9 ترفند اینستاگرامی که باید بدانید

اینستاگرام سرشار از ترفندهای مختلفی است که به شما در مدیریت و کسب درآمد در آن کمک می‌کند. برخی از این ترفندها تنها برای بازاریابی و فروش در نظر گرفته شده‌اند. به هر حال ما در این متن قصد داریم به 9 ترفند اینستاگرامی مهم بپردازیم. برای آن که با این ترفندها آشنا شوید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

9 ترفند اینستاگرامی

برای آن که با این ترفندها به طور کامل آشنا شوید، در ادامه 9 ترفند را به صورت تصویری و مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد.

اولین ترفند اینستاگرامی: ساخت چند پیج در اینستاگرام

یکی از امکانات جذاب اینستاگرام امکان ساخت چند پیج در آن است، ولی این مهم چگونه امکان پذیر می‌شود؟ برای اینکه بتوانید چند صفحه داشته و آن‌ها را مدیریت کنید، تنها کافی است که راهنمای زیر را به صورت مرحله به مرحله پیش بروید:

  1. روی اسم بیزینس اکانت خود که سمت چپ بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. سپس روی علامت + که زیر اسم نام کاربری شما قرار دارد ضربه بزنید.

گزینه ADD ACOUNTE را انتخاب کنید.

  1. سپس روی گزینه Create New Account کلیک کرده که پیج کاری جدید ایجاد کنید. در مرحله بعدی نام کاربری و پسورد خود را انتخاب و در نوارهای مخصوص به آن‌ها تایپ کنید.

با انتخاب گزینه Create New Account پیج جدید برای خود ایجاد کنید.

در نهایت صفحه جدید برای شما ایجاد می‌شود. اگر تمایل دارید که پیج خود را به حالت بیزینس اکانت تغییر دهید، به شما پینشهاد می‌دهیم که مقاله “آموزش تصویری ساخت بیزینس اکانت” را مطالعه کنید. برای مدیریت این پیج‌ها می‌توانید روی پروفایل خود که در نوار پایین نمایش داده می‌شود، دوبار کلیک کنید. به این ترتیب صفحه دیگر شما نمایش داده خواهد شد. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که با کلیک روی نام کاربری صفحه خود لیستی از صفحه‌های شما نمایش داده خواهد شد. حال تنها کافی است که روی صفحه مدنظرتان کلیک کنید.

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید امکان مدیریت صفحات بالا در لیست نمایش داده شده ممکن می‌شود.

دومین ترفند اینستاگرامی: ایجاد لینک‌های بیشتر در بیو اینستاگرام

با توجه به وجود رسانه‌های اجتماعی مختلف از قبیل کلاب هوس، یوتیوب توییتر، تلگرام و … ممکن است که شما تمایل داشته باشید لینک آن‌ها را در بیو اینستاگرام خود قرار دهید، ولی مشکلی که وجود دارد این است که در بیو اینستاگرام تنها اجازه قرار دادن یک لینک را دارید. با وجود این برنامه‌هایی وجود دارد که امکان قرار دادن لینک‌های بیشتر را  به شما می‌دهند. برنامه‌هایی از قبیل لینک ساز اینستاگرام که به راحتی در بازار یا گوگل پلی قابل دسترسی هستند.

سومین ترفند اینستاگرامی: نوشتن بیوگرافی در چند خط

بیو اینستاگرام از جمله مهم‌ترین فاکتورها در جذب فالوو هستند. در حقیقت اولین چیزی که فالوور می‌بیند، بیو اینستاگرام است. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعاتی از قبیل نام خود، زمینه فعالیت و لینک‌هایی مهم را در آن قرار دهید. فونت‌ تایپ نیز در جذب فالوور تاثیر بالایی دارد که استفاده از فونت‌های متنوع در اینستاگرام امکان پذیر نیست. اما ترفند اینستاگرامی برای این کار وجود دارد و آن هم تایپ متن در قسمت یادداشت‌های گوشی با فونت مد نظرتان و در نهایت کپی آن در بیو اینستاگرام است.

چهارمین ترفند اینستاگرامی: فعال کردن نوتیفیکیشن

یکی از ابزارهای اینستاگرام به شما کمک می‌کند که زمان نشر پست پیج‌های مورد نظرتان را مطلع شوید. البته این ابزار تنها در حالتی در دسترس شما قرار می‌گیرد که توسط ادمین پیج فعال شده باشد. پیج‌هایی که چنین امکانی را فعل کرده‌اند در بالای صفحه اینستاگرامی‌شان علامت زنگونه وجود دارد که در تصویر زیر نیز نمایش داده‌ایم. روی این زنگوله کلیک کنید

زنگوله را برای اطلاع یافتن از پست‌ها، استوری، IGTV یا ... فعال کنید

بعد از کلیک روی این گزینه صفحه نمایش داده شده در تصویر زیر برای شما باز می‌شود. حال هر یک از موارد را که تمایل به اعلام آن دارید را تیک بزنید.

برای مطلع شدن هر یک از مواردی که در تصویر بالا نشان داده‌ایم چراغ رو به روی ان را روشن و آبی کنید.

پنجمین ترفند اینستاگرامی: نحوه ساخت البوم شخصی

در اینستاگرام امکان ساخت آلبوم اختصاصی از پست‌های مورد علاقه وجود دارد. برای این کار تنها کافی است که در ابتدا پست مدنظرتان را ذخیره کنید. ذخیره کردن یک پست با کلیک روی ایکون بوک‌مارک ممکن می‌شود. آیکون بوک‌مارک در صفحه راست زیر عکس هر پستی نمایش  داده می‌شود.

با کلیک روی آیکون بوکمارک پست مورد نظرتان را ذخیره کنید.

همچنین بعد از ذخیره پست‌ها به صفحه اینستاگرامی خود مراجعه و بعد از کلیک روی سه خط یا آیکون تنظمیات پست‌های ذخیره شده را انتخاب کنید. در انتها می‌توانید پست‌های مرتبط را در یک آلبوم جداگانه قرار دهید.

با کلیک روی گزینه saved به تمامی پست‌هایی که ذخیره کرده‌اید دسترسی پیدا می‌کنید. با کلیک روی این گزینه می‌توانید پست‌هایتان را در البوم‌های متنوعی قرار دهید.

ششمین ترفند اینستاگرامی: اطلاع از پست‌هایی که لایک کرده‌اید

در صورتی که تمایل دارید پست‌هایی که لایک کرده‌اید را ببینید مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید.

مرحله اول: در ابتدا به بخش تنظیمات یا همان SETTING اینستاگرام بروید. در وهله بعدی روی گزینه ACCOUNT  کلیک کنید.

طبق تصویر فوق روی گزینه Account کلیک کنید.

مرحله دوم: سپس روی گزینه posts you liked کلیک کرده که لیست پست‌هایی که لایک کرده‌اید را ببینید.

با کلیک روی گزینه post you like از پست‌هایی که لایک کرده‌اید مطلع شوید

هفتمین ترفند اینستاگرامی: نحوه پاک کردن تاریخچه جستجو

اگر تمایل دارید تاریخچه جستجو خود را پاک کنید. تنها کافی است که طبق دستورالعمل زیر پیش بروید: ابتدا به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بروید.

سپس در نوار جستجو که در بالای صفحه قرار دارد و در تصویر پایین نیز نمایش داده شده، عبارت search history را کلیک کنید. در این حالت صفحه جدید برای شما باز خواهد شد که شامل تمام صفحاتی می‌شود که جستجو کرده‌اید.

در نوار جستجو که در تصویر بالا  نشان داده شده عبارت search history را وارد کنید.

حال برای پاک شدن تاریخچه جستجوی خود روی گزینه CLEAR ALL کلیک کنید.

با انتخاب گزینه CLEAR ALL تاریخچه جستجوی شما پاک می‌شود.

در وهله بعد تنها کافی است با کلیک روی گزینه Yes, I am Sure لیست جستجوی خود را پاک کرده. همچنین در قسمت جستجو‌های می‌توانید روی ضربدر کنار هر صفحه‌ای که تمایل دارید پاک شود، کلیک کنید.

هشتمین ترفند اینستاگرامی: تگ پنهان

از جمله ابزارها و امکانات جذاب تگ افراد مختلف در پست‌ها است. صفحاتی که شما تگ می‌کنید در صفحه اصلی اینستاگرام آن فرد نمایش داده می‌شود. در صورتی که تمایل دارید پست‌های تگ شده برای فالوورهایتان نمایش داده نشود. تنها کافی است که دستورالعمل زیر را بخوانید و آن را به ترتیب انجام دهید.

در مرحله اول به قسمت تگ اینستاگرام بروید. روی پست مورد نظر خود کلیک کرده و سپس علامت سه نقطه که بالای پست قرار دارد را انتخاب کنید. در بین گزینه‌های نمایش داده شده روی عبارت Tag Options ضربه بزنید.

گزینه tag option را که در تصویر بالا نیز نمایش داده شده را انتخاب کنید.

پس انتخاب این گزینه سه گزینه Remove Me From Post، Hide From My Profile و  learn more برای شما نمایش داده خواهد شد. در اگر تنها قصد دارید که پست صفحه اینستاگرامی شما پاک شود گزینه Remove Me From Post را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل دارید پست پنهان شود روی گزینه Hide From My Profile ضربه بزنید. پس از آن که هر یک از گزینه‌های ذکر شده را انتخاب کنید سفحه اینستاگرام را swipe up کنید. در و.اقع صفحه را از بالا به سمت پایین بکشید و چند لحظه‌ای به آن زمان دهید که پیج رفرش شود.

با توجه به تصویر فوق اگر تمایل پاک کردن یا مخفی کردن تگ را دارید، به ترتیب روی یکی از گزینه‌های Remove Me From Post و Hide From My Profile ضربه بزنید.

نهمین ترفند اینستاگرامی: مدیریت مدت زمان کار

یکی از ابزارها و امکانات جذاب اینستاگرام نشان دادن مدت زمانی است که شما از این برنامه استفاده می‌کنید. همچنین به شما امکان مدیریت مدت زمان را می‌دهد. یعنی می‌توانید زمانی که از اینستاگرام استفاده می‌کنید را محدود نگه دارید. حال برای مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

ابتدا به قسمت تنظمیات اینستاگرام بروید. در بین گزینه‌های موجود عبارت روی Your Activity  کلیک کنید.

در بین گزینه‌های نمایش داده شده عبارت your activity را انتخاب کنید.

هنگامی که این گزینه را انتخاب می‌کنید دو صفحه برای شما نشان داده خواهد شد. گزینه time در بخش Time On instgram   مدت زمانی که برای برنامه صرف کرده‌اید را نمایش می‌دهد.

طبق تصویر فوق مدت زمان فعالیت‌تان در اینستاگرام را متوجه شوید

در صورتی که تمایل دارید مدت زمان حضور و استفاده خود از برنامه اینستاگرام را محدود کنید، تنها کافی است که روی گزینه Set Daily Reminder کلیک کنید. پس از تنظیم این آپشن هنگامی که مدت زمان استفاده شما از این برنامه به تایم تنظیم شده رسید، نوتیفیکیشنی روی صفحه اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد که مدت زمان استفاده شما از اینستاگرام در آن روز تمام شده است.

طبق تصویر بالا مدت زمان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کنید.

کلام آخر

اینستاگرام برنامه‌ای هیجان انگیز و بصری است که امکانات و ابزارهای بسیاری دارد. در این متن تنها به 9 ترفند اینستاگرامی پرداخته‌ایم. ترفندهای جذابی که استفاده از این برنامه را برای شما راحت‌تر و هیجان انگیزتر می‌کند. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.