9  ترفند افزایش میزان تعامل اینستاگرام

میزان تعامل مهم‌ترین فاکتور اینستاگرام برای مقایسه اکانت‌های مختلف است. تعامل با میزان لایک، ذخیره، تعداد فالوور و … تعیین می‌شود. هر چه میزان تعامل یک اکانت با فالوورهایش بیشتر باشد، از امکانات و ابزارهای اینستاگرام سهم بیشتری خواهد برد. در صورتی که به دنبال راه‌کارهایی برای افزایش میزان تعامل اینستاگرام خود هستید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

چگونه میزان تعامل اکانت خود را افزایش دهیم؟

روش‌های متعددی برای افزایش میزان تعامل وجود دارد. این ترفندها منجر به افزایش بازدهی اکانت اینستاگرامی می‌شود. افزایش نرخ تعامل به معنای افزایش احتمال قرار گرفتگی در اکسپلور اینستاگرام است. همچنین منجر به افزایش فروش و درآمد شما از این اپلیکیشن نیز می‌شود. در ادامه قصد داریم به طور کامل در خصوص 9 ترفند فوق‌العاده برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام می‌پردازیم.

پرسوناشناسی

مهم‌ترین فاکتور برای تولید محتوا و افزایش میزان بازدهی پرسوناشناسی است. در حقیقت پرسوشناسی به معنای شناخت دقیق مخاطبین بوده. شما باید عمده مخاطبین خود را شناسایی کنید. در خصوص سن، جنسیت، علایق، دغدغه و … آن‌ها باید اطلاعاتی را کسب کرده. به عنوان مثال در صورتی که شما در زمینه فروش لباس زنانه در اینستاگرام فعالیت دارید بخش عمده مخاطبان شما خانوم هستند. سن و علایق ان‌ها نیز با توجه به نوع طراحی شما مشخص خواهد شد.

البته بیزینس اکانت اطلاعات و آمارهایی را در خصوص مخاطبان به شما می‌دهد. برای دسترسی به این اطلاعات به قسمت  Insights اکانت خود مراجعه کنید. در این قسمت اطلاعاتی در خصوص موقعیت مکانی فالوورهایتان، رنج سنی، جنسیت، میانگین‌های زمانی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

پس از اطلاع از چنین مواردی به صورت هدفمندتری محتوا تولید خواهید کرد. همچنین زمان انتشار محتوای خود را می‌توانید تعیین کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که زمان نشر محتوا معقوله مهمی برای افزایش بازدید و لایک است. در حقیقت تعامل زمانی میسر می‌شود که شما محتوایی باکیفیت طبق سلیقه مخاطبانتان تولید کنید.

تولید محتوا مهم‌ترین گزینه‌ای است که در افزایش میزان تعامل در اینستاگرام تاثیر دارد.

یافتن زمان مناسب نشر پست‌ها

همان طور که در متن فوق توضیح دادیم زمان نشر نیز در میزان تعامل اینستاگرام تاثیر دارد. در حقیقت شما باید در بازه‌ زمانی محتواهایتان را اشتراک بگذارید که بیشتر فالوورهایتان آنلاین هستند. در این حالت احتمال دیده شدن پست‌های شما بیشتر خواهد شد. از این رو زمان نشر در میزان بازدید شما تاثیر می‌گذارد. برای پی بردن به بهترین زمان نشر پست در قدم اول پرسوشناسی مخاطب داشته باشید و در قدم بعدی از ابزارهایی مانند Insights کمک بگیرید.

به عنوان مثال اگر مخاطبان شما خانم‌های کارمند هستند، بهترین زمان برای نشر پست ساعت استراحت یعنی 12 تا 1 ظهر و شب‌ها اخر وقت است. به طور کلی بهترین زمان برای نشر پست بازه زمانی بین 8 تا 10 شب است. با این حال با توجه به زمینه فعالیت خود بهترین روز و ساعت را برای انتشار پست‌های خود پیدا کنید.

انتشار منظم پست‌ها

سومین موردی که در افزایش میزان تعامل اینستاگرام تاثیر می‌گذارد، انتشار پست‌ها به طور منظم است. سعی کنید در فواصل زمانی معین در یک زمان واحد پست‌های خود را به اشتراک بگذارید. به طور کلی مزیت‌های اشتراک پست به طور منظم به شرح زیر است:

 • شما در ذهن مخاطب خود ماندگار می‌شوید.
 • احتمال قرارگیری پست‌های شما در اکسپلور اینستاگرام بیشتر می‌شود.
 • پست‌های شما با افزایش بازدید مواجه خواهد شد.
 • اینستاگرام امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

با وجود این که نشر پست به صورت منظم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ولی رعایت نکاتی در زمان‌بندی نشر آن‌ها اهمیت دارد. این نکات به شرح زیر هستند:

 • سعی کنید در نشر پست‌های خود افراط نکنید، چراکه موجب خسته شدن مخاطبین شما می‌شود.
 • زمانی بیشترین اثر نشر پست به طور منظم را خواهید دید که در ساعات پربازدید آن‌ها را نشر دهید.
 • برای نظم بخشیدن در نشر پست‌هایتان تقویم محتوایی تولید کنید. در این تقویم زمان‌ها، نوع و موضوع محتوای خود را تعیین کرده.

زمان نشر پست‌ها از جمله مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر افزایش میزان تعامل اینستاگرام است.

رابطه نزدیک و صمیمی با مخاطبان خود برقرار کنید

فالوورها مهم‌ترین سرمایه هر پیج و اکانتی محسوب می‌شود. از این رو شما باید تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت آن‌ها انجام دهید. همچنین به گونه‌ای محتوا تولید کنید که فالوورهای خود را ترغیب به برقراری تعامل کرده. برای این کار می‌توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید:

 • با طرح سوال در کپشن پست‌های اینستاگرام فالوورهای خود را ترغیب به کامنت‌گذاری کنید.
 • کامنت‌های فالوورهای را با لحنی صمیمی و محترمانه در اسرع وقت پاسخ دهید.
 • با برگزاری مسابقه، قرعه کشی یا چالش میزان تعامل و بازدید پیج خود را افزایش دهید.
 • در استوری خود از ابزارهای تعاملی اینستاگرام استفاده کنید. این ابزارها شامل جعبه سوال، نظر سنجی و … می‌شود.

از کپشن پست‌های خود غافل نشوید

از دیگر مواردی که در افزایش میزان تعامل اینستاگرام تاثیر دارد، کپشن است. با وجود اینکه اینستاگرام برنامه بصری بوده و رسانه‌ها تاثیر قابل توجهی در جذب مخاطب دارد، ولی بعضی مواقع یک جمله تاثیر بیشتر در برابر یک محتوا ویدئویی یا تصویری دارد. از این رو به شما پیشنهاد می‌دهیم که به صورت شیوا و جذابی برای پست‌هایتان کپشن بنویسید. در حقیقت باید کپشن شما به گونه‌ای باشد که فالوور ترغیب به خواندن آن تا اخر متن شود. ظرفیت یک کپشن در حدود 2200 کارکتر است. برای آن که کپشن محتوای خود را جذاب کنید ترفندهای زیر را انجام دهید:

 1. خاطره‌ای جالب و هیجان‌انگیز نقل کنید.
 2. داستان بنویسید.
 3. تجربیات خود را در کپشن اینستاگرام مطرح کنید.
 4. به معرفی برند خود بپردازید
 5. از مخاطبان خود سوال بپرسید
 6. و…

در این بین از ایموجی‌ها و هشتگ‌ها غافل نشوید. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم که با خواندن مقاله ترفندهای هشتگ‌گذاری اطلاعات مهمی در این خصوص کسب کنید.

یکی از مهم‌ترین ترفندهای افزایش میزان تعامل اینستاگرام کپشن نویسی استاندارد است.

سایر اکانت‌ها را در پست‌های خود تگ کنید

یکی از مهم‌ترین ابزارها برای افزایش میزان تعامل اینستاگرام تگ کردن سایر اکانت‌ها در پست است. زمانی که شما اکانتی را در پست خود تگ می‌کنید، پست شما در صفحه پروفایل آن شخص نیز نمایش داده می‌شود. همین نمایش موجب قرار گیری و پیشنهاد پست‌ها و اکانت‌ شما برای سایر فالوورهای آن حساب می‌شود. از این ور به شما توصیه می‌کنیم که اکانت‌هایی را در پست خود تگ کرده و از این طریق راه را برای افزایش بازدید آن باز کنید.

لوکیشن‌ خود را در پست‌هایتان تگ کنید

عامل و فاکتور مهم دیگری که در هنگام اشتراک پست باید رعایت کنید، تگ کردن لوکیشن در پست‌ها است. در حقیقت زیر پست‌ها خود در قسمت tag location مکانی را انتخاب کنید. هیچ اجبار و الزامی برای تگ کردن لوکیشن صحیح و دقیق وجود ندارد.

به شما پیشنهاد می‌دهیم که مکان‌هایی که بیشتر جستجو می‌شوند را در پست‌های خود تگ کنید. با این کار پست شما نیز در جستجوی آن مکان نمایش داده خواهد شد. آمارها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که پست‌هایی با موقعیت مکانی در حدود 79 درصد بازدهی بیشتری نسبت به پست‌های بدون لوکیشن است.

محتوای باکیفیت تولید کنید

تنها کافی است که جستجوی کوتاهی در سایت‌های اموزش اینستاگرام انجام دهید که به طور مکرر با تاکید بر تولید محتوای باکیفیت رو به رو شوید، اما ملاک برای باکیفیت بودن یک محتوا در اینستاگرام چیست. به طور خلاصه باید بگوییم که محتوایی با کیفیت محسوب می‌شود که فاکتورهای زیر در آن رعایت شود:

 • تنوع در تولید محتوا
 • ساخت و تولید ویدئو و تصاویر با کیفیت
 • خلاقیت در تولید محتوا
 • ادیت و تدوین حرفه‌ای ویدئوها
 • صداگذاری مناسب

با محتوای تولید باکیفیت میزان تعامل اینستاگرام خود را افزایش دهید.

از فالوورهایتان برای تولید محتوا کمک بگیرید

یکی از مهم‌ترین ترفندهایی که به افزایش میزان تعامل اینستاگرام منجر می‌شود، ترغیب فالوورها به تولید محتوا است، اما چگونه چنین چیزی امکان پیدا می‌کند؟

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از این راه‌کارها راه‌اندازی چالش است. چالشی هدفمند طراحی کنید و از فالوورهای خود بخواهید که با ضبط ویدئو، انتشار آن و تگ کردن صفحه شما در آن در این چالش شرکت کنند. همچنین می‌توانند ویدئوها را برای شما ارسال کرده و شما از محتوای تولید شده به وسیله فالوور میزان فعالیت و در نهایت تعامل خود با فالوورهایتان را افزایش دهید.

کلام آخر

میزان تعامل اینستاگرام از جمله فاکتورهای مهمی است که بسیاری از الگوریتم‌های این برنامه بر اساس ان چیده شده است. با افزایش میزان تعامل ارتباط عمیق‌تری با فالوورهایتان برقرار کنید و شانس قرارگیری پست‌های خود را در اکسپلور اینستاگرام افزایش دهید. با توجه به اهمیت بالای این فاکتور در متن بالا به طور کامل 9 ترفند افزایش میزان تعامل و بازدهی اینستاگرام را توضیح داده‌ایم. امیدواریم مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.