دادیم برای آن که در اینستاگرام کسب و کاری موفق داشته باشید لازم است که در وهله اول اعتماد فالوورهای‌تان را به خود جلب کنید. برای جلب اعتماد فالوورها 5 قدم زیر را به ترتیب انجام دهید.

ترفند اول: برند سازی

اولین قدم برای جلب اعتماد فالوورها برند سازی است. در واقع شما باید به گونه‌ای در اینستاگرام محتوا تولید کنید که فالوورها با زمینه کاری و فعالیت شما به راحتی آشنا شوند. محتواهای مرتبط با نوع فعالیت خود را منتشر کنید. در حقیقت این که هر روز یک پست با مضوع مختلفی را در اینستاگرام منتشر کنید کاری اشتباه است.

برندسازی به معنای این است که بعد از مدت زمانی مشتریان محصول یا آن خدمت را با نام برند شما بشناسند. به عنوان مثال شاید بسیار دیده یا شنیده باشید که صاحبان گوشی آیفون تفلن همراه خود را با نام برندشان صدا می‌زنند. مثلا می‌گویند که آیفون من را از روی میز بهم می‌دهی؟! و شما بدون این که از او بپرسید منظورش از آیفون چه وسیله‌ای است، تلفن همراهش را به او می‌دهید.

برندسازی یکی از ترفندهای اعتماد سازی در اینستاگرام است.

برای برندسازی لازم است که برای اکانت کاری خود نامی کوتاه و روان انتخاب کنید. نامی که به راحتی به ذهن کاربران اینستاگرام سپرده شود. به عنوان نمونه فروشگاه خانومی که در عرصه فروش آنلاین لوام بهداشتی و آریشی فعالیت دارد به طور کاملا هوشمندانه‌ای نام فروشگاه انتخاب شده است. زمانی که شما نام فروشگاه خانومی را می شنوید بدون هیچ تردید و مکثی متوجه می‌شوید که این فروشگاه اینترنتی در زمینه فروش محصولات مرتبط با بانوان فعالیت دارد.

ترفند دوم: کیفیت کالا یا خدمات خود را نشان دهید

برای این که بتوانید اعتماد فالوورها را به خود جلب کنید، لازم است که به کاربران اینستاگراک اثبات کنید که محصول یا خدمات شما با کیفیت و منحصر به فرد است. در صورتی که محصولی را به فروش می‌رسانید با عکاسی دقیق از آن کیفیت بالا و جزئیات ویژه‌اش را به مخاطبان خود نشان دهید.

این کار بدون یک دوربین با کیفیت غیرممکن است، البته متصور نشوید که تنها دوربین‌های حرفه‌ای شما را در این کار کمک می‌کنند، بلکه دوربین باکیفیت گوشی نیز برای عکاسی از محصول کفایت خواهد کرد. جزئیات محصول خود را با فیلمبرداری و عکاسی‌ به نمایش بگذارید. این حق مشتری در خرید آنلاین که از تمامی جزئیات محصول اطلاع پیدا کند.

در صورتی که خدماتی را مثل دوره آموزشی ارائه می‌دهید. از تمامی آنچه که قرار است در این دوره آموزش داده شود کاربر خود را مطلع کنید. از دیگر کارهایی که به نشان دادن کیفیت کار شما کمک می‌کند، عودت کالا است. ترفندی که دیجی کالا بزرگترین فروشگاه اینترنتی داخل کشور نیز به آن پایبند است. با در نظر گرفتن عودت کالا، پشتیبانی بعد از خرید و … کیفیت محصول خود را به همگان ثابت کنید.

ترفند سوم: بلاگری با چهره رمز موفقیت شما است

یکی از نکاتی که به اعتماد سازی در اینستاگرام کمک می‌کند، نشان دادن چهره خود و بلاگری است. ابتدا این نکته را به خاطر بسپارید که نشان دادن بخشی از جزئیات، زندگی شخصی و پشت صحنه کار به افزایش تعداد فالوور و بازدید شما منجر خواهد شد.

علاوه بر این نشان دادن چهره به جلب اعتماد کاربران اینستاگرام منجر می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که در منزل مشغول به کار و فعالیت هستید از روند کار خود فیلم تهیه کنید. همچنین اگر فروشگاه یا شرکتی دارید، از آن فیلم و استوری گرفته.

در صورتی که به هر دلیل علاقه‌ای به نشان داده چهره خود ندارید، مقاله ترفندهای بلاگری بدون چهره را مطالعه کنید. در این مقاله تمامی ترفندهایی که به شما در کسب و کار کمک می‌کند به طور کامل آموزش داده شده.

نمایش چهره از جمله ترفندهای اعتماد سازی در اینستاگرام به شمار می‌آید.

ترفند چهارم: نشانی از خود به جا بگذارید

برای آن که اعتماد فالوورها را در فضای مجازی جذب کنید، آدرس و نشانی در پروفایل اکانت کاری خود قرار دهید. به عنوان مثال شماره تلفن، ایمیل، آدرس اینترنتی یا آدرس فروشگاه و شرکت خود را در پروفایل بیزینس اکانت‌تان قرار دهید.

افرادی که تمایل به نشان دادن چهره‌شان در پست‌ها و استوری‌ها ندارند به کمک این روش می‌توانند اعتماد کاربران را به خود جلب کنند، البته این نکته را به یاد داشته باشید که نشان دادن چهره تاثیر بیشتری دارد. همچنین با ساخت فروشگاه اینستاگرامی امکان ارتباط گیری کاربران با خودتان را تسهیل ببخشید.

ترفند پنجم: نظرات مشتری‌ها را استوری کنید

فرقی نمی‌کند که محصولی را به فروش می‌رسانید یا خدماتی را ارائه می‌دهید، در هر صورت ترفند استوری و نمایش دادن نظرات سایر مشتری‌ها موجب اعتماد سازی می‌شود. هر چقدر هم که شما در زمینه بازاریابی و فروش محصول خبره باشید، باز هم حرف شما به اندازه نظر سایر مشتری‌ها در جلب اعتماد کاربران تاثیر نمی‌گذارد.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم که نظرات سایر خریداران خود را در قالب استروی یا حتی پست بازنشر کنید. حتی اگر مشتری‌ها بعد از خرید به شما پیام نداند، به آن‌ها دایرکت دهید و نظرشان را در خصوص محصول برسید. استوری‌ها را در نهایت در قسمت هایلات‌ها قرار دهید که همه کاربران تازه وارد نیز از آن بهره ببرند.

با منتشر کردن نظرات مشتری‌های خود در جهت اعتماد سازی در اینستاگرام قدم بردارید.

کلام آخر

فضای مجازی با تمام زیبایی‌ها و ویترین زیبایی که دارد ممکن است منجر به کلاهبرداری شود. شاید میزان این کلاهبرداری در اینستاگرام کم باشد، ولی به نوبه خود تاثیر منفی بر اعتماد سازی در اینستاگرام می‌گذارد. همین تجربه‌های تلخ موجب شده که جلب اعتماد در اینستاگرام کمی سخت باشد، البته 5 ترفند مطرح شده در متن بالا این کار را برای شما راحت می‌کند. تنها کافی است که این ترفندها را در اکانت خود پیاده سازی کنید که به راحتی اعتماد فالوورهای‌تان را جلب و فروش خود را رونق دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.