8 نکته مهم برای عکس پروفایل خارق‌العاده اینستاگرام

شاید به نظر کمی عجیب به نظر برسد، ولی شما برای داشتن یک عکس پروفایل حرفه‌ای در اینستاگرام نیز باید نکاتی را رعایت کنید. پروفایل اینستاگرام اولین چیزی است که باعث ارتباط گیری و در نهایت فالوو کردن پیج شما توسط کاربرهای اینستاگرام می‌شود.

از این رو از شما دعوت می‌کنیم که ما را تا پایان این متن همراهی کنید که با 8 نکته مهم و کنکوری ساخت تصویر پروفایل آشنا شوید.

عکس پروفایل اینستاگرام مانند حرفه‌ای‌ها

در قدم اول باید یادآور باشم که برای انتخاب یک عکس برای پروفایل اینستاگرام نیازی به اتلیه رفتن یا دوربین حرفه‌ای نیست. شاید باورش سخت باشد، ولی خیلی از پیج‌های معروف با تعداد بالای فالوور نیز تنها با گوشی موبایل خود پروفایل حرفه‌ای برای اکانت اینستاگرامیشان تهیه و طراحی‌ می‌کنند. در واقع 8 نکته مطرح شده در متن زیر نقطه قوت آن‌ها در این زمینه بوده است.

نکته اول: وضوح عکس

اولین نکته‌ای که یک پروفایل حرفه‌ای را از یک پروفایل غیر حرفه‌ای و عادی تفکیک می کند، وضوح چهره شما در عکس است. در واقع باید تصویر پروفایل شما به گونه‌ای باشد که چهره شما به طور کامل مشخص باشد. تنها با یک نگاه بتوان شما را تشخیص داد. این نکته را به خاطر داشته باشید که جای یک عکس حرفه‌ای در پروفایل شما نیست!

عکس پروفایل حرفه‌ای کاملا واضح و مشخص است.

پس به هیچ وجه از پشت سر یا به صورت نیم رخ از خودتان عکس نگیرید. تنها باید صورت شما در عکس مشخص باشد. به هیچ وجه موهای خودتان را روی صورتتان نریخته، صورت خود را به وسیله چیزی مانند گل، دست‌هایتان یا … نپوشانید. در یک کلام هیچ راهی را برای پوشاندن یا مخفی کردن چهره‌تان را کار نگیرید.

پروفایل تنها جای نشان دادن چهره شما است که به وسیله آن مخاطبین و کاربران به راحتی در کسری از ثانیه شما را پیدا کنند. همچنین همان طور که در ابتدای متن توضیح دادیم، عکس پروفایل اولین چیزی است که با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند. از این ور با تمام چهره خود از آن‌ها استقبال کنید! 😊

البته تمامی نکات گفته شده در خصوص اکانت‌های شخصی،بلاگری یا اینفلوئنسری صادق است. در صورتی که فروشگاه اینستاگرامی  دارید یا برند هستید برای پروفایل حساب کاری خود باید نکات دیگری را رعایت کنید که در ادامه به طور کامل در خصوص آن توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

نکته دوم: اندازه کادر را در نظر بگیرید

پروفایلی حرفه‌ای و زیبا است که فاصله کادر در آن به طور کامل رعایت شده باشد. به عنوان مثال در تصویر زیر دو نمونه از پروفایل را به شما نشان داده‌ایم. تنها تفاوت دو عکس پایین فاصله مناسب آن‌ها از کادر است. در تصویر سمت راست با رعایت این نکته تصویری زیباتر خلق شده.

با رعایت فاصله در کادر عکس پروفایل خود را حرفه‌ای و زیبا کنید.

نکته سوم: تضاد ایجاد کنید

یکی از فاکتورهایی که به ایجاد عکس پروفایل زیبا و حرفه‌ای کمک می‌کند، وجود تضاد رنگی در آن است. البته این به معنای این نیست که استفاده از رنگ‌های یک‌دست انتخابی اشتباه است. در برخی از مواقع چنین عکس‌هایی زیباتر نیز می شوند. مخصوصا زمان‌هایی که رنگ مطابق با فید اکانت خود را انتخاب کنید.

اما وجود تضاد رنگی یک چیز دیگر است. در واقع جذابیت در چنین تصاویری غیرقابل انکار بوده. چنین تصاویری در جلب توجه مخاطبان اینستاگرام نقش پررنگ‌تری دارند. از این رو به شما پیشنهاد می‌دهیم که تصاویر با تضاد رنگی را برای پروفایل اینستاگرام خود انتخاب کنید.

تضاد رنگی در عکس پروفایل به جذاب‌تر شدن آن کمک می‌کند.

نکته چهارم: نورپردازی

اگر ادعا کنیم که نورپردازی از کیفیت دوربین مهم‌تر است، مبالغه نکرده‌ایم. بله نورپردازی یک جز اصلی در عکس پروفایل حرفه‌ای است که به زیبا شدن ان منجر می‌شود. در حقیقت گران‌ترین و حرفه‌ای‌ترین دوربین‌ها نیز بدون نور به هیچ کاری نمی‌آیند. بنابراین نور مناسب در هنگام عکاسی را نادیده نگیرید.

بهترین نور برای عکاسی نور خورشید است. مخصوصا زمانی که از همه جهات به طور یکسان به صورت شما تابیده شود. نور باید به گونه‌ای باشد که روی صورت شما سایه‌ای نیفتد.

نور مهم‌ترین فاکتور در طراحی عکس پروفایل به صورت حرفه‌ای است.

نکته پنجم: پس زمینه خلوت

با توجه به این که اندازه تصویر پروفایل در اینستاگرام کوچک است، تصویری با پس‌زمینه خلوت را انتخاب کنید. با این کار تصویر شما بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین برند یا چهره شما واضح‌تر می‌شود. در صورتی که پس‌زمینه تصویرتان شلوغ است، آن را تار کنید که جلب توجه‌اش کمتر شود.

عکس پروفایل حرفه‌ای پس‌زمینه خلوتی دارد.

نکته ششم: بهترین انتخاب دوربین اصلی است

شاید دوربین سلفی گزینه خوبی برای عکاسی چهره باشد، ولی برای تصویر پروفایل نه! چهره شما در حالت سلفی واقعی نیست. تصویر برای پروفایل حرفه‌ای‌تر است که با دوربین اصلی گوشی گرفته شود.

عکس پروفایل حرفه‌ای فقط و فقط با دوربین اصلی گرفته می‌شود.

نکته هفتم: نه به عکس پرسنلی!

اینستاگرام یک برنامه بصری و سرگرمی است. پس برای تصویر پروفایل در این برنامه نباید از عکس پرسنلی یا سه در چهار استفاده کرد. پس حتما خودتان عکس بگیرید با ژست، لبخند و حس خوب و قشنگ.

نکته هشتم: عکس پروفایل لوگو باید چه طوری باشه؟

یک فروشگاه، برند، سازمان و … بهتر است که برای پروفایل خود از لوگوی برندشان استفاده کنند. لوگویی که مرتبط با زمینه فعالیت آن‌ها است. علاوه بر این باید لوگو شما ساده باشد و در کمال سادگی محتوا را به بهترین شکل منتقل کند. یک لوگوی شلوغ و پر نوشته اصلا گزینه مناسبی برای برندها نیست و نظر کمتر کسی را به خودش جلب می‌کند.

راستی رنگ لوگو نیز در ارتباط گیری با مشتری نقش مهمی دارد. به عنوان نمونه یک فروشگاه لوازم آرایشی باید رنگ ملایم و زنانه‌ای مثل صورتی یا یاسی را انتخاب کند. البته قرار هم بر این نیست که همه لوگوهای فروشگاه‌های آرایشی با رنگ صورتی باشد!

لوگوی ساده بهترین و حرفه‌ای ترین عکس پروفایل برای اینستاگرام است.

نکته مهم

یک عکس حرفه‌ای برای پروفایل در حدود 360*360 پیکسل سایز دارد. با رعایت تمامی نکات گفته شده در متن فوق پروفایل حرفه‌ای برای اکانت خود طراحی کنید و بسازید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

اینستاگرام اجازه دانلود یا نمایش با کیفیت تصویر موجود در پروفایل را به هیچ کاربری نمی‌دهد، ولی ابزارها و نرم‌افزارهایی وجود دارد که این امکان را برای کاربران محیا می‌سازد. این برنامه‌ها به شرح زیر هستند:

  • Insfull
  • Profile Download For Instagram
  • Profile Picture For Instagram
  • IG Downloader

با دانلود هر یک از برنامه‌های فوق به راحتی می‌توانید تصویر پروفایل اکانت مورد نظرتان را به راحتی دانلود کنید، البته نرم‌افزارهای بیشتری برای این کار وجود دارد، ولی نرم‌افزارهای نام‌برده از جمله بهترین‌های آن‌ها هستند. البته برنامه آخر برای نسخه ول اینستاگرام قابل استفاده است.

کلام آخر

امروزه اینستاگرام به برنامه‌ای مهیج، سرگرم کننده و نرم‌افزاری مناسب برای بازاریابی و کسب و کار است. با وجود  میلیون فالوو ایرانی کسب و کار در اینستاگرام تنها با رعایت شروطی به راحتی امکان پذیر می‌شود. یکی از  مهم‌ترین نکاتی که یک اکانت کاربری باید در نظر داشته باشد، عکس پروفایل حرفه‌ای است. از این رو در متن فوق 8 نکته مهم برای داشتن عکس حرفه‌ای برای اینستاگرام را معرفی کردیم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.